Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Míchání hnojiv, 11.9.2019
Kristalon Zdravé rajče jsem právě zkoumala, protože ten "Aktivní vápník" mě zaujal a zjistila jsem, že se jedná o obyčejný ledek vápenatý. Vzhledem k tomu, že mám starší krystalické hnojivo na rajčata, tak se mi ho moc kupovat nechce a při případném... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 11.9.2019
S tímto názorem se rozhodně neztotožním. 1. Když něčemu nerozumím a zajímá mě to, snažím se o tom najít co nejvíc informací, abych tomu právě porozuměla. Vzdělávání je prospěšná věc. 2. Rozhodně si nemyslím, že ke hnojení rajčat vystačím se... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 11.9.2019
Někde jsem četla, že je dobré přidávat do kompostu popel ze dřeva (a poměrně hodně), aby se mu dodal fosfor, draslík a vápník, protože obsahuje především dusík. To je tedy blbost? Jaké má tedy zhruba složení takový běžný kompost z rostlinných... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 10.9.2019
Že je lepší hnojit dusíkem na začátku vegetace (v první půli) to vím, proto jak jsem psala nejsem moc nadšená z toho, že na černání rajčat je doporučovaný Wuxal kalcium, což je vlastně ledek vápenatý. Letos se mi právě černání na rajčatech objevilo,... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 10.9.2019
Jsem opravdu "chemicky nepolíbená", žádnou školu s chemickým zaměřením nemám a hektarové pole taky ne. Něco už jsem si ale o hnojivech přečetla, tak snad aspoň nějaké základy mám, zkušenosti zatím ne. 1. Dobře, na zálivku tedy raději nemíchat.... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 10.9.2019
Měla bych další dotazy ohledně míchání hnojiv, opět spíš na chemika (bohužel u minulého dotazu se žádný neozval, přestože podle starších diskuzí tu určitě jsou). 1. Lze míchat ledek vápenatý se síranem draselným? V některých tabulkách na netu je... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 7.9.2019
Kosti pálit opravdu nemíním, ale dřevěného popela mám pytel a že má trochu víc draslíku než fosforu mi nevadí, vápník taky ne. Hledám ale něco, co bude rychle účinkovat (proto to taky chci aplikovat zálivkou), a to zrovna výluh z popela asi... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 7.9.2019
Asi jsem na začátku zapomněla uvést, že to chci za rozumnou cenu. Kilo superfosfátu mě stálo 30 Kč - 17% P, 3 kg síranu draselného stovku - 50% K. Že když chci něco speciálního, že to bude trochu dražší, to jsem očekávala, ale P-13,K-14 - 250 ml za... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 7.9.2019
Ten PKsol by asi byl použitelný, akorát kromě Lovochemie jsem ho nikde prodávat nenašla a poslání za 160 Kč se trochu prodraží. KH2PO4 jsem našla jako akvarijní hnojivo, ale pH 4.5, to si asi moc nepomůžu oproti rozpuštění běžně dostupného... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 4.9.2019
Potřebuji hnojivo s obsahem fosforu a draslíku (toho víc), bez dusíku a chloridů, s neutrálním pH, rozpustné ve vodě.  Draslík získám snadno rozpuštěním síranu draselného, fosfor rozpuštěním superfosfátu (ten se mi tedy moc nerozpouští, ale snad... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika