Příspěvky uživatele - 89.177

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 9.8.2019
Tady nikdo Galahad nehaní, tak jej není třeba obhajovat, ceníme si ho a právě proto se tady řeší problém, který se projevuje jen někdy a jen u někoho. Pokud vinaříte 50 let, tak to máte obrovské zkušenosti a mohl by jste s Galahadem... celý příspěvek >
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 30.7.2019
Reaguji na úvodní příspěvek Rioniho. Pozoruji vadnutí bobulí u Galahadu a Nera. Nezaměňovat za vadnutí třapiny! Pravdou je, že Galahad je velice chutná raná odrůda, ale má snahu přeplozovat. Je to skutečná příčina vadnutí bobulí, i... celý příspěvek >
Jarní mrazíky, 7.5.2019
Podivuji se, že se tímto pro révu kritickým obdobím tady nikdo nazabývá. Výhony už jsou pěkné, objevuje se okvětí, předpověď je varující a na dnešek při vyjasnění bylo pod nulou!      Zajímalo by mě, když klesne teplota tak... celý příspěvek >
Co rebim zle ze strapce nedozreju, 28.8.2017
Prakticky stejný dotaz jste měl už 20.8.2013 a Bred_ik vám správně poradil: Pravděpodobně silný nedostatek hořčíku. Užitečné by bylo přidat i nějaké foto listů. Odrůda Nero má zvýšenou potřebu hořčíku a pokud např. přihnojujete kombinovanými... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 2.8.2017
Přidám slovo "do pranice". Záleží na mnoha faktorech: odrůda, zdravotní stav a celková kondice rostliny, způsob vedení révy, lokalita, velikost vinice, možná i další... Četl jsem Pavlouška, Krause a další odborníky a podle toho se zpočátku také... celý příspěvek >
Cervene listy, 1.8.2017
Do vyhledávače zadejte "chemický rozbor půdy", vyberete si laboratoř s oprávněním. Na požádání pošlou informace i ceník.  Vin_Jc
Cervene listy, 22.7.2017
Ještě krátce doplním. Nechtěl bych někoho ovlivnit při řešení deficitu některého mikroprvku u jeho révy. Také jsem nevěděl, pátral, zkoušel, nakonec jsem zvolil laboratorní rozbor půdy. Jen upozorním na jeden důležitý a dost opomíjený... celý příspěvek >
Cervene listy, 21.7.2017
Pro host 68.88 souhlasím, že u bílých odrůd se takto může projevit deficit hořčíku. Modré odrůdy reagují poněkud jiným zbarvením. Jak jsem uvedl, podle mých zkušeností, odborné literatury (nejen p. Pavloušek) a podle půdního rozboru byl to v mém... celý příspěvek >
Cervene listy, 21.7.2017
Podle mých zkušeností se takto projevuje u modrých odrůd deficit hořčíku. Deficitem Mg se takto projevuje zejména odrůda Nero. Okamžitý postřik hořkou solí na list, ale moc to nepomůže. Doporučuji doplnit postupně do půdy hořečnaté hnojivo podle... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 16.5.2017
Tak na tom vysvětlení p. Pavlíčka z 5.5.2017 asi něco bude. Pozoruji, že u některých nenarašených pupenů raší záložní očka. Jiné nejvyvinutější pupeny však neraší. Pak je ale zřejmě taková odrůda méně mrazuodolná, než se uvádí. Panu Pavlíčkovi... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 9.5.2017
Pravda - slečna hledá pro děti modrou bezjadernou v 500 m.n.m. a zřejmě pouze 1 sazenici. Pak Glenora by mohla být ta pravá. Chráněné místo při JZ zdi domu by mohlo vyhovovat pro dozrání i pro bujnější růst.
Modrá vinná réva ke konzumaci, 7.5.2017
Je zřejmé p. Vimone, že dáváte přednost chuti ovocné. Muskat Blue mám, zrání střední, hrozny vydrží dlouho na keři. Loni jako jedna z mála zjara nepomrzla, ačkoliv nebyla nijak proti mrazu chráněna. Chuť příjemná lehce muškátová zráním se ještě... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 6.5.2017
Pravdou je, že pecičky má Nero větší, ale nevadí mi. Vybírám odrůdy podle odolnosti, náročnosti na pěstování a především podle chuti (hodně subjektivní hodnocení) a chuťově je pro mě Nero vynikající. Glenora (vynikající borůvková a bezsemenná) je... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 6.5.2017
No o tom by se dalo polemizovat. Jednak je to proti přírodě a při pěkném podzimu podporujícím vyzrání dřeva by následující rok byla úroda velice slabá. Dle vašeho vysvětlení by ale vyrašila očka záložní a to se zatím neděje. Nicméně Vám pane Pavlíčku... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 5.5.2017
Potvrzuji, že Glenora je dobrý typ a ještě bych doporučil Nero, které je ranější a dá se pěstovat jako BIO.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika