Příspěvky uživatele - 234.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je to spartan?, 2.9.2023
Spartan nie je zimní odroda. Je to podzimní odroda. Dozrieva v tomto mesiaci.
Oullinská renglóda, 10.5.2021
Oulinská ringlota je spolahlivá odroda vo výnosoch ale má nevýhodu v tom že plody každý rok trpia moníliovou hnilobou plodov.       Jaromír
Meruňka Vesprima, 14.12.2020
Ako je to s odolnosťou Vesprimy na moníliový úžeh a na šarku?
Harlyne, Hargrand, Harogem, 18.7.2019
HARGRAND sa tento rok celkom pekne vyfarbil (foto). Vizuálne obstojí, porovnávať ho ale kvalitatívne s Veľkopavlovickou alebo Maďarskou jednoducho nie je možné. IH
Královna latnatých hortenzií, 8.7.2019
V hortenziách sa veľmi nevyznám, takže ani neviem čo znamená 'latnatá'. Pridám ale fotky našej bielokvetej hortenzie ANNABELLE (či je 'latnatá' alebo iná, fakt netuším, možno mi to niekto ozrejmí 😃). Prvá fotka je z 25.6., ostatné z dneška -... celý příspěvek >
Braeburn, 8.7.2019
BRAEBURN - túto staršiu novozélandskú odrodu jablone pestujem od r.2014. V mojich podmienkach je pestovanie bezproblémové, pri bežnej (skôr skromnej) fungicídnej ochrane je bez akýchkoľvek prejavov chrastavitosti či múčnatky. Dôležité je pravidelné... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 1.4.2019
U nás už marhule práve odkvitli, takže dnes som dal druhú fázu postreku proti monilióze (Prolectus). Nazrel som do záznamov - minulý rok som tento postrek dával 15.4. Takže vegetácia má zhruba 2-týždňový náskok oproti roku 2018. Ak by prišli mrazíky... celý příspěvek >
Boule na kořenech, 3.3.2019
Podľa mňa je to len reparačný (hojivý) kalus, možno bol ten korienok pri vyorávke na tom mieste poranený alebo nalomený. Toto nevyzerá na bakteriálnu nádorovitosť koreňov spôsobenú Agrobacterium tumefaciens. Ja by som ten stromček určite zasadil. ... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 10.12.2018 Obsahuje fotku
199.250: To poškodenie Rubínu je pravdepodobne spôsobené tzv. fusariovou hnilobou jadrovníka (pôvodcom je huba Fusarium spp.). Priebeh tejto skládkovej choroby býva často "suchší" a postihnutý je iba jadrovník, hniloba sa dlhší čas nemusí šíriť z... celý příspěvek >
Golden Delicious, 26.9.2018
Marek-TT: No, ja by som to ako prvotriednu kvalitu nehodnotil, ale to nie je dôležité. Ak sú stromy Golden Del. husté - nevzdušné a neošetrované fungicídmi, tak plody majú sklon k sadzovitosti. Čo aj na viacerých plodoch na foto vidieť. Sadzovitosť... celý příspěvek >
České odrody jabloní, 26.9.2018
Jaronka: Nadmorská výška je len jeden údaj, aj keď dôležitý. Ďalšie faktory môžu jej vplyv zlepšiť, alebo aj zhoršiť. Ide najmä o orientáciu svahu vo vzťahu k svetovým stranám, prístup slnka, vetra, kvalitu pôdy, vlahové pomery, či ide o mrazovú... celý příspěvek >
Chloróza nebo skvrnitost?, 30.6.2018
Nemusíte sa báť, nie je to nič také kvôli čomu by ste mal mať starosti. Ja som to mal asi pred 8 rokmi na Redhavene jeden rok a strom sa z toho sám dostal a na druhý rok mal zdravé listy. Bude to asi švrnitosť, chloróza to nie je.
Orangered, 30.6.2018
Chlapi, nemá náhodou Orangered také veľké tmavozelené listy? Mám jednu asi 7 ročnú marhulu a neviem čo je to za odroda. Plody sú menšie, oranžovočervené, dosť teraz hnijú na strome. Strom rastie velmi bujne, koruna je vzpriamenejšia rastie viac do... celý příspěvek >
Zapuštění a položení sazenic paprik, 4.11.2017
Ja sadim papriku vonku aj v skleniku do dvojriadkov, spon 30×30 cm sa mi osvedcil tento rok, medzi dvojriadkami medzera 60-70 cm. Baranie rohy a feferony vysadzam po 2 kusy a spon 40×40. Vsetko mulcujem travou z kosacky. Tento rok som mozno len 2... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 4.11.2017
Ja som to naplanoval na pondelok, dnes este bolo mokro, vysadim cca 80 strucikov. Minuly rok som sadil 5 novembra a cesnak bol pekny. Mna by zaujimalo co robia s tolkym cesnakom ti co sadia okolo 500 ks, to rozdavate znamym?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika