Zapuštění a položení sazenic paprik



host - 234.105 (?)
4.11.2017 22:16
Ja sadim papriku vonku aj v skleniku do dvojriadkov, spon 30×30 cm sa mi osvedcil tento rok, medzi dvojriadkami medzera 60-70 cm. Baranie rohy a feferony vysadzam po 2 kusy a spon 40×40. Vsetko mulcujem travou z kosacky. Tento rok som mozno len 2 krat dokopy zalieval vonkajsie zahony. Niekedy som sadil do sklenika nahusto, mozno 15 cm a neosvedcilo sa mi to, malo svetla, plodov, zarosovanie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 50.14 (?), 18.6.2017 10:13
Dříve jsem považovala pro papriky oporu za zbytečnou. Poté, co se mi rostliny začaly rozlamovat pod tíhou plodů, ji již za zbytečnou nepovažuji. Jednotlivé dřevěné tyčky se mi vůbec neosvědčily. Provázek mezi kolíky ani závěsné spirály... jsem ještě nezkoušela. Podělíte se, prosím, o Vaše osvědčené způsoby? Děkuji, Lenča.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.6.2017 20:15

Já teda ještě plody nemám. Sem tam plůdek nebo květ. Ale rostliny už mají kolem 50 cm a jsou dost hluboko zapuštěné. Myslím, že opora nebude v tomto případě nutná. V loňském roce si na rozlamování nebo padání nevzpomínám. 

Paprika 20.6.2016
Paprika 20.6.2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 22.6.2017 15:02

Taky už dlouho hledám ideální způsoby vyvazování. Mám pár spirál, ale spokojený s nimi extra nejsem. Postupně se zase vracím ke kolíkům a holt 2x za sezonu papriky ručně vyvázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.10.2017 7:57

Já pěstuji papriky ve dvojřádku, mezi jednotlivými rostlinami 15 cm. Na řádku dlouhém 5 m mám pět kůlů a provázek vedu kolem paprik, na kůlu omotám a pokračuji k dalšímu kůlu. Když dojdu k poslednímu kůlu, tak se vracím a provázek vedu po druhé straně rostlin. Říká se tomu Floridská vazba a používá se zejména pro vyšší typy keříčkových rajčat. S nějakým kácením nebo vylamováním rostlin nemám problém. Jednoduché, rychlé.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.9.2017 17:52

Pro zajímavost přikládám hluboko zasazené papriky po sklizni. Mají 110 cm nad zemí a vyvrátily se mi bez opory asi 3% sazenic (při bouřce). To však měly mnoho těžkých plodů.

Papriky po sezóně
Papriky po sezóně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.10.2017 17:51

Pokud jde o ty kořeny, vypadá to, že se přece jenom tvoří. Papriky na snímku byly zasazeny asi o 8 cm hlouběji než v kelímku a kořeny mají už 5 mm pod povrchem. Stonek je dlouhý 110 cm, i s horními listy 117 cm. Tloušťka stonku nad zemí činí až 16 mm. Kořenový bal této dvojice je široký 30 cm a hluboký 20 cm.

Kořeny papriky
Kořeny papriky
měření
měření
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.18 (?), 4.11.2017 21:47

Zdravim

v mojich amaterskych zahradkarskych podmienkach pestujem papriku asi piaty rok. Bez sklenika, bez foliovnika, bez hnojenia, bez postrekovania a s velmi biednou zalievkou (nemam pristup k vode). Pred sezonou som zhanal informacie ako zvysit uspesnost v pestovani a nasledne som aplikoval tieto zmeny:

- vysadil som 5 odrod od znamej, ktora ich uz dlhu dobu uspesne pestuje a hladam najuspesnejsiu odrodu selekciou

- sadenice som sadil do zeme ked mali asi 30cm. Odtrhol som najspodnejsie listy a sadenicu som vlozil do jamy tak aby zem siahala po prve nodium (miesto kde som odtrhol listy)

- mulcujem ciernou netkanou textiliou, (na buduci rok vyskusam bielu netkanu textiliu.)

- pestujem vo vyvysenom zahone

- podopieram tyckou a vyvazujem

- dal som hustejsi spon

rok 2017 bol pre mna zatial najuspesnejsi. Poprosim vas o akekolvek rady ktore vyskusam na buduci rok v mojom dalsom "experimente".

Manfred


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.105 (?), 4.11.2017 22:16
Ja sadim papriku vonku aj v skleniku do dvojriadkov, spon 30×30 cm sa mi osvedcil tento rok, medzi dvojriadkami medzera 60-70 cm. Baranie rohy a feferony vysadzam po 2 kusy a spon 40×40. Vsetko mulcujem travou z kosacky. Tento rok som mozno len 2 krat dokopy zalieval vonkajsie zahony. Niekedy som sadil do sklenika nahusto, mozno 15 cm a neosvedcilo sa mi to, malo svetla, plodov, zarosovanie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika