Příspěvky uživatele - 55.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou zvolit korunu?, 28.4.2023
Keď je to už orezané, tak je dosť neskoro sa pýtať na rady. Podľa vášho popisu sa to dalo napr. tvarovať ako koruna s terminálom s postupným zapestovávaním kostrových konárov. Nechať 1. kostrový konár, nad ním terminál dĺžky 20-25 cm +2-3 púčiky, tam... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 20.10.2022
Veľmi zaujímavé čítanie! Ja tiež aspoň zatiaľ nestriekam ničím, z princípu. Mám podobne postihnuté slivky na záhrade. Najviac 4-ročný Stanley, tam vždy po zime tieto lézie v kôre vyrezávám až do zdravého dreva, ošetrím rany octovým roztokom a zamažem... celý příspěvek >
Štiepenie, 17.10.2022
Ja by som si na Vašom mieste vyberal v ovocnej škôlke nejakú jabloňku na bujne rastúcej podnoži (A2), najlepšie zimnú, ktorá by mohla byť odolnejšia v dreve. Na bujnejších podnožiach typu A2 by sa mali, teoreticky, predávať skôr slabšie rastúce... celý příspěvek >
Usychající třešeň, 16.6.2022
Len doplním: A pokiaľ neboli zastrihnuté korene pri prvom vysadení, treba určite zastrihnúť hrubšie korene do zdravého pletiva. Odrezať nahnité, prípadne polámané korene. Mladé koreňové vlásie naopak chrániť, neodstraňovať. To sú také základné... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 1.6.2022
Ďakujem za tip na Jayhaven. Možno časom skúsim ešte tú Amsdenovu a u Luny ešte skúsim urobiť pokus - náter vápnom v predjarí, či to bude mať nejaký, hádam pozitívny vplyv. Ja viem, že sa tvrdí, že natieranie vápnom nemá žiadny pozitívny efekt na... celý příspěvek >
Starjet - výměna řemene pojezdu, 23.5.2022
Jo a bacha na konektory, pamatovat si jak jsou zapojené (zadní čelo a elmag. spojka)
Starjet - výměna řemene pojezdu, 23.5.2022
Dělal jsem to Starjet AJ102 4x4 1. vyndat tunel 2.odjistit žací zařizení 3. sundatpojistku elmag. spojky (kus želza se zahnutým drátem) 4. zezadu na převodvce vparvo odšroubovat zespodu táhlo poud to půjde bez sundání zadního čela,... celý příspěvek >
Radikální řez mladých meruněk, 25.4.2022
Pokiaľ Vám ide hlavne o nejakú úrodu do budúcna, a nejde len o záchranu stromčeka za každú cenu, tak je tu podľa mňa otázka, či má vôbec zmysel tie stromčeky zachraňovať. Skúsil by som sa najprv opýtať u pôvodného majiteľa čo je to za odroda a na... celý příspěvek >
Červený angrešt, 31.1.2022
Červená ríbezľa na videu s egrešom Pax je prosím čo za odroda? Ja mám z červených egrešov Hinnomaki červený a Nesluchovskij. Nesluchovskij je sladší a chutnejší ako Hinnomaki. Úrody egrešov mám ale mizerné a zatiaľ neviem či je to nesprávnym rezom... celý příspěvek >
Doporučte kvalitní a co nejsladší odrůdu červeného rybízu, 16.11.2021
Na základe tohto vlákna som pred rokmi vysadil 2 x Red Lake, Losan, Rolan... a tiež ešte v inom vlákne niekto odporúčal Tatran. A po 4 rokoch čakania mi došla trpezlivosť a vykopal som oba kríky Red Lake a krík Losan, pretože ako skoré odrody ich... celý příspěvek >
Ringlota zelena - padanie listov, 16.8.2021
Ja by som to asi neriešil. Jednoročné prírastky sú krásne, veľké (odhadom 0,5 m aj viac?) - t.j. stromčeku sa darí. A za chvíľu tie listy aj tak komplet opadnú s príchodom jesene a zimy. Keby listy opadávali zo začiatku sezóny, asi by ma to... celý příspěvek >
Harlayne, 16.8.2021
Krásne plody. Pán Petr, kedy realizujete zber úrody u Harlayne? Mám Harlayne, 4-ročnú, ale zatiaľ nerodila, aj keď je to už celkom slušný strom. Hádam už skoro niečo bude, dúfam. Som v chladnejšej polohe, takže možno aj nejaký týždeň oproti Vám budem... celý příspěvek >
Jakou či jaké ostružiny?, 13.8.2021 Obsahuje fotku
Záleží dosť od Vašej polohy. Napíšem vlastnú skúsenosť. Rozdiel v dozrievaní niekde na juhu SK a u mňa na severe SK je asi 3 týždne, a to je dosť. A v septembri sa zvykne u nás na severe dosť meniť počasie, dosť prší a úraduje pleseň šedá. U takej... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 2.12.2019
Pán JZ, ďakujem za tip (Lobo) a za potvrdenie necností Rubinoly. Igor
Stratifikace peckovin, 28.11.2019
A čerešňové kôstky, ktoré som stratifikoval v chladničke tých cca 110-115 dní od 7/2018 a vyklíčili mi už niekedy v 11/2018 (ako som to spomínal v minuloročných príspevkoch) - to bol potom celkom boj udržať ich pri živote celú zimu v bytových... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika