Příspěvky uživatele - 248.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to je za rostlinu?, 30.6.2019
No on má na tavolník atypicky tvarované květenství. U nás v osadě z něj kdysi měl pán pěkný živý plot... Další majitel ho vykopal a nasadil tůje , tak jsem z něj zájemcům aspoň zachránila řízky (proto vím, že se tím dobře množí). Teď by zrovna byla... celý příspěvek >
Buxus, 30.6.2019
Pokud byla zem v květináči suchá tak, že sama opadala z kořenů, namočili jste je před výsadbou aspoň přes noc do vody (jako růže nebo stromky)? Byly po výsadbě pořádně zalévány? Nemyslím tím denní cvrndání trošky vody, ale spíš důkladně prolít... celý příspěvek >
Kuchyňské využití léčivých bylin, 29.6.2019
Asi bych přebytky nabídla sousedům, půl kila bylinek do guláše by ho udělalo nepoživatelným... A jako hlavní složka jídla určitě ne, používají se jen jako koření nebo léčivo, tzn. v malém množství, jinak opravdu hrozí předávkování (možná kopřiva by... celý příspěvek >
Používáte insekticidy?, 29.6.2019
Verčo, roztočík jahodníkový se vám nemohl rozšířit na bylinky, ten je JEN na jahodách (těm se kudrnatí listy a později usychají)  Spíš mne napadlo, jestli se vám tam nerozlezly svilušky, ty decimují a vysávají cokoliv (takové malinké ďobky, co... celý příspěvek >
Používáte insekticidy?, 29.6.2019
Na roztočíka jahodníkového se stříká zjara, když se teprve v srdíčku začínají vytvářet poupata a rostliny začínají růst. Používá se uvedený Vertimec a stříká se jen do srdíčka rostliny. U mne se v posledních letech začal objevovat na stále více... celý příspěvek >
Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace, 28.6.2019
S dresingem nevím, bez něj nic moc. Zkoušela jsem jen tak ochutnat.  Lída
Růže drobnokvěté, 28.6.2019
Zkuste se podívat na stránky ruze.wi.cz, mají tam rozlišení i podle velikosti květů. Ale jinak nějaký název tohoto typu růží neznám.                 Lída... celý příspěvek >
Co to je za rostlinu?, 28.6.2019
Množí se dobře i řízky, nenáročný.          Lída
Co se děje s moji břízou?, 27.6.2019
ps - sundala bych netkanku a dala jen mulč - ona ta netkanka nutí rostliny dělat kořínky těsně pod textilkou a ty pak trpí víc suchem. Bez textilky jdou víc do hloubky (vlastní zkušenost).          Lída
Co se děje s moji břízou?, 27.6.2019
Břízy potřebují hodně vody... V lesích podle trati z HK na Pce je minimálně polovina bříz uschlá (a také spousta borovic). Ta poslední léta jim dala zabrat...           Lída
Přerostlé tuje, 27.6.2019
ps - a v žádném případě už nikdy nebudou tak vzhledné, jako ty mladé smaragdy okolo. Osobně bych je buď nechala jak jsou, nebo zlikvidovala úplně.           Lída
Přerostlé tuje, 27.6.2019
Po zaříznutí bude delší dobu trvat, než dole pořádně obrostou, jsou už dost staré. Jen být vámi si to seříznutí ještě dobře rozmyslím, máte od nich stín (v těhle vedrech) a 3m moc stínu neposkytnoui. Uříznout je jednoduché, přilepit zpět to ale nejde... celý příspěvek >
Používáte na zahradách herbicidy?, 26.6.2019
Bršlice v malinách - také mám... Zjara vytrhám a vyďoubu, co se dá, pak zamulčuji posekanou trávou. Bršlici to sice zcela nezlikviduje, ale silně omezí. Lída
Používáte na zahradách herbicidy?, 25.6.2019
Nepoužívám. Motyčku, drápky, vypichovák a vlastní ruce. Co lze, mulčuji posekanou trávou (navíc drží vláhu v zemi).      Lída    
Neustálý úhyn ryb v jezírku, 23.6.2019
No nevím, připadá mi málo 2 rostliny na 1,5 m3 vody, i kdyby to jezírko bylo bez ryb. Dvě rostliny si v takovém objemu vody rovnováhu hned tak nevytvoří... O nějakém okysličení v těhle parnech ani nemluvě.      Lída... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika