Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 9.5.2019
Možná byste si měl něco odpozorovat a nenabádat ostatní ke čtení těchto nezpochybnitelných dogmat. Jestli někomu hnijou plody, budou hnít i bez sousedů a jejich mumií. Někdy pomůže výrazný řez zvláště u broskví, ale počasí jako na jihu neuděláte. MH
Moniliový úžeh peckovin 2019, 9.5.2019
Přenos moniliozy ze stromu na strom, asi ne. Ani plodová monilioza nepřechází mezi stromy jak to většina tvrdí. Ale studený máj v stodole ráj, je pro meruňky hrob. Mě se monilia tady na Hlučínsku (240m) zatím vyhýbá (VP, leskora, bergeron),... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 7.5.2019
Jak je to možné že jsou takové mrazy když doteď visí na předpovědi Aladin u vás ranní minima +2 až 3°C ve 2m nad zemí? Si dělají srandu už pěkně dlouho. U nás na severu moravy mělo být dnes +5 a bylo ve skutečnosti 0,5 a to ještě u stěny baráku.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
Ještě se zeptám. Má cenu vysazovat jabloň Admirál na stejném pozemku jako ta Prima? Údajně Admirál někde pihovitostí trpí, jak jsem se tady dočetl. Je jistota že když má pihovitost Prima, že Admirál bude taky bez postřiku pihovitý? MH
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
To je teda gól. Kdysi mi Primu přivezl zahradník se slovy,, tuhle určitě nemusíš stříkat ničím, je rezistentní ". Je to jediná jabloň ze které není díky pihovitosti žádná úroda.
Malé hrozny, 2.5.2019
Díky za odpověď. Nechám ještě jeden výhon vyrůst nanovo u země.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
Ještě než zapršelo, padlí bylo na všech jabloních jen na koncích větviček. Nejvíce jím trpí jabloň PRIMA která je REZISTENTNÍ k padlí! Navíc má hořkou pihovitost na plodech tak z 90% a jabka jsou nekonzumovatelné.  Otázka k čemu pořizovat... celý příspěvek >
Malé hrozny, 1.5.2019
Když chci vypěstovat kmínek v 1 metru kvůli ožírání husami a výhon nenaroste dost silný, dejme tomu 4mm a výška slabě přes metr, musí se letorost zakrátit a pěstovat znova od země? Pupeny nevymrzly, tak nechávám v té výšce 1metr narůst 2 výhony... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 28.4.2019
Letos při kvetení meruněk nepršelo ani nesněžilo jak je zvykem. Je to hrůza jak dokáže úžeh zlikvidovat tak velký strom. Na fotce vidím v pozadí otevřené pole, netáhne vám odtama vítr od severu? U mě na Hlučínsku byť mráz zredukoval plůdky,... celý příspěvek >
Přijaté očko třešně - ale je to květ,, 28.4.2019
Mám taky na podnoži ze dvou oček dva květy. Očkoval jsem loni v létě, vybíral jsem pupeny až z poloviny letorostu, kde už květní nebývají. A přece se stalo. Do podzimu jsou pupeny na pohled opravdu nerozlišitelné. MH
Karešova nebo kaštánka, 20.4.2019
 Jednu kaštánku jsem vysadil v roce 2012 (sever moravy 240m), má velmi silný růst, výšku už asi 6m, průměr kmene 20cm . V roce 2016 poprvé kvetla, pak -3,5°C všechno zmrzlo. 2017 kvetla, opět -3,5°C všechno zmrzlo. 2018 nebyl mráz, první úroda,... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 19.4.2019
Broskve vypadají v pořádku, kadeřavost není, na jaře dostaly klasiku 2x kuprikol. Nějaké meruňky na stromech zůstaly, takže úplně o tradiční pěstování meruňkového dřeva jistě nepůjde. Jen až slunko svítí, ať se práší, na jihu evropy jsou daleko... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 19.4.2019
Byl jsem se podívat na meruňky, a oproti prvním optimistických výhledům hned po mrazu to teď nevypadá moc dobře. Krátkodobě bylo na Hlučínsku v 240mnm nad ránem -2,3°C podle čidla teploměru, pod vzrostlými stromy bylo -1°C,, jednalo se tedy o... celý příspěvek >
Caldesi 2000, 17.4.2019
Přiznejte se prosím kdo loni nebo letos pořídil nektarinku Caldesi 2000 (Superqueen)? Loni na podzim jsem z Prodejstromku jednu koupil, broskve přišly oschlé, zimu nakonec přežili, ale z nich Superqueen nevyrašila. Tak jsem letos na jaře... celý příspěvek >
Diana, 17.4.2019
Růžovité květy Diany možná pochází od rodičů nebo předků Elberty. Mohlo by to tak fungovat? MH
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika