Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.5.2018
Tak já ulovil za dvě noci 27. a 28.5. asi 30 kusů. Před chvílí jsem se byl koukat a jsou tam přilepeni další a jiní kolem ještě poletují. Strupovitost jsem ojediněle zaznamenal pouze na Golden Delicious. Na severní straně. Obaleč jablečný má dvě... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.5.2018
Je to předivka jabloňová. Moslpilan, Reldan...
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.5.2018
Včera a dnes jsem zaznamenal velmi výrazný nálet obaleče jablečného do lapáku. Vlastně tuhle sezónu první výrazný. Mám podezření, že to je skutečná první vlna. Teplotní modely jsou asi o 10 dnů napřed. Otázkou je, jestli nedochází k nějaké chybě v... celý příspěvek >
Test letošního jara, 28.5.2018
Bude všeho až moc. Po delší době i meruňky a broskve. Jabloně musím protrhat, a to pořádně, červnový propad už byl. Vloni nebyly třešně, letos ano, hodně. Jahody pomalu končí.
Test letošního jara, 27.5.2018
Jaká záloha?
Poškozené plody třešňovišně, 27.5.2018
Zobonoska, kroupy?
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 27.5.2018
Pokud jste objevil vžírající se housenky, tak stříkejte okamžitě. Spintor působí nejdéle 10 dnů, spíš týden.
Co je to?, 26.5.2018
Já mám přesně totéž na Č. lepotici a malinko na Stanley. Na Nancyské mirabelce a Presentě ne. Vše proti pilatce ošetřeno Reldanem. Myslel jsem, že to je po Reldanu, hlavně v místech, kde list dělal prohlubeň a postrik se tam držel. Lepotice má šarku,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.5.2018
Tak jsem dnes stříknul proti obaleči Integrem. Integro by mělo působit tři týdny, strupovitost i padlí se mně podařilo zvládnout, takže pravděpodobně tohle byl předposlední postřik. Poslední bude koncem července proti druhé vlně obaleče.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 23.5.2018
Proti první generaci obaleče švestkového nestříkám, ale podle Rostlinolékařské správy bude pro Holovousy a Velichovky počátek kladení každým dnem, takže postřik by se měl provést cca koncem příštího týdne (líhnutí je podobné obaleči jablečnému, cca... celý příspěvek >
Pokrútené listy zemiakov, čo to môže byť?, 23.5.2018
Ještě mě napadlo, že ke kontaminaci hlíz mohlo dojít u prodejce. Herbicidy jsou nejen v roztoku pro přípravu postřiku, ale i v herbicidních granulovaných hnojivech na trávníky. Trochu se vysypalo na podlahu, na to se postavil pytel sadby... a bylo... celý příspěvek >
Pokrútené listy zemiakov, čo to môže byť?, 22.5.2018
Herbicidy se mohou do půdy dostat z kompostů i starých několik let, z hnoje, když byla jako podestýlka použita sláma z ošetřeného obilí, i ze zkrmené slámy z ošetřeného obilí, z granulovamého hnoje...
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 21.5.2018
Já to teda vydržel a stříknul jsem jen proti padlí a strupovitosti (Mythos + Zato). Oba působí translaminárně a fumigačně, což je výhoda při hustém porostu, kde se postřikovačem dají špatně ošetřit obě strany listů. A obaleče vyhlížím dál. Mám... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 20.5.2018
Tak nevím. Podle eagri (Rostlinolékařský portál) obaleči v HK a okolí teprve kladou (ošetření ovicidy) a podle AMETu se už líhnou (ošetření larvicidy). Do lapáku jsem ulovil sem tam dva až tři. Poslední týden (ochladilo se a pršelo) žádného. Žádná... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 19.5.2018
Počátek kladení vajíček těsně předchází vrcholu letu. Na vrcholu letu kladou nejvíce vajíček. Vývoj vajíčka, než se líhne housenka, trvá cca 7 dnů. Takže larvicidem se stříká asi 7 dnů po vrcholu letu. To je na začátku líhnutí housenek.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika