Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rzivost slivoně - Hrdza slivková, 10.6.2018
Tohle rzivost (a ani červená skvrnitost) slivoní není. Spíš to bude jen nějaká fyziologická porucha. Např., že po dlouhém suchu zapršelo.
Choroba broskvoně, 8.6.2018
Mně napadla i píďalka podzimní nebo zhoubná, ale těm broskvoně snad moc nechutnají. Ale zobonoska se tedy činila!
Postřik proti plevelu, 8.6.2018
Už jsem letos plíseň na bramborách viděl, hodně, ohniskově. Na zavlažovaných políčkách. I když je teplo, nebo právě proto. Problém je v tom, že prvotním zdrojem je infikovaná sadba, pak se teprve z listů šíří do okolí. Byl bych trochu klidný, kdybych... celý příspěvek >
Postřik proti plevelu, 6.6.2018
Mandelinku jsem zatím nenašel.
Ryngle wazonova - neštovice?, 5.6.2018
Šarka jsou bulharsky neštovice.
Ryngle wazonova - neštovice?, 5.6.2018
Šarka to není (ne šárka, ale šarka). Vlnovník trnkový a nebo vlnovník višňový. Akaricidy při račení. Kapku klejotoku dělá obaleč švestkový. Tohle je první generace, bude ještě druhá. Postřik insekticidy podle signalizace.
Postřik proti plevelu, 5.6.2018
Koukal jsem do Registru přípravků na ochranu rostlin. 2 litry přípravku na jeden hektar ve 200 až 400 l vody. To je 2 000 ml na 10 000 m2, tj. 2 ml na 10 m2 ve 0,4 litru vody. Počítám-li správně. Vody by šlo dát i poněkud více, protože nemáme tak... celý příspěvek >
Podivne prirustky na thuji, 5.6.2018
Může to být podnož, ale Conica se množí i řízky. Měl jsem dva, jeden to dělal ve výšce 1,5 m, druhý vůbec. Nyní mám už jen ten druhý. Je vysoký 3 metry, docela překáží, ale hnízdí v něm kosi, tak to má k dobru.
Podivne prirustky na thuji, 5.6.2018
Smrk sivý Conica tohle dělá často. Vrací se zpět do přirozeného stavu. Tenhle kuželovitý tvar pochází z pupenové mutace divokého smrku sivého.
Podivne prirustky na thuji, 4.6.2018
Mně to připadá celé nějaké...
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 3.6.2018
Tři týdny se mně zdá moc, tak dva. To moje vajíčko bylo pravděpodobně nakladeno na plochu ošetřenou Integrem, a přesto se vyvíjelo. Určitě záleží na pečlivosti provedení postřiku. Integro nemá systémové účinky. Ale třeba by si vylíhlá housenka lízla... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 2.6.2018
Dnes jsem protrhával jablka a náhodou jsem objevil na jednom plodu vajíčko obaleče. Krásně prosvítal načervenalý kroužek a s lupou se dala rozeznat i hlavička. Takže zhruba v pondělí by mohlo začít líhnutí, ideální čas postřiku!
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 1.6.2018
Ač byl vlahý večer a bezvěřtí, chytili se jen čtyři. Asi bude první vlna u konce. Začátkem příštího týdne stříknu Integrem. Jinak strupovitost se v okolních zahradách rozšiřuje hodně.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 30.5.2018
Mospilan, Reldan a další "universální" působí na předivku, obaleče, mšice... Ale! Dnes za soumraku chyceno 27 obalečů! To je během posledních málo dnů asi 60. Je to první vlna. V Hradci Králové teprve teď. Myslel jsem, že mám třeba vadný odparník s... celý příspěvek >
Francouzský a ruský estragon - rozdíl, 30.5.2018
Já jsem ho pěstoval ze semene a na 90 % to byl ruský (uvedeno na sáčku). Naprosto k ničemu, chuť a vůně nijaká. Nedovedu si představit, že bych s ním aromatizoval ocet. Třetím rokem jsem ho zlikvidoval. Takže ruský téměř nevoní a nechutná.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika