Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 18.6.2018
Tak dnes do rána uloveno 31 samečků obaleče. Druhá generace se líhne (počátek letu). Ve srovnání s modely jsem malinko napřed. Jsou to odhadem tak dva dny, což nehraje roli. Takže modelům by se mohlo dát (pro letošní druhou generaci) věřit. Je to... celý příspěvek >
Sklizeň česneku 2018, 18.6.2018
Česnek mám relativně zdravý, ale bude výrazně menší, než loňský. Zaléval jsem, hnojil atd. Podle mně vegetoval moc rychle, díky teplu a suchu. Sklízet budu do dvou týdnů.
Netkaná textilie - škodlivost?, 17.6.2018
Nelíbí se mně, když se plody jahod válejí po rozpálené umělé hmotě nejistého složení.
Netkaná textilie - škodlivost?, 17.6.2018
Letos jsem ji použil porvé, a to pod melouny. Při rozbalování sladký, chemický smrad. Nejdřív byla nesmáčivá, musel jsem zalévat do otvorů. Teď už smáčivá je, sluníčko s deštěm ji "vylepšily". No, třeba jahody na folii ani náhodou.
Napadená jablka - jaká nemoc?, 17.6.2018
Je to špatně vidět, asi to bude strupovitost. Teď se už nedá dělat skoro nic, jak je takle rozjetá. Zkusil bych třeba Tercel nebo Talent+Zato... aj., ty i trochu léčí. S postřiky se začíná třeba už začátkem dubna a končí teď v červnu.
Jaký postřik na cibuli, 16.6.2018
Já používám Acrobat nebo Ortivu. Oba fungují. Hlavně preventivně a se smáčedlem. Letos jsem měl cibule málo, už ji máme skoro snědenou i jako zelenačku, tak jsem nestříkal. Ke konci už ale byla chycená fest, listy se lámaly.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 15.6.2018
No nevím, právě ten preventivní oblek či krém (postřik) brání tomu, aby spóra, která přilétne, nemohla vyklíčit a infikovat rostlinu. Pokud v rostlině už je, tak je preventivní postřik k ničemu.
Fíkovník, 15.6.2018
Tak takovou hrůzu to teda nemám, ale sem tam se to hrůze přibližuje. Puchýře už mám popraskané, naštěstí to nijak moc nesvědí ani nebolí. Mám to na rukou skoro po ramena, na kolenou i na nose. Asi, jak jsem se šmrdlal rukama. Namazal jsem to... celý příspěvek >
Co napověděla letošní třešňová sezóna?, 15.6.2018
Já mám samosprašnou Stellu. Červivá není, stříkal jsem Mospilanem, když se malinko začala vybarvovat líčka (cca před 18 dny). Docela jsem měl strach, jestli nedozraje před čtrnáctidenní ochranou lhůtou. Letos jich je moc a nikdo je nechce. Každý je... celý příspěvek >
Fíkovník, 15.6.2018 Obsahuje fotku
Předevčírem jsem odstraňoval desítky větviček, co vyrašily u země. Včera koukám a po rukách mám najednou červené fleky a puchýře! A je to z fíkovníku. Nejhorší jsou prý mokré listy, a to byly. Nikdy se mně to ještě nestalo. Psům to zřejmě nevadí,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 14.6.2018
Dobrý den, s obalečem východním naštěstí nemám zkušenost, nestříkám proti němu. Proti obaleči švestkovému stříkám, pokud je normální průběh počasí, zhruba 5. - 10. července. Letos bych to viděl už kolem 20. června. A za 10 dnů bych postřik zopakoval.... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 14.6.2018
Já mám problém s vosami jen na P. ustojčivyj, ale ten zrovna letos špatně odkvetl a sprchnul. Zbylo cca 10 % bobulí. Jediný je u zdi, ostatní kvetly později a jsou OK. Takže spíš na ty špačky. Vloni bylo hroznů málo a než jsem se odhodlal natáhnout... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 13.6.2018
Dnes jsem hledal na internetu sítě proti kroupám (hlavně na jabloně) a narazil jsem na zajímavou pomůcku: Ochranná síťka na hrozny proti ptactvu, 30 cm. 1 balení stojí 168 Kč a je v něm 50 ks. Vyhledávač to najde. Tak mám objednáno. Sítě i síťky.... celý příspěvek >
Co to je za chorobu révy vinné?, 10.6.2018
Padlí, podle těch fialových skvrn na letorostech. Stříkat se musí alespoň jednou, lépe dvakrát už předkvětem.Běžně je dostupný třeba Topas, Talent, Zato. V tuhle chvíli by bylo nejlepší Karathane. Aspoň tři postřiky každý čtvrtý den.
Jak se zbavit křídlatky?, 10.6.2018
Buď, nebo postřik či nátěr Garlonem new. Garlon new je prý účinnější a nehubí trávy, jen dvouděložné.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika