Příspěvky uživatele - 238.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hmyz a stolní odrůdy, 23.9.2019
Měl jsem v srpnu na zahrádce Ukrajince, který má doba malý vinohrad. Když se díval na moje dvě hlavy a na nich pozůstatky vysátých hroznů od vos a včel tak mi řekl, že je to tím, že mám stolní odrůdu. Uvažuji proč totéž neudělá tento hmyz u odrůdy na... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 11.4.2019
Myslím, že si nerozumíme. Dvoupaticová UV zářivka má z každé strany patici. Proto když je v nádobě musí jí protínat na dvou místech a na obou výstupech má patici pro připojení k drátům. Obě patice musí být mimo vodu a dobře utěsněné. Ponorná má jednu... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 25.2.2019
Myslím si, že otázka jakou UV lampu k jezírkubpoužít je dost nejednoznačná. Snažil jsem se procházet české diskuse k tomuto tématu a převzít zkušenosti je jich málo a také na stránkách jezírkářských firem není tato problematika podrobně rozepsaná... celý příspěvek >
Koupací jezírko bez ryb a vegetace, 14.2.2019
Proč chcete dávat filtraci k jezírku když budujete foliový bazen?  Použijte bazenovou filtraci se vším co k bazenu patří včetně přidávání chloru do vody. Spodní sání vody a skimer u bazenu je normální standard. Vy budujete foliivy bazen... celý příspěvek >
Základ pro bazén, 5.2.2019
Možná ta chemická kotva není nutná. Stačí navrtat díry a pruty nakolno zarazit. Když se bloky tvárnic zalejí betonem a udusají tak by se celá skořepina směrem nahoru neměla posunovat. Voda a tlak zeminy jde do boků, takže nahoru netlačí nic jelikož... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 30.1.2019
Trochu jsem zaskočen, nabouralo mi připravenou koncepci ponornou UV lampu v čerpadlové šachtici z plastu a uvažuji pane Hrkal nad Vaší nápovědou v poslední větě: "Kde je psáno, že veškerá voda co pumpa tlačí musí jít přes lampu." Uvažuji jak... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 23.1.2019
Ještě jsem slyšel názor, že i když je šachtice z polypropylenu (odolný vůči UV) tak UV lampa zkrátí její životnost a proto se to nedoporučuje. Bubnový filtr je vyroben z HDPE. Má uchycení pro UV ale taky asi bude snižovat jeho životnost. Potom u... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 22.1.2019
Děkuji pane Hrkal za know-how praktika. Provozem bych na to časem došel ale život není tak dlouhý abych začínal od nuly.  Neuvědomil jsem si však jednu věc a to tu, že ponorná UV lampa musí být v šachtici z materiálu odolného... celý příspěvek >
Typ UV trubice, 21.1.2019
Děkuji za informace.
Typ UV trubice, 21.1.2019 Obsahuje fotku
Ukázka trubice bez názvu amalgan v popisu.
Typ UV trubice, 21.1.2019 Obsahuje fotku
Ukázka amalgánové trubice.
Typ UV trubice, 21.1.2019
Dívám se na trubice UVC typ a musí v nich být rozdíl. Někde je uvedeno amalgan někde ne, jednou má životnost 8000 hodin jindy 9000 hodin. Jaké používáte nejčastěji u Vás pane Hrkal u ponorných UV lamp?
Tepelné čerpadlo, 17.1.2019
Děkuji. 40 kubíků vody je 40.000 litrů. Na zahřátí jednoho litru vody je tedy potřeba 4180 Joulů. Ohřívám každý den o 3 stupně 40.000 litrů. 40000 * 4180 * 3 = 501600000 Joulů 1 Joul = 1 Wat/s 501600000 Joulů = 501600000 Wat/s 1... celý příspěvek >
Tepelné čerpadlo, 17.1.2019
Zajímavý dotaz a dobrá odpověď. Jak se exaktním výpočtem přijde na to kolik tepla potřebuji na ohřev 1 kubíku vody o 1 stupeň? Já hřeji bazén soláry, bazen má 40 kubíků a za den ho ohřeji maximálně o 3 stupně. Mám 8 solárních panelů na střeše. Jeden... celý příspěvek >
Fotky jezírek a filtrací, 23.12.2018
Nádherné estetické usazení do zahrady. Dejte ještě nějaké snímky z technické část. Potěšil jste oko náročného diváka.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika