Příspěvky uživatele - 35.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 24.1.2019
K prakticky každému pozemku vede cesta (resp. je tam přístup). Já mám pozemek (pole)  v pokračování zahrady, takže jen udělám nová vrata.ve stávajícím plotě. Ale opravdu se mně na místním SÚ na nic jiného, než na souhlas s nadřízeným (okresním)... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 23.1.2019
Tak jsem se opakovaně ptal na místním stavebním úřadu, zda si mohu oplotit pole a zasázet stromy. Když jsem jim potvrdil, že okresní (nadřízený) SÚ nemá námitek - viz můj výšeuvedený příspěvek-tak opakovaně potvrdili, že pokud plot bude max 180 cm... celý příspěvek >
Oddych pôdy po zemiakoch, 23.12.2018
Ano, navíc se asi již podařilo vyšlechtit mandelinku odolnou, na kterou nic nezabírá. Když jsem asi před 10 lety poprvé použil Decis, bylo to pro ně jak morová rána. Letos zdá se jim to jen podpořilo trávení.  Brambory opakovaně ano, lze,... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Ze stavebního zákona je dnes plot do 180 cm a nesouvisející... možné postavit bez jakýchkoliv povolení. S prostupností krajiny - tam je otázka, co budete pěstovat. Mně na místním SÚ po tom, co jsem jim ukázal citované stanovisko okresního úřadu a... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Mám v únmyslu oplotit cca 2000 m2 pole sousedící s mojí zahradiou.  Na místním (městském) SÚ mne poslali na okresní SÚ, odbor Architektury a ochrany krajiny (/ tak nějak byl jejich název). Ti si vzali místní územní plán a toto mně... celý příspěvek >
Ma cenu mit zahon vedle pole?, 13.12.2018
Jistě, máte pravdu. Jen bych chtěl připomenout, že je to jako s tím nožem. Buď slouží k dobru, nebo ke zlu.Je rozdíl bránit se stavbě pětipatrového domu, navíc ještě v mírném svahu ve vzdálenosti 8 m od oken  vašeho přízemního bytu v... celý příspěvek >
Ma cenu mit zahon vedle pole?, 12.12.2018
Sice ta diskuze nějak zamrzla, ale téma je jistě stále aktuální. Z předešlého mám pocit, že stěžovatelé mají pravdu, ale řešit to nechtějí. Tady jim někdo zkušenější radí, jak na to jít a dočte se odpvědi typu: je to složité, takhle to nepůjde atd.... celý příspěvek >
Jak skloubit pěstování a dovolenou?, 7.12.2018
Na chalupu jezdím většinou  každý druhý víkend a léta   mně funguje závlaha bez problémů takto: U skleníku je 100 l sud, z něj vedou hadičky kapkové závlahy do skleníku. Tam kde kapou, jsou sazenice. V sudu je další (zavíkovaný) 30 l... celý příspěvek >
Povrchové kořeny, 15.11.2018
Před časem jsem přešel na bezplevelné kruhy u meruněk a broskví a mrzí mne, že jsem to neudělal dávno.Jednoznačně doporučuji.  S tou zálivkou si myslím, že nejlépe je zalévat trubkou pd kořeny. Jednak se kořeny táhnou více dolů a neohrozí je... celý příspěvek >
Kostkovica - Jadrnicka, 13.6.2018
Nepil jsem to, a tak i se chci zeptat, jestli to nemá příchuť po hořkých mandlích. Kdysi (nevím jak dnes) se přidávala   stopa nitrobenzénu do laciných cukrovinek k dosažení tohoto efektu. Vzít čistý líh a kápnout tam poměrně snadno... celý příspěvek >
Vhodný strom pro stín do terasy, 25.5.2018
Potvrzuju, ořešák o průměru kmene cca 60 cm poškodil stodolu (2 m vzdálenou) jenom tím, že shazoval větvemi tašky. Se základy (kámen a hlína) neudělal nic. Prý odpuzuje mouchy, má ale hodně a   špatně se rozkládajícího se listí. Když pominu... celý příspěvek >
Jak se zbavit kuny?, 16.5.2018
Někde jsem to sem již psal, že mám dobrou zkušenost se čpavkovou vodou.  Udělat do zátky dírku a jednu lahvičku vystříkat do choddby k pelechu a druhou tam stejně upravenou postavit. Vydrží to několik měsícú a např. já to dávám na půdu... celý příspěvek >
Aka je to choroba nektarinky?, 14.5.2018
Ano, kučeravost (kadeřavost). Na nějaký zásah je pozdě, stříkat se musí na jaře před rašením listů, já stříkám i na podzim po opadu listů. Co s tím nyní: napadené listy nemilosrdně otrhat,  jednou mně postup choroby  - měl jsem to ve stravu... celý příspěvek >
Mladá broskev - přesadit nebo ne?, 28.3.2018
Nebojte se toho, ujaly se mně broskve staré 5 let. Ořezat,  dát pevný kůl, zalívat. Můžete -li, tak alespoň 2x týdně a pořádně. Broskev je jako vrba, hodně vydrží. A letos obětujte případnbou úrodu a všechny plůdky zlikvidujte, ať se stromek... celý příspěvek >
Jarní střih broskvoni, 12.3.2018
O kotlovité koruně se všude píše, já bych to neviděl jako dogma. Sám mám některé broskve jako "normální" korunu, snažím se však, aby byly vždy co nejvíc vzdušné. Kotlovité uplatňuji u nektarinek, protože ty jsou náročnější na ochranu proti chorobám.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika