Příspěvky uživatele - 113.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
zasychání větviček višní, 22.1.2009
Je to jak píše paní Zuzana moniliová spála (úžeh) pro níž je v době květu ideální vlhké počasí okolo 13ti stupňů. Chorobě jde předejít např. přípravkem Horizon přímo do květu. Nevím jak máte stromy poškozené, ale nemyslím, že je nutné je likvidovat.... celý příspěvek >
Problém výberu odrody, 13.1.2009
Kioto jsem nejedl, ale z ostatních tří bych si jistě vybral Barboru. Je však více odrůd které by splňovaly Vaše požadavky,ale asi víte sám proč volíte výběr z těchto čtyř.          Zdravím
Rouby, 8.1.2009
Rouby se berou v lednu nejlépe za bezmrazého počasí. Horší je udržet rouby nenarašené až do jara.           Zdravím
největší plod, 3.1.2009
Pár starých stromů 80-100 let neznámých odrůd s velmi velkými plody jsem v blízkém okolí viděl (jM), ale jediná prodávaná o které vím je Viktoria Gigant. Koupil jsem je asi před osmi lety a o původu mohu jen polemizovat. Prapůvod... celý příspěvek >
leskora x veselka, 29.12.2008
Plody Veselky jsou větší, růst stromu je slabý u Leskory jsou tyto obě vlastnosti střední. Co se týče chuti, těžko bych některou z nich popsal jako lepší.           Zdravím
Odruda hrušně Nela, 22.12.2008
Nelu pěstuji cca 10 let, Růst stromu je poměrně bujný (podnož semenáč), se strupovitostí i bez postřiku problém téměř nemám, průměrně trpí moniliovou hnilobou-dle roku. Bohatě nasazuje, ale zhruba měsíc před sklizňovou zralostí asi 1/4 až 1/2 spadne,... celý příspěvek >
Mumifikované plody, 22.12.2008
Je pravda, že to jde trochu líp po mrazu ale bez dlouhé tyče a námahy se neobejdete. Také všem přeji klidné svátky a pevné zdraví.
Zapěstování třešně po výsadbě, 22.12.2008
Vzhledem k tomu, že máte podnož ptáčnici bude strom v plném vývinu od poloviny výš česatelný jen pomocí požárního žebříku. Pro ježdění pod ním je důležité, jak chcete mít vysoký kmen Vy. Já jezdím se se kačkou i pod stromy s kmeny od... celý příspěvek >
nejaromatictejsi odruda, 18.12.2008
Určitě není k smíchu důvod, ve Slezsku zase víc prší a z jižní Moravy se stává moravská Sahara. Ani bych Vám moc nepřál ochutnat některé letošní  "broky". Pokud ale je příznivý rok, nepřeplodí a navíc zaprší tak s chutí jím Bergeron, Veecot... celý příspěvek >
nejaromatictejsi odruda, 17.12.2008
Dobrý den, v podstatě jste položil otázku, na kterou alespoň já nedokážu odpovědět ač mám cca 15 odrůd.Pokud se vydaří rok, tak mě chutnají všechny, každá má své specifikum, ale přece jen jedinou, kterou nemusím je Goldrich. Naopak jedinečné a... celý příspěvek >
Dublet, 14.12.2008
Tak nevím jestli podle jediné reakce pana Vysloužila lze usuzovat, že Dublet je minimálně pěstované jablko. Buď o něj není zájem, nebo je opravdu z nějakého důvodu nedostupný, snad licence, nebo nevím.. Co jsem i v minulosti prošel z nabídek ovocných... celý příspěvek >
Silná podnož?, 14.12.2008
Nevím z jakého důvodu pán odmítá myrobalán, ale pokud je důvod obdobný jako u mě - silně vápenatá půda, nedivím se.Vše co jsem kdysi sázel na myrobalánu jsem něco zavčas, něco pozdě vykopal včetně meruněk, stromy jen přežívaly a měly... celý příspěvek >
Aku knihu o rezani kupit?, 9.12.2008
Je to těžké kterou vybrat, určitě bych zvolil Česko - Slovenského a toršku známnějšího autora. Já preferuji starší vydání - brožovaná knížečka  "Řez ovocných dřevin ",  "1000 rad zhrádkářům ",  "Pěstujeme... celý příspěvek >
Dublet, 6.12.2008
Před pár lety jsem jich pár dostal od kohosi, chuťově neměly chybu.Pěkné foto, ještě hezčí plody.Asi je to důvod proč jsou nesehnatelné.  Díky a zdravím.
Dublet, 5.12.2008
Dobrý den, mohu požádat o vaše osobní zkušenosti s pěstováním této nesehnatelné odrůdy?     Díky, zdravím.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika