Příspěvky uživatele - 96.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Konzistence sušených švestek, 1.10.2022
Umí prosím někdo popsat, jakou konzistenci mohou mít dostatečně usušené švestky? Žena se bojí, že zplesniví, takže je vždy buďto usuší "do šutru" nebo jsou tak tvrdé, že jdou špatně ohnout. Já si ale myslím že by stačilo je mít daleko měkčí - pak... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 16.11.2020
Tak bohužel, mošt sterilizovaný v hrnci a pak nalitý do lahví opět začíná masivně plesnivět. Všechno odvíčkovat a znovu sterilizovat tentokráte v lahvích. Naleju pár centimetrů pod hrdlo, předpokládám že tepelnou roztažností mošt přeteče, pak vyndám... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 1.11.2020
Dobře díky za rady, polepším se. A ještě tedy kolik minut vlastně mají zůstat v horké vodě? Pokud budu zavařovat klasicky ohřev-zchladnutí tak rozumím - 20min. Ale pokud budu opakovaně dávat lahve s moštem o pokojové teplotě do 80st vody stále stačí... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 27.10.2020
Potřebuji si být jistý, příští rok se mi nesmí stát že mi to bez korunek znovu popraská...
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 25.10.2020
Chytil jsem se do pasti. Naposledy jsem psal: "Lahve jsem v horké vodě "převařil" na 80st.". Bohužel se nemůžeme se ženou shodnout jak jsme to před dvěma lety dělali. Proč mě to zajímá? Protože jsem si šeredně naběhl. po těch předloňských... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 23.2.2019
Zpětně tedy díky všem za rady. Lahve jsem v horké vodě "převařil" na 80st., což ovšem bohužel neprospělo moštu jako takovému. Mohu potvrdit, že problémy s plísní zmizely. Na vině tedy byla zřejmě kontaminace bakteriemi při stáčení. Již nikdy více -... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 8.11.2018
Vymyté a horkou vodou vypařené skleněné lahve od minerálky. Mošt ohřátý v hrnci na cca 75st min po dobu 25 minut. Pomocí naběračky a trychtýře nalit do lahví, zavíčkováno novými pivními víčky které byly nejříve sterilizovavány vařící vodou... celý příspěvek >
Jaký průměr hadice, stále pod tlakem?, 17.9.2016
Stávající stav: vodárna na dešťovku, rozvody zakončeny 1,2" prvkem. Divil jsem se proč jen 1/2 ale vodák říkal že to je v pohodě. Dávám mu za pravdu - z kohoutu teče voda naprosto přijatelným průtokem. Používám dočasnou hadici cca 25m. Měřil jsem... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika