Příspěvky uživatele - 254.139

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvas ze švestek, 9.12.2018
V tomto roku je to uplne normalne. tie slivky vam uz nikdy nedokvasia na 5-6 brix. velmi sladke durandzie a bystricky vykvasia max na 8-9, dokonca normalne je aj 11-13 brix. hovorili mi to viaceri paleniciari ze teraz take kvasy palia a bez problemov... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 24.11.2018
meral ste cim? refraktometer alebo cukromer? ak cukromerom, tak tm moze byt ze ukazuje nulu
Jablkovy kvas meranie cukru, 8.11.2018
Tak ja som dnes volal do palenice, lebo zajtra som objednaný na pálenie. Hovoril som mu, že slivky mali vyšší cukor na začiatku, dal som som ich do pivnice kde jeho stále 17-18 stupňov. Za tie 3 týždne sa takmer ani nepohli. Hovoril mi, z tieto... celý příspěvek >
Teplota a rýchlosť kvasenia, 28.10.2018
mna by zaujimalo kolko si mal kvasu?
Jablkovy kvas meranie cukru, 16.10.2018
no napriklad ten jeden palic v palenici kam mam ist v piatok s jablkama, tak ten mi hovoril, ze cukromer je nepresnejsi ako refrakt. ale v druhej palenici, mi povedali uplny opak, ze ak mi refraktometer ukazuje 5 a menej, tak uz je zbytkovy cukor... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 16.10.2018
tak dnes som pokusne meral cukor v kvase a vysledky su zaujimave. na jablkovom kvase mi ukazuje refraktomer po takmer 8 tyzdnoch 5bx, cukromer iba 1. slivkovy kvas ukazuje v dvoch sudoch po 60l, refraktomer 8, cukromer 4. dalsie dva kvasy v 30l... celý příspěvek >
Biely povlak na slivkovom kvase, 15.10.2018 Obsahuje fotku
Ahojte, chcem sa opytat, na slivkovom kvase sa mi spravil akoby žlto biely povlak. Nevyzerá to ako pleseň, ale skôr taka hustá pena. Je to v poriadku? Ešte by som dodal, že sa mi zda, že to ostalo po burlivom kvaseni. Mal som trochu vyššie naplnený... celý příspěvek >
Cukornatosť slivky, 3.10.2018
no presne toho sa obavam, vyzera to tak, ze boli dovezene z polska. uz som ich vratil a namiesto toho mam pekne vonave durandzie a bystricky, aj ked boli o trosku drahsie, aspon vysledok porovnam s mojimi vlastnymi :)  snad to vyjde
Cukornatosť slivky, 3.10.2018
To je v pohode, ja viem ako merať. Ale mne nešlo dostať čistú šťavu zo slivky. Až dnes ráno keď cez noc pustili trochu šťavy. Nameral som ale len 14.myslite že to má význam zakladať z nich kvas? Môžem ich kľudne vrátiť.
Jablkovy kvas, 25.9.2018
ahojte, mam otazku. mam zalozeny jablkovy kvas 18.8.2018, bez cukru a ziadnych prisad, mam tam kvasnu zatku a dnes mi ukazal refraktomer 7-8 Bx. to vsak nie je problem, kvas je aj pekny, bez plesni, ale sa mi zda stale na vrchu dost husty. myslite ze... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika