Příspěvky uživatele - 58.190

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koupě automatické pálenice, 7.11.2018
Samozřejmě plánuju odříznout mezidno a nadobu znovu svařit, protože jinak by neměla instalace míchadla žádný vznam to máte samozřejmě pravdu Rafaeli. Ohřívám na hořáku PB, takže na tom nic měnit nebudu. Když nemám úplně plný vařák (ale pouze 2/3),... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 6.11.2018
Děkuji... ja topím plynem, problém je v tom, že nemáme klasický dvouplášť, ale pouze mezidno, tím pádem je minimální plocha ohřevu a snadno se mezidno přetopí. Takže míchadlo to příští rok jistí. Honza.
Kvas ze švestek "na pokračování", 21.10.2018
O tom doporučení přidat cukr samozřejmě vím a taky přidávám, ale už jsem to rozkvašoval na zkoušku i bez cukru, rozdíl byl jen v rychlosti a bouřlivosti rozkvašení zákvasu, ale to je asi logické, k aktivaci došlo tak jako tak. Zde jsem se vyjadřoval... celý příspěvek >
Destilační přístroj - sestrojení, 21.10.2018
Příští rok chci předělat kotel a opatřit ho míchadlem. Máte někdo zkušenosti z vyrobou míchadla do nerezového kotle? Popř doporučíte někoho kdo s tím pomuže nebo vyrobí? Děkuji Honza
Destilační přístroj - sestrojení, 21.10.2018
Příští rok chci předělat kotel a opatřit ho míchadlem. Máte někdo zkušenosti z vyrobou míchadla do nerezového kotle? Popř doporučíte někoho kdo s tím pomuže nebo vyrobí? Děkuji Honza
Hruškovice, 21.10.2018
Neuvedl jste jak je ten 2. kvas starý. Ještě než kvas vyhodite, tak vytáhněte hadičkou ode dna tekutinu, pokud je kvas zoctovatělý, tak po přičichnutí i ochutnání to je přesně jako slabší ocet, to musíte poznat. Pokud máte vínoměr, tak štamrdli... celý příspěvek >
Destilace - základní dotazy, 18.10.2018
Předkap a jádro nema vubec ostrý přechod, na teplotu se vykašlete, protože množství ukapu je zavislé na druhu ovoce, kvalitě kvasu a dalších faktorech, navíc pokaždé muže být výkon kotle ohřevu trochu jiný a když napřiklad máte rychlejší náběch, tak... celý příspěvek >
Hruškovice, 18.10.2018
Přesně jak píše Michal z fotky a minima informací se těžko usuzuje a radí. Nejdůležitější je zda to ještě kvasí, významný únik CO2 a kvasná zátka Ti kvas ochraní, stačí přivonět a poslouchat bublání. Pokud nemáš zkušenosti, tak zapalovač nebo svíčku... celý příspěvek >
Domácí pálenice, 20.9.2018
Moc pěkný destilační přístroj, kdybych něco podobného objevil před pár lety hned to koupím. Velikost bych volil podle toho kolik kvasu máte. Jestli od každého ovoce do 200 litrů, tak bych se spokojil s tím menším, taky záleží na manipulaci, kde... celý příspěvek >
Domácí pálenice, 19.9.2018
Stando, co se týká ohřevu tak máte pravdu, zbytek a to bez urážky snad nemyslíte vážně :-) akorát pletete hlavy těm, co se chtějí něco přiučit... Pokud se bavíme o destilaci ovocných kvasu 2D, tak u první destilace kvasu se nic neodděluje, bereme vše... celý příspěvek >
Můj první kvas, 19.9.2018
Odkaz na osmoticky odolné kvasinky + enzymy jsem napsal, ale patrně se neuložil nebo byl odstraněn jako reklama. Palírna, kde se to dá objednat je to v mém textu výše, tak zadej do googelu a vyjede ti jejich web, kde vše najdeš.
Můj první kvas, 9.9.2018
Zdravím, u většiny mistrů paličů převládá názor, že kvasinky, enzimy a živnou sůl není třeba dávat a vše se nechá na práci přírodě. Já se k tomu názoru letos také přiklonil, jen u hrušek udělám vyjímku. Několik let zpátky jsem experimentoval a do... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 26.8.2018
Věřte mi, mám skoro stejnou kolonu z keg sudu doma. Dvouplášt, takže se nepřipaluje... Co jsem se s ní natrápil!!! Ale přeci ji nevyhodim. NIKDY se Vám nepovede na první destilaci s využitím těch 6ti studených prstů vyrobit dobrou pálenku z ovocného... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 19.8.2018
Rafaeli, jestli se mohu zeptat v čem vidite zásadní problém? Pominu li, že chybí měd, kterou já dávám při druhé destilaci do vrchní části kolony a destiluju opravdu pozvolna, daří se mi na tom celkem dobré pálenky. Asi to nebude na nějakou soutěž,... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 19.8.2018
Ahoj, mám skoro stejný aparát - 50 litrů. V žádném případě se nejedná o automatocký přístroj :-) Bez dobrých znalostí a principů destilace se Ti dobrý výrobek udělat nepovede. I přes docela bohaté zkušenosti se mi na tomto aparátu nepodařilo vytvořit... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika