Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sadenice vinica Solaris - Slovensko, Cesko, 11.9.2016
Je pro mě trochu překvapením, že tak zajímavá odrůda jako Solaris je na Slovensku dosud popelkou.  Sazenice dováží Krausovi, ale i menší prodejci jako Osičkové z Bílovic nebo Plačkovi z Dyjákoviček.  Solaris máme mnoho let a je velmi... celý příspěvek >
Peronospora - otrhat listy i po postřiku?, 11.9.2016
Likvidovat peronosporu otrháním listů má smysl hlavně na jaře v období kolem květu. Významně tím můžete snížit další napadení sporami, které se vytváří z primární infekce. Nemusíte pokaždé ničit celý list, pokud stačí vytrhnout jenom jeho... celý příspěvek >
Klasifikace odolnosti révy vůči nemocem, 7.9.2016
U nás letos byly mrazové škody téměř 100 %. Moc mě mrzí, že Vostorg, který je mou oblíbenou odrůdou, byl poškozený nejvíce. Mám ho na několika místech a v počtu několik desítek keřů a všude dopadl téměř nejhůře ze sortimentu několika desítek ... celý příspěvek >
Kroucení všech nově narostlých lístu, 5.8.2016
Takdy to vidím na roztoče nebo svilušky.  Příští rok by měla sazenice obrazit normálně. Ve skleníku bývá réva pavoukovci silně zamořená a mladé sazenice nemají sílu odrůst.
Sazenice révy 2016, 1.8.2016
Kvalitní sazenice za rozumnou cenu má i Pavel Plaček z Dyjákoviček.  Vostorg má každý rok, Krystal nevím.  Sazenice zasílá bez problému na dobírku.
Reva v suché zemi, 11.6.2016
Váš postup je možný, důležitá je zálivka v prvních letech.   Pod střechou může réva více trpět na oidium, na druhé straně vás nebude otravovat peronospora.
Smysluplný počet hlav révy, 11.6.2016
Jeden keř u zahrákáře  = 2 - 5 kg hroznů. Pokud všechno nesníte tak možná zbude i na větší demižón.  Stejně je lepší mít více stolních odrůd a na víno použít jen přebytky.  Většina stolních odrůd přeplozuje, pokud vám půjde o kvalitu,... celý příspěvek >
Zelene prace, 25.5.2016
Po každé mrazové (a jiné) kalamitě musí vinař změnit přístup. To co obvykle automaticky vylamuje (dvojáky, slabé letorosty, letorosty ze stařiny)  se může letos hodit pro tvorbu zelené listové plochy. To, že letostosty nemají hrozny je druhotné,... celý příspěvek >
Nemoc révy, 19.5.2016
Tyto věci se těžko tipují, zvláště podle fotografie nebo když mě lidé přinesou ukázat zvadlé listy v obálce. Nicméně máte dobrý přístup. V letošním roce jste vyloučil mrazíky / u nás jsou na plodných očkách 100 % škody/. Příští rok vynechejte... celý příspěvek >
Vinná réva, 13.5.2016
Réva není ředkvička. Prostě jí to trvá trochu déle.  Na druhou stranu touto dobou už raší i sazenice ve skladu. Ve volném terénu nám nová výsadba pěkně raší, zatím spí tak 2- 5 % sazenic.  V některých letech se mě stalo, že z velkého... celý příspěvek >
Zmrzlé pupeny mladé révy, 11.5.2016
Navylamovat! Nestříhat! Opravdu to poškozuje podočka. U nás už některé sušinky odpadají samy a podočka např. na Solarisu nebo Muškátu moravském bujně raší a mají i hrozny. Některé suché výhony jsem zkusmo na Talismanu odlomil a opravdu to zatím... celý příspěvek >
Porastie ešte?, 30.4.2016
Sazeničkám v podstatě nic není.  Ihned je zasaďte,  zahrňte hlínou a je to.
Odstranění révy, 29.4.2016
To platí pouze u sazenic vypěstovaných z dobře vyslepených podnoží. Obvykle se na kořenovém kmenu nějaké spící očko nižšího řádu najde a po odstranění roubu vyraší. Sazenice z pravokořenných řízků mohou podrůstat více. Ale réva není... celý příspěvek >
Odstranění révy, 28.4.2016
Vaše obavy jsou zbytečné,  Při pravidelném sečení trávníku réva prostě nemá šanci. Kdo chce mít jistotu - Aku vrtačkou navrtat ještě živý kmínek a otvor naplnit koncentrátem Roudupu, nebo otvor ještě zvětšit a nasypat ledek. Ve své... celý příspěvek >
Vodiaci drôt, 28.4.2016
„Zelené dráty“ jsou vlastně odpadem z výroby pletiva.  U nás jej používáme všichni. I když se trochu roztáhne /příčinou je kvalita oceli a malý průměr/, tak oceňujeme velmi nízkou pořizovací cenu a trvanlivost.  Vodící a nosné dráty... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika