Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výběr odrudy brambor, 27.12.2022
V místě pěstování brambor navezu kompost zryju, na jaře upravím zeminu elektrickým rotavátorem a sázím.Po nahrnutí brázd (velkou srdcovkou) vršky lehce utužím a přihnojím na povrch dusíkatým vápnem.Spíše mě jde o eliminaci plevele.Mám malé plochy... celý příspěvek >
Jabloň Cameo, 23.12.2022 Obsahuje fotku
Dnes první ochutnávka z první sklizně.Dužnina je hustá, jemná a velmi šťavnatá.Chuť je sladká a příjemná.Nic co by se přehnaně podbízelo.Manželkou schváleno.Zůstává. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Honeycrisp, 22.12.2022 Obsahuje fotku
Po 14 dnech další ochutnávka.Taková drzost, ono to jablko je opravdu výborné.Malé puntíky na slupce způsobeny kroupami.Hořká pihovatost žádná.Další degustace asi v půli ledna. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Honeycrisp, 15.12.2022
Stále častěji mají ovocnáři touhu tuto odrůdu pěstovat a touží po informacích.Bohužel se ptají na špatném místě.Dozvědí se pouze negativa.Nejčastěji dostávají informace typu nedozrává, při konzumaci se objevuje pachuť, nejsou sladké, trpí hořkou... celý příspěvek >
Drobné zahradní nářadí, 11.12.2022
Pokud vám nestačí 18 letá zkušenost s jistým nářadím které se vyrábí i dnes, pořiďte si tedy plastové Fiskars.Čekal bych dotazy na výhody a nevýhody po 18 letém používání místo zpochybňování kvality tohoto nářadí bez jakékoli zkušenosti. Zahradě... celý příspěvek >
Drobné zahradní nářadí, 9.12.2022 Obsahuje fotku
Asi 18 let požívám až na malé vyjímky zahradní nářadí od fy WOLF-Garten.Vysoká kvalita a velká spokojenost.Tento dotaz mě inicioval podívat se po létech na stránky této firmy.Sortiment se nějak nezměnil zato provedení hlavně rycích nástrojů... celý příspěvek >
Kniha pro začátečníky, 5.12.2022 Obsahuje fotku
Dovoluji si upozornit na doplněné vydání bible všech zahrádkářů která v těchto dnech vychází.Publikace kterou sepsal Radoslav Šrot - 1000 dobrých rad zahradkářům.Jde již o 14 aktualizované vydání.Kdo to myslí vážně s ovocnařinou a zahradničením... celý příspěvek >
Wellant, 29.11.2022
Nemohu odolat a musím se svěřit chuťovými vlastnostmi této odrůdy.Královnou krásy nikdy nebude ale po ochutnání tohoto předčasného plodu pod dojmem dnešní degustace má tato odrůda u mě definitívu. Šťavnatá, křupavá a hustá dužnina (není to tvrdka)... celý příspěvek >
Podnož "Kavkazská", 27.11.2022 Obsahuje fotku
Samozřejmě to jde.Neuvádíte jaký tvar jste vysadil.Na polokmenu nebo vysokokmenu to bude odost složitější.Obecně řečeno výška stromků je taková co jim pěstitel dovolí.Ovšem je nutné začít od počátku.Nenechat utéct terminál a pravidelně jej sesazovat... celý příspěvek >
Poškozený kmínek u jabloně, 11.11.2022
Je zarážející co si dnes prodejci dovolí.Ani se neobtěžují odstranit podnožový letorost a dovolí si zákazníkovi poslat takto poškozený výpěstek.Jak doporučuje p.Walter reklamovat ale jsou s tím starosti.Zřejmě se domnívají, že se 90% zákazníků... celý příspěvek >
Pink Lady, 8.11.2022 Obsahuje fotku
Včera jsem sundal Rosy Glow a malou větvičku se čtyřmi jablky Pink Lady která byla naroubována na Elstar.Ostatní plody na vřeteni pod zastávlou jsem ponechal ještě na stromě.Nezdály se mě ještě dostatečně vybarvené.Mrznout zatím nemá a pršet na ně... celý příspěvek >
Pink Lady, 5.11.2022 Obsahuje fotku
Rosy Glow (mutace P.Lady)) - 2022 - štíhlé vřeteno Loni jsem mohl porovnávat plody Rosy Glow a základní verze Pink Lady.Tvarově se odlišují a Rosy Glow má vybarvenější plody.Chuťě jsou identické a právě pro tuto vlastnost se Rosy Glow může... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 1.11.2022 Obsahuje fotku
Fuji Raku Raku - 2022 - štíhlé vřeteno V letošním roce slabší úroda ale je to také způsobené přeroubováním dvou spodních větví jinou odrůdou.V říjnu bylo poměrně dost slunečných dnů což by mělo prospět kvalitě. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Česnek sezóna 2021/2022, 1.11.2022 Obsahuje fotku
Letos jsem pro oživení výsadby žádnou certifikovanou sadbu nekupoval.Budu otáčel letošní úrodu.Sázet budu až před zámrazem.Záhon je připraven a včera dokončeno zazimování zahrady viz.příloha a založení ročního listového kompostu. Zahradě zdar -... celý příspěvek >
Jabloň Cameo, 29.10.2022 Obsahuje fotku
Cameo - 2022 - štíhlé vřeteno Konečně jsem se dočkal prvních pěti plodů.Tato odrůda je náhodný semenáč nalezený v USA.Už jsem kdysi psal, rád vysazuji odrůdy které vytvořila příroda sama.Pár postřehů z popisů na netu.Doporučuje se provádět... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika