Příspěvky uživatele - 137.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
S troškou cedru do mlýna, 3.6.2008
Oprava - konečná výška 15metrů. Ještě dodám, že v potůčku, u kterého je zasazen, proudí dusičnany z hnojiv na poli - po část roku. Třeba se -norozdíl ode mne- nebude zlobit na ten přísun živin.
S troškou cedru do mlýna, 3.6.2008
Cedr atlanský nebo také cedr atlaský jsem zasadila jako asi 1,2m vysokou sazenici. Měl pěkně modré pichlavé jehličí. Dostal místo u potůčku a do jámy pro kořeny pytel substrátu, jinak mám hodně lehkou půdu. I cererit jsem přimíchala. Roste (konečná... celý příspěvek >
Mulč - tráva kolem stromů, 3.6.2008
Já myslím, že nejlepší je kombinovat.  Někam trávu. jinam kůru, na cestičku písek... Nechalupařím, tam je fylozofie jiná, uhlazenější vzhled okolí pevného zdiva. Chatařím a ctím tudíž každou přirozenou zeleň. Členění i malé zahrádky, třeba... celý příspěvek >
Jehličí - mulč cestiček, 3.6.2008
Výsledky pokusů mulčování jehličím a spíše lesní hrabankou mám docela dobré, nikoli na cestičky, ale okraje záhonů u plotu. Nevydrží to jako mulč moc dlouho,  za chvíli (cca 2 měsíce, podle ročního období) to proroste některým invazivním... celý příspěvek >
Jasmín, 2.6.2008
...olivovité, samozřejmě.pardon Pustoryl je příbuzný snad s lomikámenem...
Sekačka na solární pohon, 2.6.2008
se asi ještě nikde nevyrábí. Poraďte, kde a jaká dá-li se -  koupit nějaká šikovná minisekačka na trávu a nikoli na pohon elektrický, protože zdroj elektrické energie u trávníku ani široko daleko nemám... Dík. F.T.
Květina do koupelky, 2.6.2008
netík? Jen aby...:   Netík (Adiantum) je kapradina s nejmenšími lístečky, která se u nás prodává. Do Evropy se tato kapradina dostala z tropických a subtropických deštných lesů Střední a Jižní Ameriky. Netík musí mít stanoviště... celý příspěvek >
Priprava na akci: Vyroba travniku, 2.6.2008
Rýpání ani omylem...,, proti gustu žádný dišputát Já mám uprostřed trávníku kruh nefalšovaných divokých kopretin se zvonky a rozrazily a ještě takovým "plevelem", pokvete růžově... I rada sázet do trávníku krokusy je rýpání? No dobře.... celý příspěvek >
Pustoryl, 2.6.2008
A mýlýme se dosti dlouho: Pustoryl (Philadelphus), a sice obecný (Ph. coronarius), též jasmín zahradní, jest keř 6—8 st. vysoký, mající květy silně vonící. Roste v jižní a střední Evropě. Listy jedí se v Itálii jako salát. Kořen má moc... celý příspěvek >
Jasmín, 2.6.2008
S jasmíny se to má asi takhle: Všechny jsou to olovovité. 1.Jasmín NAHOKVĚTÝ pochází z Tibetu, kvete růžově nebo žlutě. 2. Jasmín VONN´y lze spatřit třeba na svazích Španělska a kvete žlutě. Z tohoto jasmínu se připravuje onen čaj, též... celý příspěvek >
Priprava na akci: Vyroba travniku, 30.5.2008
Tedy jste jak vidno vitální a mladý. Poslyšte rady línějších starších: "Nehezká tráva" zkrásní pouhým sekáním.  Pampelišky lze systematicky vyrývat. Nahradí je semikrásky. Pokud ne samovolně, lze je sem tam přisadit. Osivo jiné než... celý příspěvek >
Spící psi, 30.5.2008
...zlatí psi, ti vaši. Mů drsnosrstý FOX se ze všeho nejraději chodil rvát (pokud by nebyl včas zadržen) s kolemjdoucími psy, popřípadě se šel alespoň nechat podrbat, kdepak spát pod stromem, když se něco - i málo- dělo. Na něco na zahrádce zvedl... celý příspěvek >
utíkající slimáci, 30.5.2008
No protože první tazatel svého škůdce NEVIDĚL. To byla nadsázka, že to na slimáky nevypadá... protože by tam nějaký zbyl. F.T.
mé jiřiny, 30.5.2008
Sázím jiřiny do téměř stínu, některé druhy se bouří, jiné vykvetou. Teď mám v zemi takové šíleně růžové pomponky. Je to vděčná kytka"babiččiny zahrádky", kterou pěstuji se střídavými úspěchy... Mohou být dlouho dávány na 1 místo? Nevím co... celý příspěvek >
Co je to za keř s bílými přírůstky?, 30.5.2008
Nebo je to prodejci? Když podstkují pod nos hlavně rostliny typu vrba na kmínku (albínku částečnou)  a něco normálnějšího už méně, neřku-li inteligentnějšího? Také jsem skočila po cedru atlantském, a že by byl z mého stinného údolí "na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika