Příspěvky uživatele - 38.61

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Úhyn rýb po preložení z jazierka do aquaria, 16.5.2019
Většinou nemám problém se stěhováním koi na zimu do akvária, teplotní rozdíl i 10 stupňů do tepla není problém. Pokud uhynuly do 10 hod., bylo to spíše nedostatkem kyslíku. Krupička na těle by spíše nasvědčovala napadení kapřivcem, případně... celý příspěvek >
Cypřišovec Leylandův - sadba a stříhání, 12.5.2019
Jak jsem psal, nechal bych je přes léto zesílit, na začátku srpna (pokud možno v novu měsíce) bych je zastřihl klidně i o třetinu, není nutné těsně nad odbočujícími větvemi, dobře obráží i výše. Pokud je ale zastřihnete příliš nízko, půjdou hodně do... celý příspěvek >
WC na zahradě jak na to?, 12.5.2019
Suchý záchod - kadibudka bylo jedno z prvních zařízení, které jsem na zahrádce zřídil. Použil jsem plastovou nádobu od fasádní nebo i jiné barvy (25 litrů, běžně k sehnání u malířů zdarma). Bez zakopání, jen obestavěná dřevěnou budkou, ve výšce cca 5... celý příspěvek >
Cypřišovec Leylandův - sadba a stříhání, 6.5.2019
Mám jej již cca 15 let. Doroste klidně i 4 - 5 metrů. Vzhledem k tomu, že velmi dobře obrůstá, nebál bych se střihu kromě zimy téměř kdykoliv. Klidně zastřihněte špičky dnes, trochu se rozvětví. Pokud chcete rychle nabrat výšku, klidně nechte řez až... celý příspěvek >
Klíčení jablka ze semene, 1.5.2019
Dělám to již několik let, jen tak pro zábavu a pro tu myšlenku, že se možná urodí krajová odrůda. Již od dětství jsem takový malý Mičurin. Jabloně (jako i ostatní jádroviny a peckoviny) musí projít stratifikací, aby vyklíčily. Stratifikaci lze... celý příspěvek >
Sečení zahrady ve svahu, 1.5.2019
30 stupňů si ani nedovedu představit, to je černá sjezdovka. Přesto bubnovou sekačkou s pojezdem řádově za 25 tis. Kč si to dovedu představit za předpokladu jízdy do a nebo lépe z kopce. Napadá mi Vari, nebo Dakr. Křovińák je určitě také... celý příspěvek >
Založení jahodového záhonu, 21.3.2019
Karmen je jistota, klidně ovšem vysázejte i jiné. Jahodník je velký plevel, je třeba jej udržet v daném místě. Pro chuť, pokud máte místo, doporučuji vysadit i plané jahody, posbíráte někde u lesa. Není nutné jim dělat záhon, stačí polo -... celý příspěvek >
Čím desinfikujete nářadí?, 4.3.2019
Používám alkoholovou desinfekci z nemocnice, mají ji tam na každé chodbě. Ne že bych odčerpával tam, slušně jsem požádal o 2 deci sestřičku a ta mi ji věnovala. Používám jen na nůžky a nože. Z.
Vybíráme skleník, 15.2.2019
Než dávat do země nějaké plasty, asi bych volil přírodnější materiály, např. ocelový plech, cihly na štorc a podobně. Co se týče skleníku, viděl jsem již 24 let starý výrobek soukromníka, který svařil rámy z lešenářských trubek, na keré navařil... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 17.1.2019
Vše je to jen genetika. Funguje to úplně stejně jako u lidí. Budete mít 8 dětí a každé bude jiné. U některých rodičů budou téměř všechny nadané technicky, některé zase umělecky. Povahu budou ovšem mít každé jinou. U stromů i při opylení stejným... celý příspěvek >
Netkaná textilie - škodlivost?, 16.1.2019
Netkanou textilii jsem použil jen jedenkrát mezi stromy u domu na zamezení bršlice. Cca 30 m2. Bršlice se s tím poměrně dobře srovnala, hryzci tuto mou aktivitu velmi ocenili. Po 2 letech jsem se snažil tuto tkaninu zlikvidovat. Podařilo se mi... celý příspěvek >
Klamita jménem jmelí střední Morava, 16.4.2018
Co já bych za to dal, kdyby se mi tu jmelí ujmulo alespoň na některých stromech. Zkoušel jsem to na dubu, javoru, jasanu, planých hrušních a jabloních a pořád nic.
Jak zlikvidoval plevel, 16.4.2018
Nabízím tímto takřka neomezené množství pýru, bršlice, pryskyřníku, ježatky, kopřivy a jitrocele (ten mi nevadí) za odvoz. Podmínkou je Vaše vlastní sklizeň včetně kořenů. Je zajímavé, že před 4mi roky jsem měl problém i se svízelem a dnes se jej... celý příspěvek >
Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?, 12.4.2018
Letos jsem objednal mnoho semen přes aliexpres od Tu di chen, Fisch you, Best chenese seeds, Good Life. Zatím nedokážu říci, který z nich je dobrý a který ne. Pravda je, že papriky mi vzešly téměř všechny odrůdy cca 80%, kosatce cca 25%, rajčata 50%,... celý příspěvek >
Co robit aby som mal konecne normalnu cibulu, 1.4.2018
Vlastní semena jsem zkoušel několikrát, zpravidla jsem někam zapíchal nespotřebovanou cibuli z loňska. Nechal jsem ji dozrát, na jaře lehce rozhodil po záhonu a přejel hráběmi. Buď byl plevel rychlejší, nebo ptáci. To jsem nezjistil. Našel jsem jen... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika