Příspěvky uživatele - 234.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Postrek proti moniliovému usychaniu kvetov a výhonkov, 15.5.2021
Dobrý večer. Mám tiež podobnú skúsenosť... baracky poctivo striekam pred a po kvete... prípravky striedam... dithane, prolectus,signum... no aj tak to nepomáha... pestujem novšie odrody ako orangered, tomcot,farbaly, fardao,tsunami... tohto roku je... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 21.10.2018
Bohous: Opál je jednou z českých odrôd, ktoré spravili "dieru do sveta". Populárny je v USA a pestujú ho aj v západnej Európe. To že sú jablká menšie nevadí, na konzumáciu sú často vhodnejšie než tie nadmerne veľké. V Anglicku (kde je Opál hojne... celý příspěvek >
Co je to? Hruška Clappova, 21.10.2018
Či budú plody, to sa ešte uvidí... V tomto mieste zvyčajne vyrastú kvetné puky, ale môžu aj rastové. V prípade kvetných nemusí prísť k opeleniu, resp. môžu plodíky odpadnúť v rámci júnového opadu. Ale hrušky na dulovom podpníku bežne zarodia už v... celý příspěvek >
Sírově žlutý plod, uvnitř ořech, co to je, 18.10.2018
V.: Táto choroba už v Európe je. Rozšírenie je zrejme len otázkou času. Strach a hrôzu vzbudzuje už len jej anglický názov. IH
Sklizeň jádrovin 2018, 7.10.2018
Dnes išlo do debničiek FUJI - kvalitná zimná japonská odroda. Na stromoch zostáva už len Idared, Karneval, Braeburn a Jonalord. Fuji (na fotkách) mám ako štvrťkmeň na MM106. Je to jablko ktoré s prehľadom spĺňa tie najvyššie nároky na špičkovú... celý příspěvek >
Jabloň Solaris, 1.10.2018
91.159: Hm, je to zaujímavé ohľadom toho pôvodu Solarisu. Niektoré zdroje skutočne uvádzajú ako rodičovské odrody Topaz a Bohemiu. Ja som vychádzal z tejto nemeckej práce (foto 1), kde je podrobne rozpísaný pôvod Solarisu (foto 2). Ako rodičovské... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 1.10.2018
APRIMIRA je TOTÁLNY S(livkový)HI(t)T(isícročia). Vykopať, spáliť, zabudnúť. IH
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 15.1.2018
107.19: Pidi (Britemac x Prima) nie je typická stĺpovitá odroda. Skôr by som ju označil ako spurtypovú, slaborastúcu odrodu - teda výhonky majú veľmi krátke internódiá a rodí na veľmi krátkom rodivom obraste. Snažiť sa z nej vytvoriť monolitný "stĺp"... celý příspěvek >
Čím hnojit rakytník?, 15.1.2018
Trochu rakytníkovej praxe z našej lokality (teplá nížina, úrodná pôda) - viď foto. Hnojenie pri výsadbe: žiadne. Hnojenie neskôr: žiadne. Postreky: žiadne. Zavlažovanie: zriedkavo-občasné. U nás to rastie v podstate akoby náletová burina, bez... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 22.10.2017
Viktor: Rezistencia je relativny pojem, ja by som byť Vami ten Sirius bral. Máte tu čerstvé reakcie ohľadom neho od dvoch skúsených pestovateľov z vyšších polôh (foto) - nevidím dôvod váhať. Je to jedna z najkvalitnejších žltoplodých odrôd. IH
Merkur, 23.9.2017
Jan Starší:..."kde je chyba"... Nuž, chyba by mohla byť v tom, že ten Merkur nečíta tie vaše "klasifikace odborníků" a potom nevie kedy sa patrí dozrieť. Ale podľa mňa je chyba v tom, že sa vyjadrujete k veciam ktorým nerozumiete, k odrodám ktoré... celý příspěvek >
Odrůda Soledano - je samopsprašná?, 18.2.2017 Obsahuje fotku
Podľa údajov z netu by mala byť "samosprašná" (viď foto). Pojem samoopelivosť či cudzoopelivosť sa všeobecne príliš preceňuje, záhradu predsa nemáte niekde na atole uprostred Pacifiku. IH (Inak je tu samostatné vlákno s názvom "Soledáno", môžete si... celý příspěvek >
Soumrak pěstování meruněk z Escande?, 31.12.2016
Petře marhule a broskyne sú určite citlivejšie na jarné mrazy ako napr. slivky, ja som mal tiež slabú úrodu.Leskora nie je najodolnejšia odroda zo všetkých odrôd marhúl.Kioto je odolnejšie.     Jano
Broskvová sezóna 2011, 27.11.2016
"...príjemný pánko...". Po návšteve priekupníckeho záhradníctva KLÍVIA mi duša KVÍLILA ešte niekoľko dní. Arogancia v najčírejšej forme. Bol som tam len ako pasívny doprovod s kamarátom, ale zhodli sme sa s E.A.Poe-m : NEVERMORE! IH
Bohemia, 27.11.2016
Pre Petra z H.: V pomológiách pri každej odrode väčšinou býva uvedené či rodí na krátkom, stredne dlhom alebo dlhom dreve. Tiež býva uvedené či je rast odrody slabý, stredný alebo silný. Tiež či sa dobre alebo ťažšie tvaruje, resp. pre aké tvary sa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika