Příspěvky uživatele - 108.113

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bojnicke odrody hrušiek, 6.1.2018
Hoci fandím starým odrodám, chcelo by ich to vyskúšať, či vôbec za niečo stoja. Bojnická jesenná vypadá pre mňa veľmy zaujímavo, vraj je aj klimatický nenárčná. O nitre som čosi čítal v iných vláknach na tejto stránke, chuť dobrá až priemerná,... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 5.1.2018
Ja som z tej podtatranskej oblasti, a pokial ide o pomalorastnúce podpniky - ja mám rad ovocné stromy ktoré su poriadné stromy a to pre generácie, a tu sú pomalorastnúce podpníky na figu, pravda rešpektujem že šetria priestor a dakto ten priestor... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 5.1.2018
Ešte by som z letných dodal dve malé superskoré odrody vhodné do vyžších polôh, Julová po česky asi Červencová, ktorá ma proti mrazu aj relatívne odolné kvety ale je vraj trochu kyslá a Nagevicova ktora asi bude sladšia a majú ju na stareodrudy.org... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 5.1.2018 Obsahuje fotku
AVRANšSKá
To už tady jednou bylo, 5.1.2018 Obsahuje fotku
Špinka škaredé hrušky, chuť taká aromatická a výborná že to snaď ani není možné, z veľmi starého zoschiňajúceho stromu, takže na mladom strome budú väčšie.
To už tady jednou bylo, 5.1.2018 Obsahuje fotku
Hruška ktorú som našiel v jednej opustenej záhrade, môže to byť Muškatelká aspoň sa podobá, malá ale chuť špičková v 750 m. n. m.
To už tady jednou bylo, 5.1.2018 Obsahuje fotku
A ospravedlňujem sa za gramatiku, Merodová 2.
To už tady jednou bylo, 5.1.2018 Obsahuje fotku
No ja veľmy rád poradím, pretože vo vyžších polohách mám skúsenosti až v 700 m. n. m. na Liptove po Tatrami. Hoci sú hrušky v priemere trochu náročnejšie než jablone na klimatické podmienky, sú odrody pre ktoré to neplatí a keďže som vyžšie tak 550... celý příspěvek >
Esperenova máslovka, 3.1.2018 Obsahuje fotku
Nakoniec som Salisburyovú nekúpil ani Esperenovú na miesto toho však bola v istom luďmi zabudnútom mieste k dispozíci jedna hruška vo velmi zlých podmienkach pokiaľ ide o svetlo. Po polovici októbra dozrela (700 m. n. m.) nebolo ich moc ani malé... celý příspěvek >
Staré druhy hrušní, 3.1.2018 Obsahuje fotku
Ešte dodávam úrodu mali aj tohoto roku aj som ich odfotil, no bolo ich menej a boli mänšie, kým rok pred tým mierne sladké a korenité, tohoto roku trochu natrpklé ale stále korenité, nie repovité. No nemajú dostatok svetla.
Louise Bonne, 3.1.2018 Obsahuje fotku
Vraťme sa ku Avranšskej, tu na Liptove ju poznám z jedného starého stromu a chystám si ju preštepiť, Každopádne jej chuť je pre mňa osobitá, ťažko prekonateľna a arómov mne trochu pripomína červené dyne/melóny. Skratka je vynikajúca aj vo vyžších... celý příspěvek >
Staré druhy hrušní, 3.1.2018 Obsahuje fotku
Podrobnejšie inf. na vlákne skoré hrušky hniličky.
Skoré hrušky hniličky, 3.1.2018 Obsahuje fotku
A ešte jedna fotka
Skoré hrušky hniličky, 3.1.2018 Obsahuje fotku
2. Pán Ing. Fidla, túto hrušku ťažko pomologicky zaradiť: V n. v. 620 m. n. m. Lipt. Mikuláši v areáli akýchsi starých budov, jej konare tež trčia cez plot ako u tej prvej, Asi 10 m. južne od nej rastie topol z meter a pol hrubým kmeňom JV. od nej... celý příspěvek >
Skoré hrušky hniličky, 3.1.2018 Obsahuje fotku
A ešte jeden
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika