Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fuji - červené mutace, 31.8.2018 Obsahuje fotku
Toto je moje Fuji na podpníku M26. Úroda zatiaľ vyzerá sľubne. Hneď vedľa mám aj Fuji Fubrax na M9, ktorý zatiaľ ešte neplodil. Som zvedavý na rozdiel.
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018 Obsahuje fotku
Z pohľadu jadrovín hodnotím tento rok skôr ako priemerný. Dosť plodov, najmä Angoldu, opadáva aj napriek prebierke plodov a pravidelnej zálievke. Ako najlepšie sa tento rok javia odrody Gala, Fuji, Pinova a Topaz. Časť Galy (foto) by som chcel... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 21.8.2018
Tiež pestujem Nero a Talisman, ale na pergole. Nero je pre mňa skvelá skorá odroda, no nevydrží dlho na kri a po určitej dobe sa začínajú bobule scvrkávať. Najzrelšie strapce mali cukornatosť 26 ° CNM. Talisman ma po minulé roky moc nenadchol a... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 20.8.2018
Moja skúsenosť je veľmi podobná. Strom je síce vitálny, má krásny habitus, no kvalita plodov zaostáva. Ich chuť je ako tak prijateľná až po úplnom dozretí, povedal by som až prezretí. Inak sú suché a bez akejkoľvek chuti, a už vôbec nie marhuľovej.... celý příspěvek >
Cukernatost slivoní, 13.8.2018
To je práve divné, že podpníky sú rovnaké, oba sú St. Juliany.  Jediný rozdiel je v tvarovaní stromov, jeden je v tvare ovocnej steny vedený na drôtenke (dozrieva skôr) a druhý je v tvare štíhleho vretena. Aj poloha je takmer rovnaká, záhrady sú... celý příspěvek >
Cukernatost slivoní, 9.8.2018
Napriek veľmi teplému počasiu u mňa Hanita na jednom strome tento rok dozrieva nejak ťažko. Čo mám druhý strom, tak na ňom dozrela už asi pred týždňom. Toptaste zatiaľ nič moc, chuť nevýrazná, zatiaľ nie moc sladká. Snáď sa to ešte zlepší.
Mrazuvzdornost odrůdy Moldova, 8.8.2018 Obsahuje fotku
V mojich podmienkach (trnavsko, 145 mnm) dozrieva Moldova až niekedy v októbri a aj v týchto podmienkach by podľa mňa ešte trocha slnka potrebovala. Výhodou je, že dlho vydrží na kríku a takto neskoro už nebýva nápádaná osami. V chemickej ochrane si... celý příspěvek >
Ploché broskve, 7.8.2018
Mám podobný problém pri odrode Belmondo. Pár plodov sa mi síce podarí odtrhnúť bez poškodenia, no musím si dávať veľký pozor a zaberie to dosť času. Inak dochádza v okolí stopky k poškodeniu šupky a aj dužiny.
Flamingo, 6.8.2018
Aj u mňa (trnavsko, 145 mnm) patrí Flamingo k obľúbeným odrodám. Po prebierke má obrovské plody výbornej chuti. Ako písal p. Paľo v úvode vlákna, aj ja zaznamenávam u nej pukanie kôstky. Škoda, že tento rok som pozbieral len zopár zdravých plodov,... celý příspěvek >
Toptaste, 3.8.2018
Mne Toptaste drží na strome aj po dozretí a padá len minimálne. Napr. taká Hanita padá oveľa viac.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 3.8.2018 Obsahuje fotku
U mňa tento rok má Hanita rekordnú úrodu. Zaujímavé ale je, že druhý strom je už skoro obraný a tento začnem oberať o pár dní. A to sú tie stromy od seba vzdialené cca 500 m. Súhlasím, že sa jedná o špičku medzi slivkami, doteraz ma ešte nesklamala.
Co Vaše réva 2018?, 3.8.2018
Ten Zenit vyzerá naozaj atraktívne. Ako je na tom s odolnosťou proti chorobám?
Co Vaše réva 2018?, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Ja pestujem tiež Nera, ale mám ho na pergole. U mňa je v porovnaní s ostatnými odrodami (Talizman, Kardinal Ustojcivij, Rizamat Ustojcivij a Moldova) najodolnejší proti všetkým chorobám. Ošetrujem systémom integrovanej ochrany tak 4-5x za sezónu,... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 3.8.2018
Dobrý deň, kde sa dajú zohnať také sieťky? Lebo viac ako choroby mi hrozno likvidujú osy a iný hmyz.
Orangered, 18.7.2018
Pestujem obe odrody v rovnakej oblasti ako Vy, 4-ročný Orangered je na montclare a mám aj dva stromy 5-6 ročných Maďarských na myrobalane. Orangered ma prekvapil svojím bujným rastom, prírastky sú aj 1 m dlhé. Úroda bola tento rok slabšia, hoci... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika