Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za rostlinu?, 28.10.2018
Mračňák Theoprastův.
Choroba nebo škůdce česneku?, 28.10.2018
Pravděpodobně vlnovník česnekový. Pomohlo mu teplo po sklizni, při teplotách kolem nuly už nepracuje. Zdravější stroužky zpracovat (zmrazit, naložit do soli). Zmrazoval jsem vloni celé oloupané stroužky, letos jsem předpokládaný přebytek rozmixoval s... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 24.10.2018 Obsahuje fotku
Vybarvenější Idaredest dvakrát a klasický Idared.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 20.10.2018
Idaredy mám dva, byly vysazeny nezávisle a každý je trochu jiný. Jeden má větší a vybarvenější plody, možná i chutnější. Už jsem ho i narouboval jinam. Pak mám mutaci Idaredu Najdared. Stromek je vysazený v suché navážce (byl tam někdy složený písek... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 20.10.2018
Já taky nedám na Idared dopustit. Musí pořádně vyzrát. Na rezistentech mně někdy vadí prapodivné příchutě nebo ostré kyseliny. Zvláštní ovocnou chuť má třeba Luna, z Ariwy cítím hořké mandle, ostře kyselý je Shalimar nebo Topaz. Karmína je taky... celý příspěvek >
Mohu zasadit Stanley do špatné půdy?, 14.10.2018
A to je tak vyschlá, jíl nebo kamení, že nepřijímá vodu? Podle mně se voda vsákne a budete moci kutat dál. Ale s koupeným substrátem opatrně. Maximálně 1/4 objemu jámy a pořádně promíchat s původní zeminou. Substráty jsou na rašelinovém základu a... celý příspěvek >
Sírově žlutý plod, uvnitř ořech, co to je, 14.10.2018
Třeba ořešák černý.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 13.10.2018
Sírius přeroubuju. Chuť nic moc, vzhled taky, ale hlavně mně vadí nevyrovnaná velikost plodů. Luna to má v genech také, ale ne tak moc a není rzivá. Nechám ji ještě jeden rok.
Sklizeň jádrovin 2018, 11.10.2018
Já mám sklep suchý, skladuju v bývalé prádelně, kde se musí za tuhých mrazů temperovat. Teď tam je jak venku. Větrám v noci.
Sklizeň jádrovin 2018, 11.10.2018
Mám dilema, jestli sklízet nebo počkat, až se ochladí. Vždyť ve skladovacích prostorech je teplo, není-li pak jablkům lépe na stromě!!! Mám sklizený Golden Delicious, a ten se dal jíst už ze stromu, dlouho nevydrží. Sklidil jsem Lunu a Sírius.... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 8.10.2018
Estragon.
Červivé brambory?, 2.10.2018
A vločkovitost hlíz bramboru. Nesázeli jste do zaorané louky?
Vybíravý obaleč, 30.9.2018
Roky jsem nezaznamenal jediné červivé jablko. Letos také ne :-)
Sklizeň jádrovin 2018, 29.9.2018
My máme např. Bohemii Gold už snědenou a rozdanou. Golden Delicious je ještě na stromě, ale dá se už jíst a je výborný. Také se bude muset sníst co nejdříve. Nemám ideální prostory pro skladování. Rychle vadne a přezrává. Takže mojí klíčovou odrůdou... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu, prosím?, 19.9.2018
Mračňák Theoprastův, ale ne stoprocentně.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika