Příspěvky uživatele - 54.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Admiral, 8.1.2021
Zdravím po čase,  Admirál mám na M26. Půda na žulách, kmbizem, s obsahem trojmocného Fe, bez stopy Ca v půdě. Nestříkám Ca na list a plody první větší úrody (asi 15 jablek) v roce 2020 byly bez hořké pihovitosti. Uvažuji o dalším přisázení této... celý příspěvek >
Rubin spur, 4.10.2020
Je smutné, že první se dostanou do povědomí pouhé překupnické firmy. A je škoda Fytosu, že málo propaguje, no, nemají na podobné věci čas - makají, kdežto překupníci jen inkasují. "Proč chodit ke kováři, když se může ke kováříčkovi", či jak se to... celý příspěvek >
Podnož pro meruňku, 12.4.2018
Zdravím, ještě jsme tu nezmínili velmi bujnou kříženou podnož Krymsk 86 (myrobalánxbroskvoň). Podnož vytváří velmi silný kořenový systém. Řekl bych, že i bujnější než sám Myrobalán a zároveň bohatší na slabší kořínky. I slabě rostoucí odrůdy jako... celý příspěvek >
Heliodor, 14.11.2017
Jistě, jde o žluté plody... Luna mívá spíše voskově žlutou a asi ze všech nejtenší slupku a bývá nejkulovitější. Chuť - terminus "navinule sladká" znamená sladší než "sladce navinulá". Velmi dobrá až po novém roce. Opal má sytě žlutou barvu, kališní... celý příspěvek >
Varhaník, 14.10.2017
Dobrý den, ve školce Horní Beřkovice jsem získal odrůdu ořešáku Varhaník, máte tuto odrůdu již někdo na své zahradě? 
Red Cap, 4.10.2017
Zdravím všechny. Klonovou odrůdu Red Cap (volně přeloženo jako červená kápě) mám rád. Je to jedna z nejintenzivněji zbarvených a taky nejčasněji vybarvujících mutací odrůdy Red Delicous. Co do barvy s ní snese srovnání snad jen další barevná mutace... celý příspěvek >
Karina, 15.4.2017
K růstu Kariny mohu říci toto: Velmi slabá. Ve srovnání s mateřskou Konferencí tvoří tenké dlouhé výhony, které se pod násadou plodů snadno ohýbají k zemi. Habitus i na semenných podnožích je subtilní. Opravdu je vhodná pro hrušňová pláňata k... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 15.4.2017
Ještě by se nemělo zapomínat na 4. skupinu: odvozenou od Red Delicious... ten přeci vznikl z vlku vyrostlého někde z pařezu... A jako odrůda se rozmohl do mnoha tmavších a tmavších mutací a kromě toho dal vznik dalším odrůdám např. Gloster, Melrose,... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 15.4.2017
já bych řekl, podle fotek, že sáhnou první po florině :-) a co se týče snad menší atraktivity coxovky, přeci je řešení v podobě cherry cox. :-)
Toptaste, 17.11.2016
Je to asi 5 letý strom, a malvazinka tak 4 plody ze stejně starého stromu, přeštože oba kvetou hojně, a pilatku stříkám. Přesto plůdky postupně žloutnou a propadávají... Juraj Kafka
Toptaste, 12.11.2016
Přátelé, nevím zda to tu bylo někde v diskuzi, nečetl jsem ji celou. A tak se chci zeptat, jak je na tom slivoň Toptaste s opylovacími poměry. Já ji mám na zahradě ve společnosti švestek domácích, Joja, Topfirstu, Malvazinky a moc se k plození nemá,... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 6.11.2016
Špinka je triploid? to se docela divím... takové drobné hruštičky.  Juraj Kafka
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 25.9.2016
"Williamsova -  ten pravý požitek pro chuťové buňky" ale bohužel jen do nejlepších oblastí. Proto mám ve svých 500 nad mořem Clappovku, která v těchto podmínkách je královnou konce prázdnin a začátku školního roku. Velké plody, kousnete do... celý příspěvek >
Kurník, 10.7.2016
Zdravím, já bych tam polystyren nedával, maximálně bych nechal dvojí stěnu, i vrstva vzduchu je izolace. Totiž stavím také kurník a desky budu dávat z části polykarbonát kvůli světlu a z části cetris. Obojí je hladké a tak čmelíci mají minimálně... celý příspěvek >
Zlodějina Kavapo, 28.5.2016
Propána lidi! Máte si líhnout a odchovávat kuřata vlastní.  Jsou plemena, která si s hybridy ve snášce nezadají. A navíc jdou přemnožovat. Jejich vlastnosti se totiž množením nemění.  Tolik lidí co se napálilo, a stále to nemá konce, stále... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika