Příspěvky uživatele - 234.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bude vůbec úroda ovoce v příštím roce?, 5.12.2018
Tom: Ťažko povedať dopredu. V princípe ale - s nadsázkou, nepochopte ma zle - netreba sťahovať nohavice keď brod je ešte ďaleko. Rok 2019 ukáže... Mňa osobne nikdy netrápia veci, ktoré sú mimo mojich možností vplyvu (len si dávam záležať aby z mojej... celý příspěvek >
Vetrani sklepa, kolisani teploty a vliv na jablka, 5.12.2018
Istá veľká ovocinárska firma zo Slovenska (nebudem ju menovať, keďže to nie je podstatné) si prenajala ULO-sklady v Rakúsku a uložila v nich prevažnú väčšinu svojej úrody jabĺk. Teraz by na ich predaji obchodným reťazcom prerobili, lebo jabĺk je... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 4.11.2018 Obsahuje fotku
Lucy: jablká som obral koncom septembra. Jedno som ponechal na strome, prešlo 6 týždňov a jablko stále drží (foto). Nespadlo, nie je ani poškodené hnilobou či hmyzom alebo vtákmi. To že plody v čase zrelosti nepadajú samé zo stromu považujem za... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 18.4.2018 Obsahuje fotku
Presne tak, s prípadnou prebierkou sa netreba ponáhľať, časť plodov ešte môže "odísť" prirodzeným opadom. Pripájam ešte fotky ako príklad vitálnej broskyne, ktorá "utiahne" aj hustejšie ponechanie plodov. Ja rešpektujem zásadu, že najmä mladý... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 18.4.2018
Vladimír: Rezom čiastočne áno, skôr ale v zmysle preriedenia nahustených konárikov s plodmi (ich úplným odstránením). Ale ak máte trebárs na 50-centimetrovom konáriku jeden plod tesne vedľa druhého od jeho bázy až po koniec, tak rezom ho síce môžete... celý příspěvek >
Řez broskvoně, 18.4.2018
Vladimír: Prebierka je vhodná, základným kritériom je predovšetkým vzdialenosť medzi plodmi. Mala by byť optimálne aspoň 10-15cm. Ak je konárik silný (hrubý a pevný) tak "uživí" aj hustejší rozostup plodov, ale v záujme získania plodov dostatočnej... celý příspěvek >
Pisana, 4.4.2018
Vzhledem k tomu, co se napsalo v tomto vlákně o Pisaně, hlavně rozdílné názory na její dobu zralosti, tak vůbec nevím, jestli mám skutečně Pisanu. Pisana by mala dozrievať medzi 10-20.8. Je to hodne pozdní odroda ktorá zreje približne dva týždne... celý příspěvek >
Rost na molitan do filtracie, 10.1.2018
Dobry den. Pozink nechcem pouzivat, lebo chcem chovat pstruhy a im by to vadilo. S hlinikom som si nie isty, hlinik je skodlivy ak sa dostane do organizmu... ci sa vyplavuje do vody z profilov neviem. Kaskadove zapojenie... nerozmyslal som o inom,... celý příspěvek >
Rost na molitan do filtracie, 4.1.2018
Zdravim. Rozmyslam nad filtraciou k jazierku. Prvy stupen bubnovy filter, nasledne 1000l plast nadoba s molitanim, 1000l nadoba s narezanymi hadicami (ako elektrikarske chranicky), potom prip 200l sud so zeolitom a nasled e korenova cisticka... celý příspěvek >
Desert, 15.8.2017
Prvé tohtoročné obraté plody Desertu (foto). Dozrieva postupne a tak ho aj oberám. Tento rok o 2 týždne skôr ako vlani. Polovica augusta - to je v podstate ako letné jablko... Bol by som radšej keby dozrieval až v septembri, ale u nás je všetko akosi... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 21.12.2016
Nedávno niekto písal v inom vlákne že pestuje Boscovu v 630 m.n.m.    Jano
Červené marhulky, 21.12.2016
Takže suma sumárum, jsou všechny tyhle Rubisty a Pricie k ničemu. Pokrok bude jedině až se vyšlechtí nějaké nové odrůdy odolnější proti mrazu v květu a po něm. V oblastiach pre ktoré boli tieto odrody vyšľachtené môžu byť tieto odrody dobré,... celý příspěvek >
Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu, 9.7.2016 Obsahuje fotku
Červené ríbezle - u nás ako na priamy konzum príliš populárne nie sú. Poradí niekto čo s nimi? IH
Muchovník - jakou odrůdu, 9.6.2016
Tak, tak - juhozápad SR, najteplejšia oblasť. Odrodu Vám bohužiaľ povedať neviem. Ale je to vítané spestrenie jedálnička v čase kedy zemolez už nie je, a egreše, ríbezle,josta ešte nie sú (aj keď ani to už dlho nepotrvá). IH
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika