Příspěvky uživatele - 234.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pozdní odrůdy, 14.9.2021
Aké máte skúsenosti so Sweetheartom? Praskajú mu plody?
Hardenportova, 25.11.2019
Odpovedám: Zatiaľ nerodila, je to ešte mladý stromček. Možno v roku 2020 bude 'panenská' úroda. Uvidíme, spýtajte sa niekedy v septembri-októbri 2020. IH
Jadroviny 2019, 25.11.2019 Obsahuje fotku
TomNR: Nepíšete konkrétne v čom spočíva tá 'skladovacia katastrofa', ale dedukujem že jablká Vám v pivnici hnijú. Ak je to tak, potom som dosť prekvapený. Nitra a Šurany sú nejakých 30km od seba, ja som dokonca južnejšie a viac na rovinatej nížine.... celý příspěvek >
Wiliamsova - rez, 13.10.2019
V podstate je to jedno, obe možnosti sú správne. Ja zastrihávam v predjarí. Zastrihávanie teraz môže mať jednu nevýhodu - ak sú výhonky ktoré skracujete nedostatočne vyzreté, môžu konce ponechaných konárikov pri silnom mraze omrznúť (aj s púčikom na... celý příspěvek >
Poznej ptáka, 12.5.2019
Otázka pre pokročilých ornitológov: aký vták je na fotkách? IH
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 4.4.2019
Pán Karelka: Nemusíte sa obhajovať, nič také by ma ani nenapadlo žiadať. Len si myslím, že píšete o veciach s ktorými nemáte skúsenosť. A všetkých záhradkárov-vystavovateľov na "veľkých výstavách" Ste hodili do jedného "namoreného" vreca. Význam... celý příspěvek >
Volba odrůd - poradíte?, 4.4.2019
Obo: Angold je naozaj vydarená odroda, s vysokým štandardom vo všetkých parametroch (výzor, odolnosť chorobám, plodnosť, chuť), taký jablkový pracant ktorý nesklame ani v nie optimálnych podmienkach a sezónach. Dosť ma prekvapuje biedny výzor tých... celý příspěvek >
Řez tříletého stromkového rybízu, 3.4.2019 Obsahuje fotku
Áno - skrátiť cca o 1/3, tie najdlhšie aj o 1/2. Spodný výhonok vľavo by som odstránil celý. Foto 2,3: stromček červenej ríbezle, foto 4 stromček čiernej ríbezle. Dôležité je postupné zmladzovanie - obnovovanie starších konárikov - na stromčeku by... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 18.3.2019
Daník: Ak sa pýtate na marhule, tak tie sú na začiatku kvitnutia - v priebehu 2 dní budú v plnom kvete. Jadrovinám už veľa nechýba do "myšieho uška", tam je to ale od odrody k odrode rôzne. Trebárs General LeClerc bude v krátkej dobe kvitnúť, kým... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 18.3.2019
Dnes som dal marhuliam prvý postrek proti monilióze (Signum). Počasie síce nebolo úplne optimálne, ale ušlo. Bol najvyšší čas. Pri dokvitaní dám Prolectus. Vegetácia je u nás asi o 2,5 týždňa popredu v porovnaní s min. rokom (Signum v r.2018 som... celý příspěvek >
Bergeval, 11.3.2019
Zdravím,  je nejaký rozdiel medzi Bergevalom a Bergarouge v odolnosti na jarné mrazy v kvete?
Řez hrušně s dvěma odrůdami, 19.2.2019 Obsahuje fotku
Ja by som to riešil tak ako je znázornené na foto 1 (ponechal by som len Konferenciu). Isteže, dá sa uvažovať nad tvarom "Bibaum", dokonca aj nad 2 separovanými "polo-palmetami" vedenými od seba, každá na inú stranu (na čo sa ale Clappova vôbec... celý příspěvek >
Lysice 2018, 9.2.2019
Ad degust. 27.1.19 Uh.Ostroh: Víťaz nie je prekvapujúci, táto pozícia danej odrody v degustáciách je v poslednom období viac-menej paušálna. Aj keď jej dominancia v takmer všetkých kategóriách (viď tabuľka) je až neuveriteľná. Nečakané je obsadenie... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 24.11.2018
Sú staré odrody, ktoré chuťovo nijako nezaostávajú za tými "modernými", ba ich hravo prekonávajú. Medzi ne bezpochyby a neoddiskutovateľne patrí stará americká odroda GOLDEN DELICIOUS. Môžeme mu vyčítať tisíc vecí, ale to že jeho skvelú delikátnu... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 24.11.2018 Obsahuje fotku
LUCY in the sky with diamonds (still hanging on). IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika