Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskvoně 2020, 3.3.2020
Na prvním místě je postřik, nejprve mědí. Ten je nejdůležitější. Řezat nejlépe až při rašení, ale není to podmínkou. Ale při rašení je už na postřik pozdě. I mědí, i dalšími fungicidy.
Kadeřavost broskvoně 2020, 25.2.2020
Champion je mnohem kvalitnější než Kuprikol. Lépe a rovnoměrněji ulpívá na listech. Měď je nepostradatelná v ekozemědělství, takže se není čeho bát. Nějaký měďnatý přípravek vždy bude. Dithane použít lze.
Kadeřavost broskvoně 2020, 24.2.2020
Pokud postřik mědí (např. Champion nebo Kuprikol) pořádně zaschne, tak je velmi odolný dešti. Včera jsem prováděl inventuru přípravků a objevil jsem zbytek Thiramu a dnes jsem ho použil. Tj. třetí postřik proti kadeřavosti.. Tak uvidím. A jeden sáček... celý příspěvek >
Brambory se předčasně rozváří - co s tím?, 23.2.2020
Kupovat je samozřejmě nebudu. Za stejnou cenu mám 5 kg Laury. Nikdo je nemusí kupovat, a o tom to je.
Brambory se předčasně rozváří - co s tím?, 23.2.2020
Jen pro zajímavost. Dnes jsem koukal v OBI, že mají holandskou certifikovanou sadbu balenou po 1kg v plastových krabičkách (jako jsou třeba baleny hrozny). Několik odrůd. Žluté i červené. Za pouhých 149,- Kč za jednu krabičku. Brambůrky jsou poměrně... celý příspěvek >
Kdy výsev rajčat?, 20.2.2020
Já vysévám 25.3. rajčata, pariky 25.2. Sázím je jen na vekovní záhon. Mám je těsně pod střešním oknem, a pokud počasí dovolí, tak jdou ven do pařeniště. Jsou v kelímkách, takže je mohu podle potřeby zase odnést domů. Vloni byly jen v pařeništi. Bylo... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 15.2.2020
Dnes jsem chtěl udělat druhý postřik mědí, ale raději jsem už dal organický Syllit.
Kořenokvětka, 15.2.2020
Tak to je teda gól! Já mám u kořenokvětky taky vánoční kaktus! Ale ne záměrně, musel tam spadnout kousek listu a zakořenit.
Kořenokvětka, 14.2.2020
Já mám zelenou. Vloni už byla taková vyžilá, i když i kvetla! Možná se jen snažila zachovat druh. Tak jsem si vybral pár zdravých listů s kořeny a začínám znovu. Ty šeredné jsem vyhodil na kompost, kde přežívaly do prvních mrazů. Určitě by z nich... celý příspěvek >
Mělnické nakladačky - stará odrůda, 12.2.2020
Staré semeno okurek nevadí. Dříve se záměrně vysévala semena několik let stará. Dávala lepší výnosy. U dnešních hybridů je to už celkem jedno. Ale i pětileté semeno okurek je OK. Platí to i u melounů a tykví.
Kadeřavost broskvoně 2020, 7.2.2020
Dnes jsem koukal, jak postřk mědí přečkal silný déšť. Přečkal. A je krásně vidět, jak se nalévají pupeny a objevují se okénka šupin pupenů bez ošetření. Ale, jak dál. Jeden správně načasovaný postřik by měl stačit. Ale! Dle zkušeností udělám cca za... celý příspěvek >
Da se teto nemoci zbavit?, 4.2.2020
Padlí to je a zbavit se ho prakticky už nedá nikdy. I když budete stříkat. Přezimuje v pupenech. S postřiky se musí začít, když má letorůstek asi 4 listy a pokračovat do ochranné lhůty přípravku, cca do zaměkávání bobulí. Co zhruba 10 dnů. Samozřejmě... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 1.2.2020
Na teplotní modely bych moc nespoléhal. Např. let a kladení obaleče jablečného se rozchází s mým pozorováním třeba o týden. Ve dne je teplo, teď je v Hradci Králové 12°C a prší - pro houbu ideální podmínky. Riziková je teplota 10°C a více několik dnů... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 1.2.2020
Než začne dnes pršet, provedu první letošní postřik proti kadeřavosti, Championem. Jehnědy lísek jsou rozvolněné. Příští týden se má ochladit, ale nebude to na dlouho. Dnes rozkvetly talovíny, a to jsou půl dne ve stínu!
Česnek 2019/2020, 1.2.2020
Během prosince vylezl jen český Dukát. Polské odrůdy Arkus, Ornat a Harnaś zatím nevylezly. Zajímavé. Ale žijí!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika