Příspěvky uživatele - 224.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoně 2017, 24.7.2017
"Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV". To jo, povrch plodů je pravidelně hrbolkatý - trochu jinak než ty propadliny třeba na Domácí (vloni se to ukázalo na Katince, letos ne), ale zatím se to na... celý příspěvek >
Barbara - praská, 21.7.2017
 Barbora je na praskání plodů náchylná. Jak s ní naložíte, to je na Vás. Odrůd je mnoho, záleží, co od ní chcete (ranost, velikost plodů, odolnost...).
Trifoliata - Citronečník - semena, 19.7.2017
Semenáčky trifoliát jsem si "vyráběl" ze semen spadaných plodů stromu, který rostl u Botanické zahrady v Praze (Troja).
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 18.7.2017
"... kvalita plodov veľmi závisí od agrotechniky, korunu treba udržiavať presvetlenú a formovať ju tak aby plody mali dostatok slnka. Zo zatienených resp. prehustených častí koruny kvalitné plody nečakajte..." Je to tak, navíc stromy docela dost... celý příspěvek >
Šarka švestek, 17.7.2017
Mohu se vyjádřit zatím jen ke Katince. Toptaste a Opál jsou malé stromky - zatím bez příznaků šarky. Katinka naroubovaná na zavirovaném odkopku má na listech silné příznaky šarky, na plodech zatím ne - uvidím, zda se to během dozrávání nezmění. U... celý příspěvek >
Molice na rajčatech, 14.7.2017
Na molice na rajčatech jsem toho zkoušel hodně, ale nikdy se je nepodařilo úplně zlikvidovat a ten jejich rozmnožovací potenciál je obrovský.
Letní jablka dozrávají, 13.7.2017 Obsahuje fotku
Předčasně dozrálé (obaleč) plody Julie a konečně chuť čerstvého jablka.
Favorita Morettini 3, 10.7.2017 Obsahuje fotku
I s prasklým kmínkem s hromadou klejotoku snad letos FM3 něco donosí.
Nejranější odrůdy slivoní, 10.7.2017 Obsahuje fotku
První a dobrý.
Veharda, Veselka, Barbora, 10.7.2017 Obsahuje fotku
To hnití plodů Veselky potvrzuji a také je často poškozována hmyzem (nabodnutí) s následným vznikem hniloby. Jinak chutná odrůda.
Nejranější odrůdy meruněk, 29.6.2017
Pane Petře, letos mi zatím více chutnala Tsunami než Leskora. Jěště jsem ponechal dva plody Leskory, tak to možná změním. Ale ta Carmen mně nedá spát .
Preventivní postřik rajčat, 29.6.2017
I když jsou rajčata chráněná před srážkami, tak při výrazném rozdílu mezi nočními a denními teplotami dochází někdy k poměrně silnému orosení listů (alespoň to pozoruji tady na lokalitách) a pokud nefouká, tak to orosení často vydrží na listech... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 29.6.2017
Z nové trojice od Moravo-Seed jsem pro letošek zvolil Rubinku a Gallant. Charmant zkusím asi příští rok. Celkově je hodnotit budu až dozrají tyto odrůdy i venku. Zatím Rubinka ve skleníku chuťově docela dobrá, plody se mi zdají měkčí a je tam trochu... celý příspěvek >
TopTaste shodila všechny listy, 27.6.2017
Také bych to viděl na vliv sucha - Wangenheimova mělce koření a na projevy sucha je citlivější, zvláště v prvních letech. Máte i jiné takto mladé stromky na stejné podnoži?
Slivoně 2017, 26.6.2017
Nějak se mi stále nedaří vychytat správnou dobu zásahu proti obaleči, takže stromy jsou opět plné "usmrkanců". Vzhledem k tomu, že se na zahradě objevím jednou za týden, tak nějaký pravidelný monitoring pomocí lapačů by asi neměl význam. Jak to letos... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika