Příspěvky uživatele - 234.182

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jesenna vysadba, 8.1.2020
Ja mam zase zafixovane, ze ovocne stromy je lepsie sadit na jar, samozrejme ked su aj v jari vykopane, a to z toho dovodu, ze hned tvoria korene. Hlavne to plati pre broskyne, ktore pri jesennej vysadbe netvoria korene a nadzemna cast odparuje vodu.... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 14.3.2019
Na marhulu
Moniliový úžeh peckovin 2019, 14.3.2019
Ktory zo spomenutych kupit ked chcem striekat len raz po odkvete?
Jak prořezat leta neřezané jabloňe, 14.3.2019
Rany su zatrete stromovym balzamom. Na vlkoch je co zle? Niektore sa odstrihnu, dalsie sa mozu ohnut alebo sa zastrihnu na cca 20 cm, a potom na dalsi rok na vodorovnu vetvicku, a ta z vrchneho pupena kolmo hore rastuca sa odreze(dvojsektorovy rez).... celý příspěvek >
Jak prořezat leta neřezané jabloňe, 14.3.2019 Obsahuje fotku
Co si myslite o takomti orezani? Jablon Ontario, cca 25 rocna, z toho 20 rokov rastla prakticky bez zasahu, len zo zeme sa odrezavali konare, tento rok som znizil korunu o cca tretinu, horne vetvy som nechal trochu dlhsie ako by mali byt, aby sa pod... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 21.11.2018 Obsahuje fotku
Príspevok dávam do tohto vlákna, aj keď je o hruškách. Tie sú v diskusii tu na fóre momentálne ignorované. Ja aktuálne "riešim" Nojabrskaju - a som z nej trvale nadšený. Každý večer 2 hrušky tejto odrody - viď foto (jedincom so slabším trávením ale... celý příspěvek >
Envy, 21.11.2018 Obsahuje fotku
YELLO je žltoplodá odroda vyšľachtená v Japonsku v r.1993. Je to kríženec Golden Delicious a japonskej odrody Senshu. Pôvodný názov je Shinano Gold, marketingový Yello. Dozrieva 2 týždne po Goldene a je - ako inak - "sweet, crunchy and juicy". Odroda... celý příspěvek >
Apple Red, Orange, Yellow, 23.10.2018
Moje "red - orange - yellow", viď foto. IH
Zimné hrušky, 28.9.2018
ERIKA (Boscova x Drouardova) - mladučký stromček na dulovom podpníku, tento rok druhá úroda. Plody ešte ponechávam na strome, prvoradou úlohou bude vystihnúť najvhodnejší termín ich obratia. Hrušky sú nadmerne veľké, tak ako to v prvých rokoch na... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 28.9.2018 Obsahuje fotku
Súčasné počasie je ideálne pre dozrievanie neskorých zimných odrôd jabĺk. Chladnejšie noci, slnečné teplejšie dni a orosené rána napomáhajú krásnemu vyfarbeniu červenoplodých sort. Aj TOPAZ (foto 1-4) a JONAGORED (foto 5-9) doslova každým dňom... celý příspěvek >
Heliodor, 28.9.2018
HELIODOR (Golden Delicious x Topaz). Výzorom jeden z najvydarenejších potomkov Goldenu. Oberal som ho dnes, časť plodov je na fotkách. Tie väčšie sa hmotnosťou blížili k 400 gramom. IH
Určení odrudy, 16.7.2018
Bez záruky: mohla by to byť odroda DIANA. Vyhľadajte si údaje o nej a porovnajte so svojou hruškou (fotky plodov, habitus stromu, doba dozrievania atď.). IH
Dřevo do destilátu, 22.6.2018
Čo sa týka názvu tohto vlákna, tak s kamarátom vyznávame opačný prístup - destilát do dreva. Zaobstarali sme si dva 10-litrové dubové a jeden 20-litrový morušový súdok (foto). Nie je to ale lacná záležitosť. Dávame do nich iba jablkovicu a vínovicu.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 22.6.2018 Obsahuje fotku
K postreku proti obaľovačom na jadrovinách: Väčšina z nás nostalgicky spomína na vysokoúčinný neonikotinoid Calypso. Pyretroidy (Karate, Decis, Cyprin, Bulldock, Vaztak) sú v systéme integrovanej produkcie odmietané, takisto aj Nurelle D (kombinácia... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 19.3.2018
K cene: Prípravok Finalsan obsahujúci kyselinu pelargónovú stojí cca 10 eur (500ml). Odporúčaná koncentrácia pri herbicídnom použití je 100ml na 0,5 litra vody. Teda uvedené balenie vystačí na 2,5 litra roztoku na použitie. IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika