Příspěvky uživatele - 234.124

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskvoně 2024, 21.12.2023
Cresthaven je dosť citlivý na kučeravitosť ale je dobre odolný na jarné mrazy.
Orangered, 23.1.2022
Zemědělská velkovýroba produkuje tolik fungicidně ošetřovaných potravin, že si s tím už hlavu nelámu. Ty z dovozu na tom jsou ještě hůř. Preto treba sadiť odrody ktoré fungicídnu ochranu nepotrebujú.
Flamingo, 9.8.2020
Ďakujem Vám za odpoveď pan Petr.      F
Elena, 22.5.2020
Zdravím, aké máte po rokoch s pestovaním Eleny skúsenosti? Je odolnejšia na mrazy, moníliu plodov a šarku? F
Je toto projev Šárky na listech?, 23.8.2019
Karel: Pravdepodobnosť, že aj zdravý stromček slivky po čase dostane šarku je bohužiaľ vysoká. Nesúvisí to s Vaším terajším stromom - pôdou sa vírus šarky nešíri. Je to preto, lebo vo Vašom okolí sa s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 28.7.2019
Černice (ostružiny) a maliny pestujem bez postrekov. Resp. jediný postrek ktorý dostanú černice je predjarný Kuprikol. Kríky sú väčšinou úplne zdravé, len na černiciach sa niekedy objaví v druhej polovici sezóny hrdza s typickým zlatožltým popraškom.... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 14.7.2019
RUBINOLU som oberal v septembri 2018. Teraz - po 10-tich mesiacoch pobytu v pivnici - sú stále niektoré plody vizuálne v pozoruhodnej kondícii (foto-dnes). Pritom ide o úplne obyčajnú pivnicu, v ktorej teplota v posledných týždňoch dosahovala nad... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 2.7.2019
Zdravím, máte peknú odrodovú skladbu marhúl pán Petr. Ako sú u vás na tom tieto vaše odrody s moníliovou hnilobou plodov. Ja mám len Orangered a Goldrich. Orangered u mňa dosť hnije. Goldrich je na hnilobu plodov odolný.     ... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2019, 2.7.2019
Zdravím, ja pozorujem že na niektorých odrodách sliviek obalovač viac škodí a niektoré nie sú skoro vôbec napadnuté. Najviac napadnutá je ringlota Ontario a Toptaste. Na Čačanskej lepotici, Stanley a Duranzií je napadnutie minimálne. Proti... celý příspěvek >
Letní řez, 1.7.2019
Letný rez - my " intenzivisti" ho využívame, "extenzivisti" ho nepovažujú za nutný. Ja ho robím, ale nie na každom strome a nie každý rok. Používam ho jednak na presvetlenie príliš hustých rodiacich stromov (priaznivo ovplyvní vyfarbenie plodov),... celý příspěvek >
Zdvojené plody, 22.5.2019 Obsahuje fotku
Tejto problematike sa venuje aj odborný článok českých autorov - bohužiaľ v angličtine (viď foto - ak by si to niekto chcel vyhľadať a prečítať celé). Podstatné závery sú v abstrakte (ten je v češtine - viď foto 3). Netvrdím že to tak nemôže byť,... celý příspěvek >
Nektarinka - výsadba na podzim, 31.3.2019 Obsahuje fotku
Bestluka: Na základe tejto fotky Vám nikto nedokáže povedať či je stromček živý alebo nie. Mal by už ale rašiť. To čo môžete spraviť, je čakať ďalej. To čo musíte spraviť, je korigovať nedostatočný povýsadbový rez (tak ako píše pán Josef.). V prípade... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 31.3.2019
IK: Určite fotka svojou dvojrozmernosťou skresľuje. Najlepšie to vidíte Vy keď stojíte pri strome. V princípe platí, že by Ste mali odstraňovať výhonky ktoré sú neperspektívne (rastú strmo nahor, dovnútra koruny, križujú sa a pod.) a tie ktoré... celý příspěvek >
Rez Boscova fľaška, 5.7.2018
Ešte foto - Boscova fľaška, 9-ročný strom na semenáči, výška cca 4,5 metra, klasický pyramídový tvar so stredníkom a poschodiami. IH
Rez Boscova fľaška, 5.7.2018
142.100: Nové prírastky skracujem v lete len ak presiahnu dĺžku cca 60cm - ak sú príliš dlhé tak hrozí že ich spodné pupene sa zmenia na "spiace" a dôjde k vyhoľovaniu. Inak ale výchovný rez robím v predjarí. Pri hruškách je veľmi dôležité udržiavať... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika