Příspěvky uživatele - 61.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda švestek na povidla, 21.7.2018
Na povidla bych volil Toptaste, která má nejvyšší cukernatost z dostupných odrůd. Ulpívání na peckách je maximálně do 10%, dá se normálně nožem nakrojit a pecka vytrhnout, dělám to tak do sušičky a jde to rychle.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 30.6.2018
Z toho důvodu již nepěstuji rajčata v nádobách, protože se z nich vápník snadno vyplaví zaléváním nebo deštěm. Dostupnost vápníku také zhoršují hnojiva s obsahem dusíku. Asi by byl vhodný postřik vápníkem na listy např. chlorid vápenatý.
Zkrácení velké třešně - řez, 27.5.2018
Zkrácení by se mělo rozložit na delší dobu. Pokud má třešeň 4 kosterní větve, tak bych každý rok zkrátil jednu. Řezná rána ale bude tak velká, že už se nezacelí, takže budete muset ihned ošetřit proti dřevokazným houbám a v následujících letech... celý příspěvek >
Choroba rajčat - zkroucené listy, 26.5.2018
Listy zkroucené působením herbicidu vypadají jinak než listy zkroucené v době silného růstu rajčat. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že u některých odrůd jednotlivé části listu neroustou stejně rychle a dochází k jejich zkroucení. Na úrodu to však... celý příspěvek >
Choroba rybízu, 16.5.2018
To jsou mšice. Je třeba stříkat při rašení asi koncem března protože mšice na keřích přezimují. Já dávám Pirimor a listy mám čisté.
Rubinola praklina na kmenu, 12.5.2018
Rubinola mi také dělá praskliny, které zamazávám stromovým balzámem Primax a sleduji než se vytvoří zával.  Určitě bych strom nevykopával.
Dierkovitost listov na čerešni, 1.5.2018
Ty dírky jsou zřejmě vykousané. Čím jste to postříkal?
Identifikacia skodcu a jeho odstranenie, 23.4.2018
Je to roztoč vlnovník hrušňový. V kategorii škůdci jsou uvedeny nějaké postřiky.
Drtič zahradniho odpadu - převážne ostružiny, 30.3.2018
Tak k tomu doporučuji dřez s odpadem uprostřed a otočnou baterii, přece jen některé větve mají bujný obrost.
Rajčata 2018, 3.1.2018
To zřejmě znamená, že neposílají mimo USA.
Angrešt - co to z něj vyjelo?, 6.7.2017
Proč si myslíte že je to nad podnoží? Angrešty se roubují nahoře tam kde se rozvětvuje korunka a celý kmen je podnož.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 22.5.2017
Pokud jste ošetřoval pak by to mohla být spíš mrtvice než monilioza, ale to je pak konečná.
Vadnutí listů, 8.5.2017
Na tohle téma je tady asi tisíc příspěvků. Vlevo do vyhledávače zadejte „monilia laxa“.
Captivator - dle fotky poradíte?, 3.5.2017
Můj Captivator to má také, pravděpodobně to je mšice rybízová, která napadá rašící červený rybíz. Myslím, že teď už s tím nic neuděláme. Má se to stříkat hned při rašení, když se líhnou larvy mšic a napadají pupeny. Je zajímavé, že jiné angrešty jsou... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 22.4.2017 Obsahuje fotku
Právě rozkvétá moje nejbarevnější jabloň Redlove Era. Ale je také ze všech nejkyselejší. Naštěstí je na M9.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika