Příspěvky uživatele - 41.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nový travník u domu, 27.3.2017
Dobrý den Zdeňku, já asi patřím mezi ty trávníkáře co Vám hustý okrasný trávník rozmlouvat nebudou, byť nemám nic proti rozkvetlým loukám v sadech a v zahradách, které mají funkci kam toto patří. Pro denní pohyb kolem domu je dle mne skutečně... celý příspěvek >
Založení trávníku bez orby, na jaře, 24.3.2017
Podle obrázku bych klidně počkal, ale když budete mít opravdu ostrou sekačku tak bych nyní max. zastřihnul "konečky". Martin
Založení trávníku bez orby, na jaře, 23.3.2017
Zdeňku, co se plevele týče tak bych jej nyní rozhodně neřešil postřikem, sekat, hnojit a sekat. Na vytrvalejší druhy bych já šel ručně :-). Pokud Bofix tak až bude teplo, stejně by nyní moc nefungoval, trávník bude jednak starší a řešte třeba jen... celý příspěvek >
Zničený trávník, 22.3.2017
ano, u vás to bude jiné než v nížinách a teplejších částech ČR. Proto není kam spěchat. Nechám na Vašem uvážení.  Já vyčesávám ručními vertiutačními hraběmi Gardena pak použiji na dočištění husté hrábě s tenkými hroty od téhož výrobce. S... celý příspěvek >
Zničený trávník, 22.3.2017
Dobrý den, bohužel letos bude plísně sněžné hodně a to i v nížinách. Odumřelou trávu vyčešte a poté pohnojte, případně přesejte a dosypte subtrátem. Letos jsem na základě zkušeností jiných ošetřoval místa postižená plísní sněžnou Biovinem a... celý příspěvek >
Trávník u novostavby, 22.3.2017
Dobrý den, děkuji, lehce jsem to tušil :-).Samozřejmě může to být u Vás lokálně jinak, ale obecně právě v těchto částech to není pro trávníky nic moc. Bydlím několik km od Obříství, to je tam kde jsou ty kobercové lány. Půda na okrasný trávník... celý příspěvek >
Trávník u novostavby, 21.3.2017
Dobrý den, to, že se v okolí pěstují koberce nemusí automaticky znamenat, že máte vhodnou půdu, travní koberce se běžně pěstují na zcela jiné půdě než té co tam byla původně. Osobně bych právně nejvíce nepodcenil přípravu té půdy, již tady... celý příspěvek >
Trávník po zimě, 21.3.2017
Dobrý den, podle fotky vidím, standartní následky zimy, ano letos byl sníh i v nížinách a to má své následky, ale buďme rádi, že byl sníh a trochu normální zima. Já bych v tomto případě pohojil, s odstupem cca 14 dní a podle počasí udělal poté... celý příspěvek >
Založení trávníku bez orby, na jaře, 21.3.2017
Zdeňku, osobně bych nikam nespěchal, já mám nyní cca 14 dní pohnojeno ještě podzimním hnojivem, kde ležel delší dobu sníh a objevila se plíseň sněžná tak jsem daná místa vhodně ošetřil, lehce vyčesal odumřelou drávu a nechávám trávník jinak být. V... celý příspěvek >
Založení trávníku bez orby, na jaře, 20.3.2017
Pokud nenaleznete jíl, tak to nemusí být v pořádku. Nalézt jíl v hloubce do cca 30 cm je spíše vyjímečné. Čistý jíl se většinou nalézá až v daleko větší hloubce. Nejlepší na určení typu půdy je buď zkušený zahrádkář nebo rozbor, to druhé asi dělat... celý příspěvek >
Založení trávníku bez orby, na jaře, 20.3.2017
Trávník se zakládá podle počasí a místa, jiné to bude v nížinách jiné v podhůří. Klidně již na začátku dubna to asi letos půjde, opravdu se nesvazujte nějakým někde napsaným termínem, chce to trochu vlastní úvahy s přihlédnutím k počasí. Když jsou... celý příspěvek >
Novy travnik, 10.3.2017
Rotovátorem to klidně projeďte, pokud to vůbec půjde. Původní porost v půdě zetlí, část se vyhrabe a samozřejmě může časem znovu klíčit, ale později než ten výsev nový. Pokud to bude +- stejná směs tak to vadit nebude. Mech je vhodné odstranit a... celý příspěvek >
Novy travnik, 9.3.2017
Pokud to má k něčemu být a dávám si s tím tu práci tak právě těch 16 cm bych považoval za minimum. Půdní profil má být co nejvíce stejný a to ideálně do hloubky cca 15 - 20 cm. Pokud je např. vrchní 2-5 cm část písčitá a spodní naopak těžká jílovitá... celý příspěvek >
Zatrávnenie záhrady dočasné, 14.11.2016
Dobrý den, v podstatě je to skoro jedno, pokud se bude polocha kosit méně často a mulčovat tak to vyjde podobně, rozdíl bude v tom, že u směsi typu louka bude více kvetoucích druhů trav. Na druhou stranu se mohou tyto druhy roznášet kvetením i... celý příspěvek >
Zalozeni travniku, 2.11.2016
Věřím, že jste si dal záležet, někdy se to povede lépe někdy i přes veškerou snahu to nedopadne dle očekávání. Složení směsi má samozřejmě na klíčivost vliv, ale toto asi nebude ten hlavní problém. Kostřavy vyklíčí když je vlhko tak většinou za cca... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika