Příspěvky uživatele - 167.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plody rakytníku, 31.7.2014
dobrý den, sáčky se seženou v každých domácích potřebách apod. je to na výrobu ledu. Na jedné kratší straně je otvor, tam se voda nebo štáva trychtýřem naleje raději o trochu méně než více - a postupně naplní ty buňky.  Potom existují... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 30.7.2014
Co je správný postup? Řekněte pěstiteli papriky v Madarsku, že vyštipujete první květ a vubec nebude chápat proč. A nebude to jazykovou barierou. Ale jasně, že to nemá žádné ekonomicko-hospodářské výhody. Já česnek nepěstuji, nemám s tím žádné... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 30.7.2014
to nemá chybu... další důkaz, že neexistuje jeden jediný správný postup při práci s přírodou..
Jaké odrůdy malin a ostružin?, 29.7.2014
Rostliny jsou ze zahradnictví Kruh u Jilemnice. Začal jsem s trochu "odborným" pěstováním v roce 2012 na základě článků v Zahrádkáři 2/12 a 3/12 tuším. Předtím jen klasicky divoce u plotu.
Sklizeň 2014, 29.7.2014 Obsahuje fotku
Před časem jsem zde četl někde výzvu, abychom posílali fotky našich výpěstků. Možná bude dobré, když výsledky našeho snažení v letošním roce soustředíme na jedno místo? Začnu námi nejoblíbenějšími kozími rohy Beros. Letos na jaře z celého foliáku... celý příspěvek >
Plody rakytníku, 28.7.2014 Obsahuje fotku
Tak nakonec sklizeň Krasavice předčila očekávání - v druhém roce co plodí na ní bylo 5,3 kg plodů, z nich 3,9 lt štávy, výtěžnost 73 procent. Velmi cenná je i drť, která zbyde po odštavení. V ní jsou semena obsahující olej. Drť se dá po usušení různě... celý příspěvek >
Jaké odrůdy malin a ostružin?, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Tento týden jsem ostříhal loňské pruty Glen Lyonu a Glen Amplu, plodily od 14.06. Naprostá spokojenost. Meeker mne zklamal a na jeho místě už je Himbo-Top. Nyní přebírá štafetu Polana a jako poslední nastoupí Himbo-Top. Ještě dva měsíce se bude... celý příspěvek >
Rajčata mne překvapují, 24.7.2014 Obsahuje fotku
Jak ukazují fotky - zde např. Zaryanka, tak rajčata rostou bez zalévání jako divé nejen v Karpatech, ale i v Polabí. Takový masák Amana Orange je na proše 1x1m na 4 spirálách a ještě na zemi. To jsem nevymyslel já, loni v létě jsem zde o tom psal na... celý příspěvek >
Papriky rostou, 24.7.2014 Obsahuje fotku
Docela úrodné jsou tyto papriky - pozná někdo odrůdu? Semínka mám z papriky koupené na tržnici v Budapesti v roce 2012.
Rajčata mne překvapují, 21.7.2014
Ano, to jsou pro mne dvě otázky, které si ale bohužel z důvodu nedostatku místa nemohu srovnávacím pokusem odpovědět: 1. Zda a případně o jak dlouho se posune sklizeň u nevyštipovaných rajčat oproti vyštipovaným a 2. Je u nezalévaných rajčat vyšší... celý příspěvek >
Plody rakytníku, 21.7.2014 Obsahuje fotku
Přesně tak to děláme již zhruba 5 let i my. Kromě toho i marmeládu s přidáním např. ananasu, asi 30 procent čerstvého dodá marmeládě skvělou chut, protože rakytník co se týká chuti žádná hitparáda není. Leikora dává 8-15 kg plodů ročně, Krasavice... celý příspěvek >
Rajčata mne překvapují, 21.7.2014 Obsahuje fotku
Americká odrůda Tuxhorn - nezalévaná a nevyštipovaná - nevypadá že by jí něco chybělo. Ostatní podobné plody leží na slámě.
Rajčata mne překvapují, 21.7.2014 Obsahuje fotku
Nezalévaná / pouze při výsadbě 17.05./ a nevyštipovaná Erica de Australie začíná na slámě dozrávat. Podobně je na tom ostatních ca 27 odrůd. Dnes ráno po dvou dnech kdy bylo 35 st. vypadala rajčata úplně čerstvě. Některá mají zažloutlé... celý příspěvek >
Fíkovník, 11.7.2014 Obsahuje fotku
Malá fíkovníková plantáž v Polabí. Jsou zde vedle sebe fíkovníky z Tachova, Španělska, jižní Moravy a Rumunska. Letošní zimu nebyly vůbec chráněny. Nasazeno mají všichni bohatě a asi kromě toho Španěla by to letos mohlo i dozrát.
Péče o rajčata, 11.7.2014
Jestli nemáte ty rajčata venku moc blízko u sebe tak je zaštípněte jak radí pan Jaroslav ale 1-2 / nevím kolik toho máte / nechte přírodě bez jakéhokoli zásahu a můžete potom posoudit výsledek. Zajímalo by mne o kolik se zpozdí sklizeň u těch... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika