Příspěvky uživatele - 248.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pajehličník zežloutl, 30.8.2015
Má mít spíš polostín a vlhkou kyselou zem. Někde píší, že na zimu může jehličí ztrácet chlorofyl a "chytat" bronzovou barvu... Tak jedině, že by se těmi horky a suchem uložil ke spánku, některé rostliny si to pletou. Že opadlo staré jehličí ze spodní... celý příspěvek >
Chci zasadit švestku, poraďte druh, 30.8.2015
Vysvětlení : částečně samosprašná Gabrovská má bez jiného opylovače méně plodů (doporučována bývá zvl. odrůda Stanley). U nás roste v blízkosti Oulinské ryngle (někde uváděné jako "univerzální" opylovač) a plody byla obalená stejně jako samosprašná... celý příspěvek >
Chci zasadit švestku, poraďte druh, 30.8.2015
Jsem, z HK. Ale u obou je udávána vhodnost do všech poloh ...   Lída
Chci zasadit švestku, poraďte druh, 30.8.2015
Za sebe bych volila část.samosprašnou Gabrovskou a samosprašnou Hanitu. Výška stromu záleží na zapěstování.           Lída
Název rostlin, 30.8.2015
1) Sanvitalia procumbens, 2) štírovník by to mohl být, ale nejsou vidět lístky, zakrývá je ta mochna., 3) hořec Clusiův, 5) pryskyřník plamének, 8) připadá mi to jako Potentila pulvinaris, ale má méně chloupků , 12) sasanka alpská, 13) hadinec, 14)... celý příspěvek >
Oříznutí Lískáče, 30.8.2015
ps - na červavé lískáče - je dobré pod keře občas pustit slepice, pokud máte.
Oříznutí Lískáče, 30.8.2015
Řezat se dá jakkoliv, obrazí. Ale s ohledem na vzhled bych korunu snížila vždycky v nějakém rozvětvení, aby netrčely pahýly.         Lída
Uschli v létě slimáci?, 30.8.2015
Ne ne, neuschnuli , jen se schovali.  Jen něco někde víc zaliji, zas se ukáží. A většinou je teď nacházím ve dvojicích i s vajíčky .           Lída
Veličenstvo Redhaven, 29.8.2015
Také mne letos vosy pěkně štvou ... Redhaven už mám sice sklizenou, ale začíná pomalu dozrávat nektarinka Venus a denně jsou tak čtyři plody nakousané... A že těch vos letos je! Asi jim budu muset koupit pivo, nebo mi nic nenechají.... celý příspěvek >
Nobvyklá květina k Výročí, 29.8.2015 Obsahuje fotku
Gloriozu vysadíte - vyroste - odkvete - zatáhne- a nic, až zas zjara. Spíš bych volila tu strelitzii, pokud má dost místa na větší rostlinu, sice kvete až jako starší (moje zatím nekvetla), ale květ je opravdu extra... celý příspěvek >
Sprašnost meruněk, 28.8.2015
Podle tabulky, kterou jsem si asi před 2 roky dělala, tak třeba Early Orange (samosprašná, tolerantní k šarce), Goldrisch (část.samospr., část.odolná šarce), Harcot (samospr., vysoce odolná šarce). Mám tam ale zapsané jen to, co jsem náhodně našla na... celý příspěvek >
Co sa stalo jabloni?, 28.8.2015
To je jen lišejník, stromům nevadí.           Lída
Určení jabloní, 28.8.2015
To vedle Goldenu by mohlo být  Breuhahnovo.           Lída
Co sa stalo jabloni?, 27.8.2015
No já bych asi pořídila postupně stromky nové, vzhledem ke stáří stromů mi připadá teď dávat starý strom "dohromady" a snažit se napravovat roky zanedbávanou péči jako zbytečně pracná činnost s malým efektem. Zmlazení "na špalky" má smysl, když je... celý příspěvek >
Co sa stalo jabloni?, 26.8.2015
Mně takhle hnědly listy, když byla na nějaké větvi nektriová rakovina. Její projevy omezuje postřik Kuprikolem po opadu listů na podzim a brzy zjara před rašením. Do stromu se může dostat jakýmkoliv poraněním, i třeba řezem v nevhodnou dobu (což by... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika