Příspěvky uživatele - 248.30

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 25.5.2009
Tohle už je málem na založení nové diskuze na téma: "Jak sehnat písek?" - nikoliv "Jaký písek lze použít?" :-) Pane Pavle, z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že Vám už těžko někdo poradí k trávníku lépe, než pan Chemický Alí, takže nezbývá než... celý příspěvek >
Bosch Rotak a Flymo, 24.5.2009
Jak jsem pročítal diskuze, tak na sekačky od Bosche se uživatelé nedívají zrovna růžově. My máme na zahradě takového mrňouse - kdysi koupen nejspíš v Mountfieldu - ale šlape docela spolehlivě, tedy bez oprav. Asi půjdu do ruční vřetenovky, vzhledem k... celý příspěvek >
Kompost - co do něj, 23.5.2009
Pokud má kompost dostatečný objem a je správně udržován - hlavně je tu požadavek na správnou vlhkost (ani přemokřený, ani přeschlý), tak se hmota - především ve střední části kompostu - zahřívá v procesu kompostování na nějakých 70 stupňů. To by mělo... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 23.5.2009
Ono asi Vaše pojetí vysoké trávy se liší od mého;-) Sekání jednou za rok, to je už model "pralesní" louky - dělám si legraci, samozřejmě. Ale sekáním až vysoké trávy jsem myslel několikrát za sezónu. Vidím pampeliškové výsledky u našeho souseda,... celý příspěvek >
Bosch Rotak a Flymo, 23.5.2009
Teď prodávají Rotaky takzvané II generace, které prý jsou spolehlivější. Navíc se kasají tím, že zvládnou i vysokou trávu, neboť jejich motory při zpomalení žacího nože zvyšují kroutící moment. Ale pokud Vám jde o hmotnost, tak lehké sekačky dělají... celý příspěvek >
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 23.5.2009
Dobrý den, ohledně písku se můžete něco dočíst v diskuzi: "Zakládání a údržba trávníku". 3mm budou vypadat hezky a bude to asi lepší, než žádný písek. My máme poměrně těžkou půdu a bylo nám řečeno, ať dáme na povrch tak 4cm a zapracujeme do hloubky... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 23.5.2009
Tak mne prosím opravte, pokud můžete. Nerad bych tady šířil zbytečně nějaké nepřesnosti. Jinak u pozvolně působícího bude výhoda (co do využití živin) pouze u dusíku, který se jinak vyplavuje, pokud se nemýlím - na to mne výše upozornil pan... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 23.5.2009
Taky sbírám listí sekačkou:-) Jinak ohledně těch sedmikrásek, jde o to, jestli už byly před vysemeněním - pokud ano, tak asi napomáháte jejich šíření (obávám se). Jakmile sedmikrásky vykvetou, tak už je vlastně pozdě. Někde jsem četl, že semínka... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 23.5.2009
Konkrétně tohle je Lovogreen od Lovochemie. Jinak si ale myslím, že i výše zmiňované dražší hnojivo v přepočtu na hmotnost a nutný počet použití nevychází nějak draho. Pouze je otázka, kolik toho NPK každých 14 dní by člověk musel rozhodit, abychom... celý příspěvek >
Výběr sekačky - elektrická nebo benzínová, i s mulčem - moje mýty, 22.5.2009
Dobrý den, jestli se nemýlím, tak Vaše sekačka odpovídá typově takzvané sekačce bubnové, která se používá právě pro občasné sekání vyšší trávy. Jak jsem ale pochopil, zakladatel příspěvku uvažuje i o vřetenové, tudíž asi hodlá sekat častěji, než 4x... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 22.5.2009
Narazil jsem teď na pomalu rozpustné trávníkové hnojivo působící až 3 měsíce za cenu kolem 900,- Kč za 20Kg. To si myslím, že už je zajímavá alternativa i z ekonomického hlediska. Když využiju zde zmiňovaný příklad 50Kg pytel za 800,-Kč klasického... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
První otázka, kterou jste položil, je na sekání trávníku. Ale z kontextu odhaduji, že se ptáte na zavlažování. Určitě bych doporučil jiné diskuze na tomto fóru, konkrétně v sekci "závlahová technika" - tato otázka nemá s mulčováním moc... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Ježkova očka! :-) To jste mi tedy poradil Teď babo raď! Ne, opravdu děkuji za Váš názor! Kdybyste byl tak laskav a podrobněji popsal u Rotaku ty nedostatky střihu trávy na okraji, byl bych rád...
Nekvalitní mulčovací černá netkaná textelie, 21.5.2009
Tak jestli chcete výdrž, zkuste tkanou textilii (myslím, že se dělá z juty). Letos jsem ji použil na plochu, kde máme dýně a melouny, abych to nemusel odplevelovat a uvidím. Je taky vodě propustná, ale chvíli trvá, než to proteče. Garantují výdrž 5... celý příspěvek >
Rozmetací a sypací vozíky, 21.5.2009
Dnes jsem se bavil s jedním profesionálním zahradníkem a rovněž nebyl z těch truhlíkových nadšený. Stejně jako pan Martin (v příspěvku výše) upozorňoval na problematičnost vzniku oněch "pásových" odchylek při hnojení, které jsou později... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika