Příspěvky uživatele - 87.89

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přežije tahle palmička?, 19.10.2014
Jedná se o daltovník- Phoenix. Přesný druh nelze určit ani dle místa sběru, Španělsko je poměrně velká země s rozdílným klimatem, rostou tam téměř všechny druhy daltovníků. Nejčastěji se vysaují Phoenix canariensis a v hodně teplých oblastí se pak... celý příspěvek >
Datlovník, 19.10.2014
Já být Vámi, tak se přesvědčím, jestli ta palma není plastová  . Takové rady jsou opravdu nad zlato "nehnoj, nezalévej, nepřesazuj". Nechcete vidat knížku? Jistě by měla úspěch. Teď vážně, rod Phoenix - česky datlovník, dokáže... celý příspěvek >
Kokosová palma, 18.10.2013
No já si koupil v létě v běžném českém obchodě 3 kokosy, dal sem je do kýble s vodou do zimní zahrady a do 3 týdnů vyklíčily všechny. V současné době jen jeden klíček vydržel a zatím pěkně roste. A Předloni jsem si koupil 5 kokosů a všechny také... celý příspěvek >
Palma z Chorvatska, 14.8.2013
Ano, pokud jste četl pečlivě můj příspěvěk, tak jsem o tom psal. Jubaei jsou kolem středomoří, ale pouze u vil, v okrasných zahradách, v botanických zahradách a velmi vzácně je možno vidět vzrostlejší palmy i náhodně v malé vesničce. (zní to jako... celý příspěvek >
Nesouhlas v nemožném pěstování, 12.8.2013
Dobrý den Mersi, no čas pokročil a reagovala jste na můj příspěvek před x lety co jsem psal :-). Tamta má kokoska žila ještě dlouho, nakonec jsem jí měl i celé léto venku, kdy dělala dospělé listy. Pak odešla na příliš velký chlad v zimní... celý příspěvek >
Kávovník, 30.7.2013
Tak tak, kávovník je zajmíavá rostlina se specifickými nároky. Já ho mám pár let, zkoušel jsem ho doma, kde přes léto rostl krásně, ale přes zimu se mu nedařilo, přesně jak tady mnozí píšete, bez příčiny velké hnědnutí a opad listů. Já se domnívám,... celý příspěvek >
Co je to za květinu?, 23.7.2013
Pryšec běložilný. Střílí svá semena i někol metrů daleko. Je to pokěkud plevel, roste všude, v každé hlíně, za jakýkolv podmínek. Snese přemokření i přesušení. Z rostliny po poranění vytéká latex, ten může podráždit pokožku, pozor na to.
Datlovnik - pestovani ze semene, 22.7.2013
No a taky nepřežije. Dokáže přežít jen díky vytápěnému zimnímu krytu. Naštěstí jí podmínky od jara do podzimu u nás vyhovují, takže zimování je jen otázka zimních měsíců. Já nad ní stavím celkem velký kryt, do kterého se vejdou ještě další 2 palmy v... celý příspěvek >
Datlovnik - pestovani ze semene, 20.7.2013 Obsahuje fotku
Tak jestli jste to koupil v obchodě, tak je to jasné, je to buď canariensis nebo dactilifera. Přesně by se to mohlo určit kolem 5 roku růstu. Ale nutně potřebuje růst od jara do podzimu venku aby měla dělené listy. A jakmile se začnou roztřepené... celý příspěvek >
Datlovnik - pestovani ze semene, 19.7.2013
To jsem rád, že Vás palmaření chytlo, palmařů není nikdy dost. Já sám mám kolem 50 druhů palem a asi 13 jich mam celoročně v zemi a mimo jiné i tu co je na fotce. Na fotce je Washingtonia filifera (ty s těmi tlustými kmeny). Pak je tam jedna... celý příspěvek >
Datlovnik - pestovani ze semene, 18.7.2013
Dobrý den, na fotce jsou listy do stříbrna díky skreslení, nebo jsou takové doopravdy? Na přesné určení druhu by to chtělo například fotku matečnice, nebo fotku plodů či semen. Já mám nějaké typy palem které by to mohly být, ale chtělo by to více... celý příspěvek >
Sieberz - katalog, 30.6.2013
Nechci Vás zklamat, ale tato firma ani třeba Starkl nenabízí žádné "novinky". Tohle je jen lenost zákazníků, ono je přeci bezva když Vám přijde zadáčo barevný a veselý časopis až domu, kde si pohodlně nakupujete třeba u kafíčka a jen si zaškrtáváte... celý příspěvek >
Objednávka od Starkla, 30.6.2013
Ono je těžké poslat všem zákazníkům života schopné rostliny. Ano některé poslané rostliny jsou horší a neujmou se ale ve většině případů si za to může zákazník sám- ač si to třeba neuvědomí. Většina prodávaných rostlin pochází ze skleníků. Po... celý příspěvek >
Sieberz - katalog, 30.6.2013
Já u této firmy nikdy nenakoupil z důvodů: Velikost květníku mi nenapový jak je daná rostlina veliká, druhak ceny jsou přinejmenším jako ve špičkovém zahradnictví, kde vám nákup nosí malý andílci a při placení vám zaspívá orchestr. A myslím, že na... celý příspěvek >
Datlovnik - pestovani ze semene, 29.6.2013
Tak to Vás asi zklamu, ale Datlovník pravý jste asi těžko zasadila. Datlovník pravý (stačí si to vygooglovat) je Phoenix dactilifera, africký druh Phoenixe s jedlými plody o velikosti švestky. Pokud Vám doma kvete datlovník pravý, zavolejte si... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika