Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topaz nepřekonaný, 2.2.2016
Celá diskuse se tady točí kolem dvou hledisek: ostřejší chuť Topazu - někomu vyhovuje, někomu ne a konkrétní podmínky stanoviště, ovlivňující zdravotní stav stromů i výslednou úroveň plodů včetně chuti. Podle mne skutečně velká většina lidí (včetně... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 26.1.2016
Nevím, čím je to způsobeno - zda podnoží, podmínkami či zda je to objektivně rozdílnými vlastnostmi - Topaz versus Red Topaz. Téměř u všech odrůd bývá červená mutace lepší, byť jen svojí atraktivitou, avšak oproti voskově lesklým až mastným plodům... celý příspěvek >
Dukát, 10.1.2016
Mohu jen potvrdit, že na sušší, skoro chudé půdě a slunném stanovišti na mírném JV svahu 400 mnm jsem přibližně v osmdesátých létech měl Dukáty krásné, velikostně vyrovnané a chuťově vynikající. Rozhodně (podle mne) výrazně předčily v chuti Bláhovu... celý příspěvek >
Shalimar, 4.12.2015
Čas běží a já jsem zase už několikrát ochutnal jak Admirál, tak Shalimar. Křehký, sladký a velmi šťavnatý Admirál mne stále okouzluje velikostí, vzhledem i chutí. V porovnání se Shalimarem a dokonce i s Merkurem je u mne stále absolutní jedničkou,... celý příspěvek >
Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit, 19.11.2015
Letos moje chuťové buňky nejdříve vyhodnotily jako budoucí č.1 Merkur. Nevydržel na 1.pozici dlouho, záhy jej nahradil Admirál a nadšení pro něj zatím trvá. Jen si nejsem jist jeho dlouhou trvanlivostí a to jak skladovou, tak fyzickou - těch pár... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 11.11.2015
Jen to slovo "kyselejší" se mi vůbec nezdá, Bláhovku jsem ani trochu nakyslou (v době konzumní zralosti) neměl. R.
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 15.10.2015
Jinde na tomto fóru jsem se dočetl, že je dobrý i rovnou ze stromu. Neodolal jsem. A teď hledám superlativy. Křehká, jemná a velmi šťavnatá dužnina lahodné sladké chuti ("harmonický poměr cukrů a kyselin") se zvláštní lehkou, asi nepopsatelnou... celý příspěvek >
Shalimar, 14.10.2015 Obsahuje fotku
Chuť zatím nemohu posoudit, tak jen fotky z první úrody. R.
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 13.10.2015 Obsahuje fotku
Admirál na m 26. První sklizeň potěší.
Bohemia nepřekonaná, 11.10.2015
Mohu jen potvrdit. Rubín už po několik let coby "dospělý" strom tvoří spolehlivý základ naší úrody. Naroubovaný na zákrsku Wealthy, předpokládám na A2, dává každoročně mezi 60 až 100 kg ovoce. Letos, po suchu, kdy tráva, zaschlá na stojato, jen... celý příspěvek >
Merkur, 27.9.2015
Ještě k Merkuru. Vzhledově i chuťově pro mne excelentní, strupovitost zatím nulová, jen mne překvapilo, že z těch snad patnácti plodů jich několik skoto bez důvodu spadlo. Následně jsem všechny očesal, většinou až příliš lehce, byly zralé. Mám trochu... celý příspěvek >
Merkur, 23.9.2015
Na čtyřletém stromku asi deset plodů střední až větší velikosti, na osluněné straně krásně červené, velmi hezké. Zvláštní, moc příjemně sladká chuť, již teď rovnou ze stromu vynikající, přímo vybízí k další konzumaci. Dužninu bych spíše viděl jako... celý příspěvek >
Okurkové rozjímání, 24.7.2015
Nastala opět okurková sezona a mně to jaksi nedalo. Hledám nové recepty, víceméně neúspěšně. Nálev klasika s kořením a dalšími přísadami (kopr, křen, cibule) do skleniček - osvědčené, dobré, ale ty pravé znojemské to nejsou. Macerát - totéž. Okurkol... celý příspěvek >
Zhodnocení úrody jádrovin 2014, 2.12.2014
Letošní úroda předčila mé očekávání, a to jak v množství, tak v kvalitě. Nejvíce bylo krásných Rubínů, k tomu pár desítek kilo Lipna, které mi chuťově vyhovuje, a o málo méně Topazu plus pár nových ochutnávek _ Jarka, Goldstar, Jonalord, Karmína a... celý příspěvek >
Odrůdy jabloní, 13.11.2014
Vašim požadavkům podle mne odpovídá například tento návrh řešení: 1. Jablka do Vánoc, trochu navinulá či sladká: Lipno, Aneta, Karneval, Rubinola, Rozela 2. Pozdnější zralost: Topaz, Merkur, Admirál, Orion (žlutý, ale dobrý) a pro... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika