Příspěvky uživatele - 166.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 17.7.2012
Už jsem vyzkoušel dost receptů, zatím asi nejlepší je poměr vody a octa 4 ku 1, plus cukr, sůl, cukerin a pak klasika - koření do sklenic - cibuli, kopr, křen mrkev, pepř, nové koření, hořčičné semínko, bobk. list, kousek skořice, hřebíček. Pořád tam... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 30.6.2012
Nemyslím, že jde o problém hnojení. Celkový úhrn tepelné energie, chcete-li stupňodnů, je ve skleníku výrazně vyšší. Stejně jako naroste ve středozemí fíkus do rozměrů našeho ořechu, narostou ve skleníku rajčata do několikametrové výšky, kterou lze... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 29.6.2012
Díky za návod. Trochu mne překvapil malý průměr trubky, očekával jsem asi tak trojnásobný. Rostliny v této hodně strmé šroubovici drží? Není třeba je občas uvázat? Jednu nevýhodu vidím v tom, že ve skleníku rostliny přerůstají a jedno z řešení je... celý příspěvek >
Nově zasazená jabloň neroste, 29.6.2012
Nějak tomu nerozumím. Stromek, vysazený na podzim 2010, měl být v předjaří 2011 poměrně razantně sestřižený a rány ošetřeny voskem. Pokud byl kořenový systém v obvyklém stavu, tj. dostatečně zachovalý, měl by stromek na razantní sestřih reagovat... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 29.6.2012
Vaše řešení mne zaujalo. Jen mi chybí konkrétní údaje. Jestli to dobře chápu, vezmu kus pozinkovaného drátu o délce...(?) cm a průměru...(?)mm a navinu jej na kulatinu o průměru (?).. cm těsně, závit vedle závitu. Pak pustím, uvolním, ono se to nějak... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 28.6.2012
Vyvýšený sud ve skleníku už jsem zrušil a místo obsadil rajčaty, takže musím vymyslet něco jiného. Zatím to vypadá na ponorné čerpadlo a hadici do ruky - je to míň práce než s konví. Jen to trochu moc energicky chrlí vodu. Ještě jsem zjistil občasný... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 26.6.2012
To Zdenci: Zaujal mne Váš zavlažovací systém. Zkoušel jsem kovový sud na zvýšeném podstavci a z něho dvě zavlažovací větve - plastové hadice na konci zašpuntované a u každé rostliny vyvrtaná dírka o průměru asi 5mm. Nic moc, tlak nebyl na začátku... celý příspěvek >
Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?, 26.6.2012
Vůbec nechci polemizovat, zda ve skleníku ano, či ne. Rád bych si - a doufám, že i vy - v tomto vláknu vyměňoval zkušenosti o pěstování ve skleníku.    Ve skleníku na podzim vyseju ozimý salát, brzo na jaře ředkvičky, rozesázím salát a... celý příspěvek >
Soudečkové tyčkové rajče do skleníku - jakou odrůdu?, 23.6.2012
Příští rok chci vyzkoušet odrůdu Rio Grande. Zajímalo by mne, zda s ní má někdo zkušenost a taky, zda jde o odrůdu keříčkovou (podle firmy Neoseeds)  či tyčkovou podle firmy Parmaland. R.
Skladovatelnost odrůd Admirál, Merkur, Karneval, 21.6.2012
Zahrádkář č.6/2012, Novinky jabloní II. autor Dušan Nesrsta: Skladovatelnost Admirál do poloviny ledna, Karneval do února, Merkur do února. Trochu jinak to uvádí prodejce na svém webu, konkrétní firmu nebudu jmenovat.Admirál do května, Karneval... celý příspěvek >
Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve, 21.6.2012
Zpátky k tématu: První rajčata co nejdříve by možná dala údajně superranná odrůda Tiny Tim, budou to sice miniozdůbky, ale jako přechodné řešení v zavěšených truhlících ve skleníku by to mohlo fungovat nejen jako výzdoba. Nemáte někdo s touto odrůdou... celý příspěvek >
Rajčata a prostor?, 19.6.2012
Obecně platí - čím hustější porost, tím snadněji chytne plíseň. Ideální je kryt proti dešti, rajčata v jedné řadě, metr od sebe a vzdušné stanoviště. I tak to asi bez postřiku nepůjde.
Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve, 19.6.2012
To PP: Trochu se opičím po Mirkovi, ale je dobré uvést, k čemu se příspěvek vztahuje. Jak vidím Stupické: výhodou pro konzumenta je tenká slupka a dobrá chuť. Také rannost je vítaná. Pěstitelsky není moc vděčné, velikostně i tvarově... celý příspěvek >
Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve, 19.6.2012
Mirkovi děkuji za tipy. Drobná tyčková nastálo do skleníku nechci, praskají tak, že z nich skoro nic není. Asi moc zalévám a k tomu občas vysoká teplota - kolem 35 stupňů. Zkusím nějaká balkonová v květináčích či truhlících, v závěsu nad záhony ve... celý příspěvek >
Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve, 18.6.2012
Pro Mirka z jižní Moravy: Souhlasím, pro mne je ta varianta brzského výsevu a následného hrncování (občasné zachraňování sazenic v květináčích). Která z těch odrůd drobných rajčat s krátkou vegetační dobou se Vám osvědčila? Hlavně mi jde o běžně v... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika