Příspěvky uživatele - 234.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomůcka pří výběru jádrovin, 26.1.2021
Dobrý deň, ktoré odrody žltoplodých stromkov jabloní sa predávali v Československu okolo roku 1986?  Máte niekto nejaké staršie pomológie kde by sa to dalo pozrieť? Viliam
Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot, 18.6.2020
Ako sú na tom Bergeval a Bergarouge s odolnosťou na jarné mrazy? M
Hadanka, 5.9.2019
Lajci: MELROSE (taký 'lajciovský' 😃). IH
Používáte insekticidy?, 29.6.2019
Kuky: Movento 100 SC je aj v malospotrebiteľskom balení - 10x 7,5ml, viď foto). U nás by už malo byť registrované (foto 2,3). Mne ho priniesol známy zo zahraničia, či je už dostupné u nás neviem - keď som sa naň pýtal v 2 či 3 miestnych predajniach,... celý příspěvek >
Florina, 21.5.2019
U mňa osy a sršne preferujú Bohemiu, Rubinolu, Merkur, Jonagored, Šampion, Jonathan... Nevšímajú si žltoplodé odrody. Florina by ich teoreticky mala priťahovať - farbou aj výraznou vôňou v čase dozrievania (tú má pravdepodobne po jednom z predkov -... celý příspěvek >
Florina, 20.5.2019 Obsahuje fotku
Tereza: Strom má výšku asi 3,5m, šírku asi 2,5m (na foto 1,2 je spred 3 rokov, teraz už vyzerá trochu inak). Je na podpníku M9 a má vyše 10 rokov. Nikdy som sa nestretol s tak vitálnym a bohato rodiacim stromom - obrať 10 debničiek prvotriednych... celý příspěvek >
Čierňavka slivková - Tmavka švestková - Eurytoma Schreineri, 22.4.2019 Obsahuje fotku
...a pokračovanie. IH (Obzvlášť znepokojujúca je informácia z úvodu článku, že čierňavka by mohla prejaviť záujem aj o marhule. A kiež by sa nenaplnila prognóza, že tento škodca nás raz prinúti spomínať na piliarky a obaľovače ako "milý hmyz, s... celý příspěvek >
Čierňavka slivková - Tmavka švestková - Eurytoma Schreineri, 22.4.2019
O tomto inváznom škodcovi sliviek tu už boli zmienky na iných vláknach. Jeho význam je (a ešte bohužiaľ bude) ale taký, že si zaslúži samostatné vlákno. Uvádzam na fotkách nanajvýš aktuálny článok špičkového českého odborníka svetového rangu RNDr.... celý příspěvek >
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 3.3.2018
Nebudem obhajovať Konferenciu, to by bolo ako presviedčať niekoho že Federer vie hrať tenis alebo Messi futbal. Teda trápne a zbytočné. Na fotkách 1-5 je zopár faktov o tejto legende medzi hruškami. Na foto 6 je Lincolnov citát. Keď si tak pozerám... celý příspěvek >
Řez hrušně a jabloně, 3.3.2018 Obsahuje fotku
Jjuraa: Ten stromček na foto 1 netreba strihať vôbec, nechajte ho úplne bez rezu. Čo sa týka tých 2 ďalších - zožeňte si marcové číslo českého časopisu Zahrádkář (březen 2018). Na strane 38 je článok pána J.Susa o reze. Nájdete tam takmer úplne... celý příspěvek >
Staré hrušky, 24.6.2017
Hrušková sezóna 2017 je tiež rozbehnutá dobre. Staré klasiky ako Williamsova, Boscova, Lucasova či Clappova stále patria k nosným odrodám vo väčšine záhrad a k tomu najlepšiemu čo máme v sortimente odrôd hrušiek k dispozícii. Prikladám aktuálne fotky... celý příspěvek >
Prebierka plodov, 24.6.2017
V nadväznosti na môj včerajší príspevok (23.6. o 9,31h.) pridám ešte pár aktuálnych fotiek zo záhrady. Lucy je na M26 a tento rok rodí prvý krát, pri prebierke bolo treba odstrániť asi 50% nasadených plodov. Naproti tomu starší Boskoop na MM106 si... celý příspěvek >
Benedicte, 24.6.2017
Benedicte - bielodužinatá odroda broskyne s rozporuplnými referenciami. Aj v týchto dňoch na iných vláknach je uvádzané postihnutie kučeravosťou aj úplné vymrznutie plôdikov. To že deklarovaná rezistencia Benedicte voči kučeravosti je len fâmou už... celý příspěvek >
Xenia, 13.11.2016
Pre p.Jano: Nojabrskaja(Xenia) je bez chrastavitosti aj hrdze. U mňa ale hrdzou netrpí ani jedna hruška. Mám jednu 3-ročnú a jednu 1-ročnú Nojabrskaju, na nejaké závery je ešte priskoro. Veľkosť a chuť zatiaľ výborné, skladovateľnosť u mňa zdá sa... celý příspěvek >
Florina, 11.10.2016
Ak je doping zabrániť sršňom a škorcom vykonať dielo skazy, tak potom áno. Žiadne hnojenie, žiadne postreky hnojiva na list, žiadne giberelíny. Zato desiatky hodín práce okolo stromov. Ani v teplejších lokalitách nepadajú hotové pekné jablká z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika