Příspěvky uživatele - 26.158

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosim o identifikaci mirabelky, 26.7.2016
Nevím, co to je, mirabelka je pravděpodobná, každopádně ta přiložená větvička nepatří myrobalánu.
Bergeron je nejlepší, 25.7.2016
18 Brix je dost. U hodně přezrálých VP jsem naměřil nějakých 15,5 Brix.
Malvazinka, 24.7.2016
Ve vyšších polohách nevím, jak se chová, ale asi to nebude úplně ono. Je pravda, že se musí vystihnout ta správná doba zralosti těsně před opadem - ochotně se poroučí k zemi. Neduhem bývají i malé prasklinky na spodní části plodu, kterými se do... celý příspěvek >
Slivoň neznámá?, 24.7.2016
Asi ne, pane Petře.
Letní jablka dozrávají, 24.7.2016 Obsahuje fotku
Budu se opakovat, ale ve zdejších podmínkách je tomu tak - Julie - spolehlivá plodnost, chutné plody, bez chemie. Postupná sklizeň probírkou.
Malvazinka, 24.7.2016 Obsahuje fotku
Malvazinka je již zralá. S léty mám tuto, možná nedoceněnou, odrůdu čím dál více rád. Navíc je velice vhodná i pro různé kuchyňské úpravy - hlavně pečení.
Nejranější odrůdy slivoní, 24.7.2016
Jak psal pan Petr, časem chuť Katinky dostává jiný rozměr. Aroma mi v nynější fázi dost připomíná Hanitu nebo Č. rodnou.
Obaleč švestkový - 1. generace, 22.7.2016
Také jsem letos zaznamenal červivé meruňky.
Nejranější odrůdy slivoní, 19.7.2016 Obsahuje fotku
Dnes jsem začal se sklizní Katinky - dost plodů už bylo na zemi a dost se jich ochotně pouštělo stopky. Asi to žádný "držák" nebude. Chuť docela dobrá, aromatická. Plody jsou menší - kolem 16 g. Ale je to její první sklizeň. Jinak ještě... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 17.7.2016 Obsahuje fotku
FM3 už jde ze stromu dolů, za poslední týden se kupodivu zvětšila i velikost plodů. Chuťově se tento raný kousek Italům moc povedl.
Č. lepotica a Katinka, 17.7.2016 Obsahuje fotku
Katinka začíná pomalu dozrávat. Poprvé jsem okusil chuť dvou plodů z vlastní produkce - myslím, že to bude dobré :-).
Herman x Topfirst, 17.7.2016 Obsahuje fotku
Herman i v plné zralosti se opravdu začal chuťově podobat dobré Č. lepotici. Příjemně překvapil.
Nemoc jabloně, 17.7.2016
Určitě bych doplnil odrůdami Vanda, Rajka a Vysočina.
O jakou jde chorobu slivoně?, 13.7.2016
Ano, letos je toho "neúrekom" a hlavně na vegetačních vrcholech mladých výhonů slivoní.
Tečkaté listy jabloně, 13.7.2016
Prakticky jakékoliv kapalné hnojivo na list. Na trhu je toho docela dost. Já ještě "jedu" ze starých zásob Hycol-Z, i když to není komplexní hnojivo. Jinak z dusíkatých třeba ledek amonný s vápencem a v předjaří zmiňovaný síran amonný. Mně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika