Příspěvky uživatele - 149.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Bohemika, 29.9.2016
Mě Bohemika zklamala, kvalita plodů nc moc, loni nebyla v polovině října dozrála a uvadala mi, letos je na konci září už zase přezrálá a polovinu mi sežraly sršně... navíc na slupce hodně tmavých skvrn a plody značně něvyrované...
Mšice, 29.5.2016
Dobrý den, čím stříkat mšice na slivoních? Stříkal jsem dle návodu Calypso a vypadá to, že to nějak nepomohlo. Čím a po kolika dnech opakovat postřik? Mám ještě Omnite, ale to na mšice není. Namazl jsem kmeny lepem v polovině května, ale bylo to asi... celý příspěvek >
Váš názor - minianketa, 25.5.2016
Dobrý den, Oulinskou a Ontario mám raději, než Zelenou ringli, jsou větší, odlolnější a netrpí sviluškou. I chuťově mi vyhovují víc. Čačanska lepotica je dobrá, chtná mi, Čačanskou najbolju jsem vyhodil, protože se vyholovala a plody mi... celý příspěvek >
Kvalitní letní jabloň, 23.5.2016
Já mám odrůdu Hana, zraje začátkem srpna, jablka jsou chutná a celkem i vydrží, tedy na letné odrůdu. Musím je protrhávat, jinach jsou drobnější. Nikdy jsem proti strupovitosti nestříkal a jablka jsou vždy pěkná.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 22.5.2016
Letos mám abnorální výskyt tohoto škůdce. Asi kombinace zandbání prevenze a rovněž vhodných podmínek pro přezimování. I když tedy podle mě bylo sucho... Dalo by se říct, že jsem hrušky sklidil v květnu, což je poměrně netradiční. Příští rok... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 21.5.2016
Taky jsem se minulý týden děsil, že co nezmrzlo v dubnu, to zničí květen, ale u nás bylo minimum +4°C. Jinak dubnové mrazy -3°C, -3,4°C, -2°C, které proběhly průběžně ve dvou dubnových týdnech, kdy mi kvetly slivoně, třešně a hrušně, musím... celý příspěvek >
Skvrny na listech, 21.5.2016 Obsahuje fotku
Toto je fotka ze stromu vedle, to je jabloň Hana. Přijde mi, jako že je to něčím zasažené, nějakou chemikálií. Nic jsem nestříkal...
Skvrny na listech, 21.5.2016 Obsahuje fotku
Procházel jsem zahradu a mám takové skvrny nejen na slivoních, ale i na některých jabloních a na na jaře zasazení švestce Tophit. Pouze na té Gabrovské, viz foto mi to přijde nějak hodně.
Vackova - prořez, 20.5.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, jak prořezat - omladit asi 25 let starou Vackovu? Řez jsem zanedbal, letos hodně větví uschlo. Děkuji
Skvrny na listech, 20.5.2016 Obsahuje fotku
tohle je švestka
Skvrny na listech, 20.5.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, letos se u mě objevily světle zelené až žluté skvrny na listech u Gabrovské, zděsil jsem se, že je to Šarka, ale podobné skrvny mám i na jabloních a dalších slivoních. Dokonce i na jaře zasazené slivoni. Je možné, že je to z postřiku pole?... celý příspěvek >
Suche listy na hrusni, 18.5.2016 Obsahuje fotku
foto2
Suche listy na hrusni, 18.5.2016 Obsahuje fotku
Tak jsem udělal fotky. Po rozlomení plodu mi přijde, že uvnitř jsou malé bílé larvy.Mám tedy napadené plody posbírat?
Suche listy na hrusni, 17.5.2016
Mám to samé na Clapovce, některé plody jsou deformované a místo červené (mám červenou mutaci), jsou místy zelené. Nemohl to způsobit mráz, který poškodil v květu zárodek? V době květu u mě bylo -3,5°C. Myslel jsem si, že po odkvětu je vše OK...
Jarne mraziky 2016, 3.5.2016
U mě rekord - měřeno v metru u domu -3,5C a poté za 3 dny -2,9C. Z mojí sbírky slivoní na zahradě obstála zejména Valjevka, kolem 70% květů přežilo a vyvíjí se zdravé zárodky plodů. Pak ještě dobře dopadla Domácí švestka a slíva Ontario. Tam bych to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika