Příspěvky uživatele - 234.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 28.10.2019
Aké stromy ste vykopal a z akých dôvodov? Bergarouge máte na silno rastúcom podpníku?
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 27.9.2019
IvanHorseman: Ďakujem.  😃 IH
Velmi rané broskve, 2.7.2019
V súčasnom globalizovanom svete nie je problémom pri troche snahy získať v podstate akúkoľvek odrodu broskyne. Na tomto ale aj iných vláknach sa to hemží najmä odrodami zahraničnej proveniencie. Osobne považujem slovenskú odrodu Flamingo za plne... celý příspěvek >
Zásilková zahradnictví, 25.4.2019
Aby sme iba nenadávali - v okt.2018 som zasadil hrušku Abate Fetel na dulovom podpníku. Keďže som ju nevedel inak zohnať, tak som si ju objednal v zâsielkovom záhradníctve (v tom najväčšom). Prišiel dobre zabalený kvalitný výpestok s robustným... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 5.3.2019
Mateou: Osekali Ste to takmer ako pri povýsadbovom reze... Toto je ale už niekoľkoročný stromček, malo to byť šetrnejšie. Zbavili Ste sa zbytočne aj niektorých už zapestovaných konárov. Čo sa týka toho uhla odstupu od stredníka, ten sa nerieši... celý příspěvek >
Tvarování koruny stromu, 16.12.2018 Obsahuje fotku
To čo Vám radí paní Lída je tzv. rez na prevod. Má pravdu v tom, že odrezanie celých konárov by situáciu pravdepodobne ešte zhoršilo. Možno by sa dal spraviť ešte iný postup: vybrať 2 (alebo aj 3) silné vetvy ktoré chcete oslabiť v raste a tieto v... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu hrušně?, 18.8.2018 Obsahuje fotku
Možno Solanka. Plody bývajú tvarovo dosť variabilné, strom je mohutného vzrastu, listy sú okrúhle a pomerne veľké. Letorasty má hrubé a nápadne bodkované/tečkované. IH
Bohemia nepřekonaná, 18.8.2018
Gold Bohemiu som obral pred týždňom. Na fotkách je "klasická" červená Bohemia. Do oberačkovej zrelosti jej už tiež veľa nechýba. Vyfarbením a vôbec celkovo to nie je ono, v teplej nížine táto inak skvelá odroda akoby nedokázala naplno rozbaliť svoj... celý příspěvek >
Mantet, 21.7.2018 Obsahuje fotku
178.235: Mohla by to byť Vista Bella - pre ňu je typické fialovočervené "ojínenie", akoby jemný poprašok na povrchu plodov. Druhou možnosťou je odroda Quinte (foto 4). Berte to ako tipy na pátranie. IH
Obaleč švestkový - Mospilan 20SP, 21.7.2018
Ja si naopak myslím, že na postrek je už neskoro. Ak dotazovateľ už našiel červivé slivky, tak je to zbytočné. Plytvanie časom, námahou a peniazmi. A neodôvodnená chemizácia životného prostredia. IH
Obaleč švestkový - Mospilan 20SP, 21.7.2018
Dobré ráno. Idete s krížikom po funuse. Postrek proti 2.generácii obaľovača slivkového bol aktuálny tak pred 3-4 týždňami. To že Ste ho "nachytali" predpokladám znamená, že Ste našli červivé plody. Teraz si už môžete akurát tak pískať. Inak ten... celý příspěvek >
Melrose - príbeh stromčeka, 22.4.2018
Prašť ako uhoď, teraz pôjde o to čo z neho spravím ja. IH
Rezavá barva kůry - ovocné stromy, 22.4.2018
Vyhľadajte si cez okienko Vyhledávání (vľavo) vlákno "Rez na kmenu jabloně" a v ňom môj príspevok zo 14.3.2018. Nájdete tam vysvetlenie. IH
Melrose - príbeh stromčeka, 22.4.2018
Tento potomok skvelých rodičov (Jonathan x Red Delicious) bol dlhé roky objektom môjho záujmu, ale naše cesty sa stretli až teraz. Svoj premiérový stromček tejto odrody som zasadil v októbri 2017 za silného vetra a dažďa. Je to zatiaľ útly špičiačik... celý příspěvek >
Moruša, 22.4.2018
Čierna moruša má nábeh na peknú úrodu (foto). Citlivosť moruší na neskoré jarné mrazy je ale v našej lokalite veľká, takže realita bude jasnejšia až niekedy v polovici mája. IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika