Příspěvky uživatele - 151.124

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Osadenie dnovej výpuste a trysiek, spádovanie dna, 4.5.2016
Bazén bude mať rozmery 8,1x3,6m. Rozmýšľam dať iba jedno svetlo do stredu užšej steny s výkonom 300W. Bude to postačovať? Podľa výkresov k svietidlu mám vynechať otvor 30x30cm. Svietidlo by som potom zapenil a takisto aj trysky. Je to možné takto... celý příspěvek >
Akú výstuž a hrúbku dosky betónového bazéna?, 4.5.2016
Je v hornej časti dosky potrebná výstuž? Tlak bude pôsobiť len zhora. Zdola nehrozí tlak napr. vplyvom podmrznutia.
Akú výstuž a hrúbku dosky betónového bazéna?, 4.5.2016
Zvislá výstuž bude ohnutá do L a bude presahovať smerom do stredu dosky. Týmto bude rozhranie zvislého múru a platne zosilnené. Mal som jeden betónový bazén bez izolácie a voda sa v ňom nikdy nevedela zohriať aj napriek tomu, že hladina bola uzavretá... celý příspěvek >
Akú výstuž a hrúbku dosky betónového bazéna?, 2.5.2016
Betónový bazén bude mať vnútorné rozmery 8,1x3,6m. Steny budú z tvárnic hrúbky 20cm. Dosku plánujem hrúbky 17cm vystuženú karisieťou 6mm 15x15cm. Betón bude triedy B15. Pod betónovou platňou bude XPS hrúbky 4cm. Je hrúbka dosky a výstuž... celý příspěvek >
Osadenie dnovej výpuste a trysiek, spádovanie dna, 2.5.2016
Akým spôsobom osadiť dnovú vpusť? Mám len vynechať v podkladnom betóne prislúchajúci otvor? A čo s potrubím k dnovej výpusti? Mám aj tam vynechať drážku v betóne, alebo potrubie osadiť pri betónovaní? Na trysky mi stačí vložiť do šalovacích tvárnic... celý příspěvek >
Nová vrtaná studňa - pieskovanie, výdatnosť, osadenie čerpadla, 8.3.2016
Moja ponorka má deklarovanú odolnosť voči piesku 50g/m3, krátkodobo 150g/m3. Aj kvôli tomu som nechcel dávať čerpadlo pod perforáciu, keďže pri čerpaní padá piesok dole do kalníka a zbytočne by ho čerpadlo strhávalo. Nebudem teraz zvyšovať prietok a... celý příspěvek >
Nová vrtaná studňa - pieskovanie, výdatnosť, osadenie čerpadla, 8.3.2016
Moja ponorka má čerpadlo v hornej časti, motor v dolnej časti a sanie je v strede celej ponorky.  Mám tam pokusne filter, ale musel som vložku odstrániť, pretože sa hneď upchala. Vložku mám 50 mikrónovú. Vy používate akú? Práve na tom spoji... celý příspěvek >
Nová vrtaná studňa - pieskovanie, výdatnosť, osadenie čerpadla, 7.3.2016
Predajca čerpadla ma na to výslovne upozornil, že keď dám ponorku pod perforáciu, tak nebude dostatočne motor obtekaný prúdom vody, keďže motor je v spodnej časti. Práveže nejdem naplno. Iba postupne pridávam, včera som bol na spomínaných 35l/min.... celý příspěvek >
Nová vrtaná studňa - pieskovanie, výdatnosť, osadenie čerpadla, 7.3.2016
Minulý rok v lete som si dal vyvŕtať studňu hlbokú 21m. Vŕtaná bola vrtákom priemeru 30cm a osadené sú rúry priemeru 16cm. Zloženie podložia je od hora: 3m zemina, od 3 do 15m je piesok, potom je íl až do 21m. Na rúrach bola urobená perforácia... celý příspěvek >
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 29.2.2016
Pred domom mám štvorec rozmerov 3x3m Plocha bude vysypaná bielymi okruhliakmi. Do stredu by som chcel zasadiť neopadavý strom/prípadne krík maximálnej výšky 2m. Najlepšie, aby mal guľovitú korunu na kríku. Hĺadal som na nete, ale nič vhodné som... celý příspěvek >
Automatická závlaha úzkej časti pozemku, 30.11.2015
Takto som aj ja uvažoval, ale vychádza mi veľký počet postrekovačov. Pretože postrekovač bude mať nastavený polkruh s polomerom 1,4m, ďalší musí byť oproti v polovičnej vzdialenosti toho rádiusa, aby sa prekrývali a nevznikli tam hluché miesta? Nejde... celý příspěvek >
Automatická závlaha úzkej časti pozemku, 30.11.2015
Riešim momentálne automatické závlahy. V jednej časti pozemku s rozmermi 1,4x20m budem mať trávu a samozrejme aj tam chcem využiť automatické zavlažovanie. Akým spôsobom sa zavlažujú takéto úzke pásy?
Tlaková nádoba na závlahy alebo presscontrol?, 23.9.2015
Vďaka za postrehy pri výbere čerpadla.  Mám otázku k tomu FM. Ako vyriešiť prípad, keď na závlahy potzrebujem 2,5bar a do domu tlak 4bar? Pravdepodobne sa tlakovej nádobe nevyhnem. Tiež sa rozhodujem medzi C11 a C14, už som pred časom toto... celý příspěvek >
Tlaková nádoba na závlahy alebo presscontrol?, 10.9.2015 Obsahuje fotku
Pripájam aj graf závislosti výtlaku od prietoku čerpadla 96/C. Ako sa dopracujem k pracovnému bodu, v ktorom bude čerpadlo pracovať? Od maximálneho tlaku 7,6bar odpočítam 1,5bar, keďže čerpadlo bude v hĺbke 15m. Započítam nejaké straty v potrubí... celý příspěvek >
Tlaková nádoba na závlahy alebo presscontrol?, 10.9.2015
Včera som akurát pod dlhšej dobe skúšal čerpať a po napustení vedra bolo na spodku trocha piesku. Po vyvŕtaní bola studňa nepretržite čerpaná 3 dni a voda išla takmer čistá. Teraz sa obávam, že kúpim čerpadlo a zničí sa mi. To čínske čerpadlo o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika