Příspěvky uživatele - 84.71

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zárodek květu, 30.4.2017
Vinaři obvykle první květy likvidují. Já bych jej nechal, ale z plodů bych nechal na ochutnávku jako vzorek vyvinout jen několik málo bobulí. Jinak je ale dobré vědět, že chuť a velikost bobulí z první úrody nemusí odpovídat běžným vlastnostem... celý příspěvek >
BIO ochrana revy, 14.4.2017
Samozřejmě že mléko musí být opravdové, čerstvé, "nepatok" - také jsem tak o tom psal. Účinnou látkou by měly být právě přírodní houbové mikroorganismy a smradu ze zkyslého mléka se nikdo bát nemusí, pokud to nebude aplikovat nezředěné a v uzavřeném... celý příspěvek >
BIO ochrana revy, 14.4.2017
O jedné možnosti vím, ale popravdě jsem ji nevyzkoušel. - Tou je postřik roztokem z mléka. Mléko musí být čerstvé, nepasterizované, nepřevařené. Roztok by měl být 2-3 díly vody a jeden díl mléka. Pak je ještě známá možnost postřik vápenným... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 13.4.2017
Samozřejmě, že je teplota důležitá, já jsem se jenom chtěl podělit o to, že i při nízkých teplotách můžou řízky neplánovaně zakořenit. Co se týká řízků ve vodě, je pravdou, že jsem žádné stimulátory nepoužíval, ale jak říkám, takhle se mi to... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 12.4.2017
Podle mě byla chyba hlavně v tom, že paní dala řízky do vody. Kořenění řízků ve vodě probíhá pouze u zlomku odrůd - osobně mám takovou zkušenost s Pokladem Panonie a pak ještě jedním neznámým muškátem, který jsem dostal jako dárek. A něco k té... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 8.4.2017 Obsahuje fotku
Obávám se Karle, že tolik aroma, aby se mohly vyrovnat chemií nacpanému Top Topicu, v sobě bobule Suvenyru nemají. Spíš se mrkněte na tvar bobulí jednotlivých odrůd. :)
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 8.4.2017
Zdravím hoste, můj Prim je opravdu Prim s typicky vypadajícím listem a typicky vypadajícími tečkovitými bobulemi. Kopřivovou vůni má v posledních letech, kdy teploty mezi dnem a nocí nebývají skokové, což právě bývá hlavní z podmínek vzniku... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 8.4.2017
Karle, měl bych jednu připomínku. Odrůda Dakona není totožná s odrůdou Suvenyr, ale jsou to dvě samostatné odrůdy. Obě jsou modré, ale tvarem bobulí a chuťově jsou odlišné. Bobule Dakony vypadají jako špičaté žárovky z vánočního stromku a chuť mají... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 6.4.2017
Nevím co to máte za odrůdu, ale Bianka je univerzální, nikoliv moštová odrůda a její bobule jsou střední, 15 mm velké. Pokud vím, vinaři se spíš kvůli jejím americkým předkům výrobě vína z ní vyhýbají. Mě si tato odrůda získala příjemnou... celý příspěvek >
Co je to za bylinku, 24.8.2016
Zkuste přidat květy a popsat chuť a vůni. Mimochodem - ta rostlina nalevo s většími listy s tím nějak souvisí? (taky mě napadlo oregano)
Léčivost jasanu úzkolistého, 24.8.2016
Dobrý den, mám dotaz. Je rozdíl v léčebné účinnosti listů jasanu ztepilého a jasanu úzkolistého? Případně - čím se tyto jasany liší? Poznat je podle tvaru listů je pro mě problém.
Úhyn vinné révy, 16.7.2016
Myslím, že pokud neobrazí znovu letos, v příštím roce už neobrazí (ale zázraky se někdy dějí).
Úhyn vinné révy, 16.7.2016
Z květináče do louky? Pokud byl ten květináč za oknem nebo ve stínu, pak to bude reakce na prudké světlo, rostlina si nevytvořila obranu vůči ultrafialovému záření. Podle listů to tak vypadá.
Smysluplný počet hlav révy, 29.6.2016
Je pravda, že metr je dost málo, ale 2 metry? Já mám od sebe řady metr 20 a slunce se dostane všude kam má.
Smysluplný počet hlav révy, 28.6.2016
A co takhle přemýšlet o nějaké univerzální odrůdě, která by byla jak moštová (na víno), tak i s dostatečně velkými bobulemi, aby posloužila jako stolní? Z raných odrůd bych doporučil např. Rondo (modré), z poloraných pak Bianka (bílé), s většími... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika