Příspěvky uživatele - 205.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozdíl mezi kdoulí a kdoulovcem, 23.3.2008
Tak tedy: Kdoule neboli Kdouloň (Cydonia oblonga) Je malý strom nebo větší keř o velikosti 2 - 5 metrů. Květy jsou bílé až bledě růžové velikosti asi 5 cm a otevírají se na přelomu května a června. Plody jsou žluté, hruškovitého nebo jablokovitého... celý příspěvek >
růže a jiné rostliny do stínu, 22.3.2008
zapomněla jsem na clematis: Polostín  tolerují Clematis alpina http://www.helpmefind.com/clematis/pl.php?n=1379  a jeho kultivary ...  nebo u nás běžně prodávaný  "Nelly Moser"... celý příspěvek >
růže a jiné rostliny do stínu, 22.3.2008
Milá Elo, přeji Krásné Velikonoce. K Vašemu dotazu na osazení stinného místa: dost záleží jestli uváděných 2,5 hodiny je celoroční maximum nebo minimum. Podle toho se budete muset rozhodnout: Varianta 1- pokud nemáte zahradu v oblasti, kde je... celý příspěvek >
Přesazení růží - i na jaře, 19.3.2008
Milá paní Elo, zkuste to s tou růží vydržet ještě do podzimu. Teď na jaře, bych to nedělala, bylo by to pro ní moc náročné. Mám zkušenosti, že starší růže se dobře přesazují na podzim, protože mají čas zakořenit.  Začátkem října jí klidně... celý příspěvek >
Výsadba růží zaslaných teď na jaře, 18.3.2008
Za sebe mohu říci, že když jsem sázela byla půda dost mokrá a po těch plískanicích posledních dnů vlhkosti ještě přibylo. Nebojte se, i když budou noční mrazy půda zas tak hluboko nepromrzne, aby to vadilo kořenům. Jedna konev vody by neměla způsobit... celý příspěvek >
Sadové růže neřezat?, 18.3.2008
Jestli kvetla jednou v roce tak bohužel letos nepokvete i když obrazí. Právě proto se jednoukvetoucí neřežou, začínají kvést až na "loňském dřevě". Docela mne ta Vaše tajemná růže zajímá, mám totiž pro staré sadové a historické růže velkou... celý příspěvek >
Výsadba růží zaslaných teď na jaře, 18.3.2008
Máte dvě možnosti buď je založíte do půdy a počkáte, nebo je zasadíte. Já bych neváhala a sázela. Má zahrada má podobnou nadmořskou výšku jako Vaše a sázela jsem minulý týden a taky žlutou. Když byla venku je zvyklá. Trochu jí přihrňte zemínou místo... celý příspěvek >
kde sehnat štětinatec?, 17.3.2008
A hele, tomu se u nás v Pošumaví říká "žižkovy koule". 
Zygopetalum, Phalaenopsis, 17.3.2008
Zygopetalum má rádo stín, moje stojí 2 metry od jihozápadního okna a kvete spolehlivě každý prosinec. Scvrkávající se a vadnoucí listy Phalaenopsis budou znamenat, že rostlina má málo vody. Buď jí zaléváte málo a nebo byla zalita moc a odumřely... celý příspěvek >
Sadové růže neřezat?, 17.3.2008
"Teď je každá rada drahá". Já už bych tu kamarádku k růžím nepustila. O růži neříkáte nic konkrétnějšího, takže budu vycházet z údaje o průměru zbylých větví. Podle toho se jedná určitě o sadovou, nejspíš velmi starou a před seříznutím... celý příspěvek >
jarní řez růží, 17.3.2008
Do velikonoc předpovídají mrazy až -9° a to několik dní za sebou, tak ještě vydržte.
růže - Queen of Bermuda, Sutter´s Gold a Gloria Dei, 17.3.2008
Všechny, které jste zmiňoval má v sortimentu školka p. Macháčka v Praze - Kunraticích.
Rozmnožování ruží, 13.3.2008
První co potřebujete je podnož vyrostlou do prutu. Nejlepší je rosa canina "Pávův červený šípek", používá se jako podnož k očkování růží. (Bývá to ten planý červený výhon co Vám vyroste, když "zplaní" růže. Pak ho můžete... celý příspěvek >
zkušenosti se zavoskovanými růžemi, 13.3.2008
Jaké máte zkušenosti se zavoskovanými sazenicemi růží? Byly pod voskem živé a zdravé? Odpovídaly obrázky skutečnosti? V jakém stavu  byly kořeny u sazenic ve fólii či v kartonových obalech? Jsou životné a rostou podle vašich... celý příspěvek >
Výsadba růží - i na jaře pro Micuko, 13.3.2008
Milá Micuko, nikoho neotravujete!  Naopak, ráda Vám odpovídám, máte ráda růže a přírodu a to jste moje "krevní skupina". Místo očkování jste poznala perfektně, pět centimetrů pod zem stačí. Při sázení jí... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika