Příspěvky uživatele - 25.177

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chemie do jezírka, 15.9.2015
Buď malý výkon UV lampy, nebo nešikovná instalace a nebo i občasná chyba, UV záživka nemá neomezenou životnost ale pouze v řádu tisíců hodin. Mám odzkoušeno že mi UV zářivka vydrží cca 1,5 sezóny, ale to je hodně individuální číslo. Hodně záleží... celý příspěvek >
Nejnižší potřeba litrů vody pro rybky, 12.8.2015
Fíha pěkná osádka, ten Koi 80 cm už bude pěknej macek, nemáte fotku? Můj největší má zatím k 70 cm, ale je pravda že to je ještě takovej mladej "cucák", tento rok mu je teprve 5 let. U mě osádka na 16 kubíků: Koi kapr 16 kusů od 15 - cca70 cm, 1x... celý příspěvek >
Kolik se vám odpařuje vody?, 21.7.2015
Moc ne, nemám potůček, ani žádnej vodopád. Ale podle nespínání dopouštění to vypadá že víc napršelo než se vypařilo. Jezírko celý den na sluníčku, plocha cca 20m2. Ale pokud neprší tak je to jen několik milimetrů za den. Ale určitě to není 1cm za... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 2.7.2015
Souhlasím s panem Hrkalem, taky netuším co to bude dělat s nastavením šoupat. A když jsme u těch šoupat, je dostatečné na regulaci velkého průtoku? Já prozatím provozuji gravitačně jen gulu a skimmer mam přes čerpadlo ale do budoucna to chci... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 29.6.2015
Určitě si umístěte čerpadlo filtrace do poslední komory a čerpadlo na vodopád aspoň za štěrbiňák. Ušetříte si spoustu času čištěním čerpadla. A ano vodopád může čistit vodu ale když na něj poženete ten krásný humus z jezírka tak brzy místo vodopádu... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 22.6.2015
Osobně bych nechal jedno čerpadlo na stálý chod tahat vodu z poslední komory zpět do jezírka nad nízkou úrovní, dejme tomu že by k tomu mohl i sloužit poslední kámen kaskády. Druhé čerpadlo, aby měl jeho provoz nějaký i význam, bych umístil do... celý příspěvek >
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 19.6.2015
Přesně toto řešení je na vaši zástavbu ideální. Jen pozor na průměr výstupního potrubí ze štěrbiňáku, je potřeba toto potrubí řádně nadimenzovat. A doplnit bezpečnostní přepad.
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 19.6.2015
Ano v podstatě může, tím že je plovákový tak si sám reguluje průtok podle odběru čerpadla. Jen při výpadku elektřiny se vám samozřejmě štěrbiňák zaplaví. Samozřejmě je asi jasné že štěrbinový filtr a k němu připojená filtrace musí být spávně osazeny... celý příspěvek >
Blednoucí koi, 17.6.2015
černá a červená jsou zrovna nejnáchylnější na uvedené faktory. Ale jak jsem psal hodně záleží jestli je ryba v plném růstu a jaký má předpoklad pro růst. Tady jste si trochu odpověděl. Koukněte právě na ty videa mud pond a všimněte si těch... celý příspěvek >
Blednoucí koi, 16.6.2015
Nakupuji také v jednom známém obchodě v Holicích japonské koi. A barvu Koi ovlivňuje hodně faktorů: krmivo, voda (složení minerálů), sluneční záření, stres atd... je toho samozřejmě více. Koi aktivně roste do 3 let svého života a tím se i mění jeho... celý příspěvek >
Čím změkčit tvrdou vodu v jezírku, 10.6.2015
Zdravím, jeden takový výrobek má firma Vodnář. Ale osobně vodu nezměkčuji a to ji mám skoro stejné tvrdosti jako máte vy. Viděl jsem i jeden pokus s magnetem na přívodní hadici do UV lampy ale už jsem neviděl výsledek testu, ale z principu to pomoci... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 10.6.2015
Souhlasím s panem Hrkalem, mám taky opačné zkušenosti. Filtrace mi vycucne většinu živin a bohužel ten zbytek celkem dobře spotřebovává řasa, když na jaře řasu přípravkem potlačím tak najednou rostliny vyrazí jak divé. A ohledně kolísání PH. Je... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 10.6.2015
Pro jezírka typu Koi 2-3W na 1m3. Vám by stačilo 1W na 1m3, což by mohla stačit 55W UV lampa. Dva týdny je hodně mladé jezírko, v takto mladém jezírku nejsou ještě ani pořádně nastartované biologické procesy a ani filtrace. Takže bych tomu dal... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 9.6.2015
Použití bakterií se většinou vilučuje použití UV lampy, ale záleží na konkrétních bakteriích. U většiny výrobců je uvedeno zda má být vypnutá a jak dlouho. Nerad vidím přirovnávání soli k chemii, protože sůl je přírodní látka, která se ve vodě... celý příspěvek >
Prasklá skleněná trubice v UV lampě, 1.6.2015
Jen ze zvědavosti. Pane Hrkal setkal jste se někdy s tím že by trubice praskla i za "provozu". Vyplatí se po nějaké době provozu ji vyměnit? Děkuji za odpověď
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika