Příspěvky uživatele - 248.111

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odkvetlé okrasné česneky, 6.6.2015
Pokud je nechcete sázet jinam, tak nechat na místě, jen kousek nad zemí ostřihnout.           Lída
Fleky na meruňkách, 5.6.2015
Strupovitost, dtto příspěvek Strupovitost na meruňkách, p.Petr z Pardubic z 11.7.2011 11:04 Šarka má propadlé skvrny na plodech, kroužky na listech a nejdříve ze všeho kroužky na... celý příspěvek >
Co ničí švestky, 5.6.2015
Tipuji puchrovitost, mrkněte zde. Lída
Třešeň neprospívá, 5.6.2015
Nebyla asi vůbec řezaná, asi se jí nechávaly od počátku i všechny květy. Pokud by měla být pěstovaná jako sloupovitá, měly se zkracovat postranní větvičky na květní pupen. Sloupovité třešně totiž neexistují, je to jen fígl prodejců. S normální... celý příspěvek >
Japonská vrba, 5.6.2015
Těmhle vrbičkám se zkracují větvičky dvakrát ročně. Zjara hodně nakrátko, aby vytviřily pěkný kulatý tvar, pak koncem srpna na střední délku - ještě udělají bílé špičky a na zimu je menší objem korunky, aby ji sníh moc nezatížil. A zjara opět... celý příspěvek >
Třešeň neprospívá, 4.6.2015
Pokud nemá okolo kmínku udělanou mísu, tak ji udělejte, málovzrůstné podnože, na kterých se většinou pěstuje, jsou náročnější na podmínky. A na tu mísu bych ji při sekání dala asi 5cm vrstvu posekané trávy. Bude jí držet vlhkou zem a žížalky ji budou... celý příspěvek >
Bezplísňový angrešt, 4.6.2015
Podle mne je způsoben slabý růst a tím i malá velikost plodů absencí řezu. Mám čtyřletý Karát a má korunku 80cm v průměru, letos se zbláznil a musela jsem ho i teď trochu prosvětlit, což jsem nikdy dřív dělat nemusela. Kbelík větviček jsem... celý příspěvek >
Umírající tis, 4.6.2015
Možná jehličky žloutnou proto, že díky zastínění prorostlým břečťanem nebyly zvyklé na slunce a to je teď pálí. Ale pokud vyráží na koncích nové výhonky, obroste výhonky i zbytek. Tis je nezmar, snáší i razantní řez a obráží i ze starého dřeva.... celý příspěvek >
Rybičky v jezírku umírají, 4.6.2015
Sice sama mám jezírko bez ryb, ale jeden leknín na 2 m3 je skoro nic a podle zkušeností s akvárkem - pokud jsou u hladiny, mají málo kyslíku (ještě by to mohlo být zimou, ale to teď nepřipadá v úvahu).      Lída
Bezplísňový angrešt, 3.6.2015
Stromkový angrešt se stříhá podobně jako stromek... Také se po výsadbě hodně pokrátí, nechají se hlavní větvičky na korunku, na nich vyrostou postranní. Nové přírůstky se zkracují cca na 2-4 očka, korunka musí mít vzduch, musí se prosvětlovat. Musí... celý příspěvek >
Jahody Karmen - jaký rozestup?, 3.6.2015
Jahodník se od doby květu do konce sklizně nemá okopávat, plevel pouze vytrhat, protože má povrchové kořeny, které se jakýmkoliv kypřením poruší. Navíc je potřeba v době tvorby plodů důkladně zalévat. Pěstuji Karmen řadu let, potřebuje dostatečnou... celý příspěvek >
Zkraceni Azalek, 2.6.2015
A proč je chcete zkracovat, když mají jen něco přes metr a tak nááádherně kvetou? Vyholené asi nejsou, protože květenství jsou dost hustě u sebe. Bylo by mi to líto řezat...           Lída
Co mi žere Frésie a Gladioly?, 2.6.2015
U nás také slimáci, i kosatce a lilie...        Lída
Japonská vrba, 1.6.2015
To sluníčko to může být také, některé lístky mám také "chycené".     Lída
Pnoucí růže - co s ní?, 1.6.2015
Tam vzadu na tom poupěti to fakt vypadá na to padlí, raději tedy použijte k postřiku Discus, měl by zabrat na oboje, jak na skvrnitost, tak na padlí.    L.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika