Příspěvky uživatele - 45.222

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Levandule, 7.8.2008
Moje mamka ma levanduli doslova zaplevelenou celou zahradu (bydli v Brne). Je ji lito ostrihat levanduli hned po odkvetu, zvlast, kdyz mezi odkvetlymi stonky zacinaji kvest nove, a tak se ji levandule sama vysemenuje a rostou dalsi nove rostlinky.... celý příspěvek >
broučci v květináči, 20.4.2008
Trochu znepokojující zprávou by mohlo být, že kroton se docela určitě "broučky" neživí :) Podle popisu to vypadá na malé (mohou mít tak 1 - 2 mm), čerstvě vylíhnuté mušky, tzv. smutnice. Dobrou zprávou určitě je, že larvy, ani mladé, ani dospělé... celý příspěvek >
Stračka, 18.4.2008
Podle obrázku kvetla opravdu nádherně. Přesně tyhle obrázky mě leto nalákaly, zasadila jsem je taky. Trochu se bojím, ještě před výsadbou se nechaly milé kytičky čímsi napadnout a teď sousedé straší s těmi slimáky. Ale k vašemu dotazu mám jeden typ... celý příspěvek >
Sazenice ostrožky - padlí, 18.4.2008
Díky za radu, ostříhala jsem všechny listy, které "nevypadaly dobře". Zatím to vypadá, že se chystají obrazit, tak snad... :)
Sazenice ostrožky - padlí, 12.4.2008
Nemáte někdo zkušenosti s pěstováním ostrožky? Po několika letech váhání jsem se rozhodla vysadit ostrožky (Delphinium), koupila deset poměrně malinkých sazeniček (dva tři lístky, 3 cm na výšku každá rostlinka) a nechala je asi deset dnů doma trochu... celý příspěvek >
Sadové růže neřezat?, 18.3.2008
Květy jsou pěkné, i když nijak "exotické", tmavě růžové, spíš trochu do rudé než fialové. Jsou plnější než u botanických růží, řekla bych tak třicet lístků, ale to je velice hrubý odhad. Velikostí průměrné. šípky má malé, ale trny důkladné. Už jsem... celý příspěvek >
Petunie ze semínek, 18.3.2008
Mám úplně stejnou zkušenost - petunie ze semínek se ochotně rozrůstají na záhonech, pod okny, kde stály truhlíky a všude, kam se dostala semena z neodstraněných květů. Chovají se podobně jako naše domácí letničky - zimu sice samy nepřežijí, ale na... celý příspěvek >
Rododendron žloutne, 18.3.2008
Myslím, že tohle téma je maximálně zajímavé, protože možné a nebezpečné jsou oba případy - přemokření i nedostatek vláhy. Napadení Phytophtorou se mi zdá po fakticky velmi suché zimě a na slunném stanovišti nepříliš pravděpodobné, ale o to... celý příspěvek >
Rododendron žloutne, 17.3.2008
Žloutne jenom pár listů, nebo celý keř? Slunné místo není asi ideální, ale nemělo by být důvodem, aby rostlina uvadla. Rododendrony mohou žloutnout samozřejmě z mnoha důvodů, ale po zimě je velmi časté, zejména u mladších keřů, že trpí nedostatkem... celý příspěvek >
Sadové růže neřezat?, 17.3.2008
Díky moc za radu, budu s napětím čekat, jestli jestli keř znovu naroste do krásy. Loni měl čtyřmetrové, téměř nevětvené výhony, květy vyrůstaly na malých větvičkách po celé jejich délce. Růže kvete jenom jednou ročně, asi tři týdny. Jestli byla... celý příspěvek >
Pěstování hortensie, 17.3.2008
Jaký to je druh? Tvarovat se dají, někdo z hortenzií má i živý plot. Obecně se doporučuje pro hortenzie spíš polostín a skutečně jim prospívá, ale obrovské keře pěstují ve spoustě jižních zemí na plném slunci. V tom případě bude asi potřeba dávat... celý příspěvek >
Pěstování hortensie, 17.3.2008
Pokud jde o ošetřování, trochu se liší podle druhu. Některé kvetou na nových (letošních) výhonech, některé na loňském dřevě. Slunce snáší poměrně dobře všechny druhy, i když květy můžou v případě barevných odrůd trochu blednout. Nemají ale vůbec rády... celý příspěvek >
Sadové růže neřezat?, 17.3.2008
Na zahradě před naším domem roste "odpradávna" mohutná sadová (nebo keřová) růže neznámé odrůdy, která mnoho nikdy mnoho nevyžadovala a vděčně kvetla. Nedávno mi kamarádka chtěla předvést, že se v příručce konečně naučila, jak s růžemi správně... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika