Příspěvky uživatele - 240.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co místo popínavých růží, 21.4.2015
S tím zimolezem jsem opatrná zase já - má to lákavé červené bobulky dost podobné rybízu. Na chalupě ho radši po odkvětu dolních květů pečlivě ostříhám, aby v dosahu dětí nezaplodil. Děti mám ještě (před)školkové a rybízové keře do 5m od toho, možnost... celý příspěvek >
Kompost, 21.4.2015
Sáčky např. KOMPOSTUJ.CZ nebo jsou i papírové.
Co místo popínavých růží, 21.4.2015 Obsahuje fotku
Ty fazole nejsou špatné, mám je u takového dětského "pavilonu", bezpečné, pěkně kvetou, v létě sklízíte zelené lusky (případně na podzim suché). Tunel k pavilonu jsem měla porostený hrachem a dýněmi, ale to by se vám asi nehodilo. Taky na... celý příspěvek >
Kompost, 21.4.2015
Lepší než igelitka něco, kde to oschne, neuzavírat, nezapařovat. Dejte si na balkon bedničku nebo sežeňte takové ty sáčky, ve kterých to osychá a co se pak dají kompostovat i s tím. Doma si odpad sbírám do černé krabičky s deklíkem postavené na... celý příspěvek >
Do jaké výšky mohou být tůje na vlastním pozemku?, 21.4.2015
"Pouze jim stíní". Najděte si někde v občanském zákoníku to o stínu, je tam něco jako nepřekročit obvyklou míru a hlavně se to týká stromů z jižní strany (pokud si teda dobře pamatuju). My udržujeme tůje něco málo nad běžným drátěným plotem,... celý příspěvek >
Co místo popínavých růží, 21.4.2015
Včera jsem se prošla po zahradě - mám je zastíněné levandulí (klasika), denivkami (je jich spousta barev, tak to jde sladit s plaménkem, mám ty vyšší), půdopokryvnou růží (ano, růže, ale je malá, trny taky malinké, děti do ní určitě nelezou) a jeden... celý příspěvek >
Hnojení borůvek, 21.4.2015
Hnojím dvakrát ročně hnojivem přímo na borůvky, podle návodu na krabičce je tu na jaře tuším 2/3 dávky a na podzim 1/3, celkově to ale není moc. Víc toho tam nesypu, listovou výživu nedávám. Na jaře tak co dva roky nasypu kolem rostlin vrstvu nové... celý příspěvek >
Roundup pod rybíz atp, 20.4.2015
To bych neriskovala, můžete nastříkat i mladé rašící mladé výhony, co rostou od kořenů. Radši se jeden rok obětujte, po 4 všechny vyplejte a opatrně okopejte, vyberte co jde. V sezoně zamulčujte, tráva ze sekačky funguje dobře. Máme přes dvacet keřů... celý příspěvek >
Zimolez, Muchovnik, 20.4.2015
Jezdím tam osobně, personál se vždy snaží dobře poradit a popsat co nejpřesněji vhodnost i chuť (jsou to nadšenci, mají to i sami doma). A třeba u zimolezů už mají odzkoušené odrůdy.
Co místo popínavých růží, 20.4.2015
Proč kvůli malým dětem? Mám růže i malé děti a není problém. Jinak ale plamének je dobrá volba, vyberte si nějaké déle nebo opakovaně kvetoucí. A kořeny zastínit nějakou výsadbou, nemusí být jen levandule.
Vysévání letniček, 20.4.2015
Už je dáváte ven? Nebo radši přepikýrovat a ještě počkat. Na rozdíl od těch předchozích v koupeném substrátu rostou tyto v obyčejné zemině jako divé a výsevní miska už jim je malá.
Coleus "rococo", 20.4.2015
Ani na druhý pokus stále nic. Semena jsem nechala na povrchu, jen přitlačila. Jsou kupovaná letos. Mám je v teplejší vlhčí místnosti, ostatní rostliny na předpěstování jedou a tyto nic.
Olej na údžbu nářadí, 19.4.2015 Obsahuje fotku
Zdravím. V různých publikacích čtu, že se nářadí má udržovat i přes sezonu natřené olejem, jako ochrana proti opotřebení a korozi. Na internetu jsou různé typy jako dát do nádoby písek s olejem a drobné nářadí jako sázecí lopatky, kolíky, motyčky... celý příspěvek >
Pěstování dýně (hokaido), 18.4.2015
Taky budu zkoušet, mám od Sema koupenou směs barev. Rozdíl ale neočekávám, já to nepoznám ani u hrachu, ředkviček a tak, sotva to poznám mezi jednotlivými hokkaidy. Ale říkám si, že aspoň zahrada bude barevná.
Jahody Karmen - jaký rozestup?, 17.4.2015 Obsahuje fotku
OK. Kolik zeminy tedy jeden trs jahodníku potřebuje? By oko jako převislá surfinie, truhlíkové rajče třeba? Kolik by mohlo stačit? Velikost a tvar pyramidy (věže) jde přizpůsobit. Se zálivkou a hnojením se počítá i na záhonu, teda já je zalévám i na... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika